reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
8+1 a pierwszy raz mi w ciąży leci krew z nosa. Nawet jeszcze przed l4 gdy byłam wykończona nie leciała. A przed nią potrafiła lecieć czasem dość często nawet...
 
Ja dzisiaj już padam na twarz. Rano zakupy. Kupiłam pierwsze ciążowe spodnie. Niby brzuszka jeszcze dużego nie ma ale guziki w moich jeansach już cisną;P. Potem popołudnie z buraczkami. Robiłyśmy z mamą ćwikłę a na koniec odkurzanie samochodu. Teraz już tylko relaks 😆
 
Wiecie co, wczoraj lekarz mi powiedział ze moge odstawić luteine i powiem Wam ze od wczoraj nie biore i czuje różnice bo brzuch bardziej boli i ciągnie, tak wogole nie bolał a teraz zaczął ciekawe czy to od luteiny
Moje dziecko nieraz doprowadza mnie do szalu gdy przebiera nogami na lozku albo skacze i chce skakac po mnie bo sie boje ze na mnie skoczy lub kopnie mnie w brzuch:( groźby i prośby nie działają :(
 
Wiecie co, wczoraj lekarz mi powiedział ze moge odstawić luteine i powiem Wam ze od wczoraj nie biore i czuje różnice bo brzuch bardziej boli i ciągnie, tak wogole nie bolał a teraz zaczął ciekawe czy to od luteiny
Moje dziecko nieraz doprowadza mnie do szalu gdy przebiera nogami na lozku albo skacze i chce skakac po mnie bo sie boje ze na mnie skoczy lub kopnie mnie w brzuch:( groźby i prośby nie działają :(
Z tym przebieraniem nogami i skakaniem mam to samo - choć z dnia na dzień widzę poprawę. Dużo synkowi tłumacze, chociaż czasem zdarzy mi się podnieść głos bo potrafił kopnąć naprawdę mocno.
Teraz z tym wierzganiem męczy tatusia - ale z Nim nie pozwala sobie jak ze mną...
Ja znów nie do końca mogę się pogodzić z tym że nie mogę synka wziąć na ręce (raz przesadziłam i musiałam łyknąć no-spe i leżeć a jeśli bóle by nie przeszły to szpital - a tego sobie nie wyobrażam nawet) Mam z tego powodu wyrzuty i dołki chociaż On coraz mniej na to nalega.
 
Z tym przebieraniem nogami i skakaniem mam to samo - choć z dnia na dzień widzę poprawę. Dużo synkowi tłumacze, chociaż czasem zdarzy mi się podnieść głos bo potrafił kopnąć naprawdę mocno.
Teraz z tym wierzganiem męczy tatusia - ale z Nim nie pozwala sobie jak ze mną...
Ja znów nie do końca mogę się pogodzić z tym że nie mogę synka wziąć na ręce (raz przesadziłam i musiałam łyknąć no-spe i leżeć a jeśli bóle by nie przeszły to szpital - a tego sobie nie wyobrażam nawet) Mam z tego powodu wyrzuty i dołki chociaż On coraz mniej na to nalega.
Moj w sumie też tak trochę sie opanował z tym ale wiesz w fazie głupawki nie patrzy co robi i krzyknę na niego nie powiem jak juz prośby nie skutkuja, bo nie moze kopać nie tylko mnie ale tez innych. Co do podnoszenia nie martw się tym wcale, możesz przytulać go z podłogi na kolanach, gdy leżycie, gdy cos chce zobaczyć podstawiaj krzesło, on wcale nie potrzebuje noszenia tylko przytulania :) moj syn jest na takim etapie, ze podchodzi do mnie i mowi "mamo chce sie przytulic" no ale ma 2l9m ale mial też koło 17 m jak byłam w ciąży i starałam się go nie nosić wiec wiem, że to nie takie proste ale trzeba teraz dbac o dwójkę dzieci :)
 
Z tym przebieraniem nogami i skakaniem mam to samo - choć z dnia na dzień widzę poprawę. Dużo synkowi tłumacze, chociaż czasem zdarzy mi się podnieść głos bo potrafił kopnąć naprawdę mocno.
Teraz z tym wierzganiem męczy tatusia - ale z Nim nie pozwala sobie jak ze mną...
Ja znów nie do końca mogę się pogodzić z tym że nie mogę synka wziąć na ręce (raz przesadziłam i musiałam łyknąć no-spe i leżeć a jeśli bóle by nie przeszły to szpital - a tego sobie nie wyobrażam nawet) Mam z tego powodu wyrzuty i dołki chociaż On coraz mniej na to nalega.
Mój chyba zrozumiał że nosić go nie będę, bo już tak często nie prosi. Cały czas powtarzam że jest dużym chłopcem, są postępy bo ładnie za rączkę zaczął chodzić. Podnosze go jedynie do mycia rąk, wkładania do łóżeczka i do samochodu. Ze skakaniem poprostu wstaje z łóżka jak zaczyna skakać, bo właśnie ani prośbą ani groźbą. Wiem też że potrzebuje ruchu, którego teraz mu nie zapewniam, bo wcześniej spędzaliśmy pół dnia na dworze a teraz max godzinny spacer. Dziś pojechaliśmy do mamy, więc troche pobiegał po podwórku. Ciężko z niespełna dwulatkiem, bo niby rozumne dziecko, ale nie donoońca
 
To ja najpierw miałam USG szczegolowe przez brzuszek juz, i dostałam pełen opis co widać na zdjęciach, czy tętno i przepływu są prawidłowe. Była mierzona i czaszka i ciałko. Wszystkie wyniki na trisomie były wbijane do programu który na opisie wypluł prawdopodobieństwo choroby. Potem poszłam na pobranie krwi na pappa, byłam pytana o wiek wagę i w jaki sposób było poczęte dziecko oraz datę ostatniej miesiączki. I w przyszłym tygodniu mam mieć wyniki :)
 
Ma któraś też zachcianki na gazowane? Szczególnie po spaniu czy wyprawie do sklepu/zmęczeniu. Dziś znowu kupiłam fantę :o

W ogóle ten straszny ból piersi, o którym pisałam tak bardzo bolał tylko przez 3,maks 4 dni. Jeszcze po czasie łączę to z przypadkowym uderzeniem mnie drzwiami od samochodu w plecy :D (2 dni wcześniej) bo bolało mnie też na granicy piersi i pleców, przy leżeniu np.
 
reklama
Do góry