reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny pytanie za 100 pkt. Wziełam 1/2 nospy forte bo brzuch bolał dosyć mocno. Nie skonsulotawalam z lekarzem bo nie mam jak. Myslicie ze moge brac bez problemu?
Lepiej zawsze skonsultowac, ale jak wzdecia mecza i boli brzuch moja lekarka powiedziała ze można brać nospe. Dziś też podzielilam na pół forte i wzielam, bo mi baki mecza 🤣.
Na śniadanie już sie namaczaja płatki owsiane i otręby! Będzie wsparcie 😆.
 
No powiem Wam że ja w dwóch pierwszych ciążach wymiotowałam.... Jak zaczęło się od 6 tc to skończyło w granicach 16... I to nie były tylko poranne wymioty, praktycznie z łóżka nie wychodziłam a miska leżała obok....
Teraz od dwóch dni dokuczają mi mdłości ale nie są bardzo dokuczliwe na tą chwilę
 
Cześć dziewczyny
Na początku serdecznie Wam wszystkim gratuluję i dołączam. :)
Jestem na początku 8 tygodnia ciąży. Ze względu na lekkie plamienia, lekarz przepisał mi dzisiaj Luteinę podjęzykowo 3x1. Jestem po drugiej tabletce i zaczęlam odczuwać dość nieprzyjemny ból piersi. Wcześniej nie miałam ŻADNYCH objawów ciąży, poza delikatnymi bólami podbrzusza. Nawet zaczęłam się stresować, że może coś nie tak..
Czy to możliwe, że ból piersi pojawił sie po DOPIERO drugiej tabletce luteiny, mimo że wcześniej go nie było? Czy to normalne?
Proszę o odpowiedź, zaczęłam się martwić :frown:
Hej kochana,no ja nie biore luteiny wiec nie wiem,mam dushpaston i mi sie wydaje ze moze wyciszac objawy.wiesz no nic nie zrobisz,masz brac to bierz i musisz czekac,a objawy moga sie pojawic w roznych momentach,jesli to przez luteine to i tak nic z tym nie zrobisz,moze to dobry znak
 
Cześć dziewczyny
Na początku serdecznie Wam wszystkim gratuluję i dołączam. :)
Jestem na początku 8 tygodnia ciąży. Ze względu na lekkie plamienia, lekarz przepisał mi dzisiaj Luteinę podjęzykowo 3x1. Jestem po drugiej tabletce i zaczęlam odczuwać dość nieprzyjemny ból piersi. Wcześniej nie miałam ŻADNYCH objawów ciąży, poza delikatnymi bólami podbrzusza. Nawet zaczęłam się stresować, że może coś nie tak..
Czy to możliwe, że ból piersi pojawił sie po DOPIERO drugiej tabletce luteiny, mimo że wcześniej go nie było? Czy to normalne?
Proszę o odpowiedź, zaczęłam się martwić :frown:
Poczytaj ulotkę, w moim duphascie jak byk jest napisane, ze mogą piersi bolec😉 podniósł Ci sie poziom progesteronu, myśle, ze nie ma sie czym przejmować. A tylko cieszyć, ze juz weszłas w ósmy tydzień!😉
 
Dziewczyny, jak sobie radzicie z zaparciami? U mnie jest masakra w tej kwestii i w pierwszej ciąży też miałam zaparcia...suszonych śliwek nie lubię, a wiem, że niby pomagają, a poza tym to co jeszcze może pomóc?
Hmm ja w 1 ciazy pod koniec miałam i faktycznie śliwki... jak nie lubisz owoców to moze chociaż dasz rade wypić? Robiłam tak, ze na wieczór do kubka dawałam 6 suszonych śliwek, zalewałam woda i rano zjadalam je i wypijałam ta wode. O ile śliwki mi słabo wchodziły tak ta woda mi smakowała
 
Poczytaj ulotkę, w moim duphascie jak byk jest napisane, ze mogą piersi bolec😉 podniósł Ci sie poziom progesteronu, myśle, ze nie ma sie czym przejmować. A tylko cieszyć, ze juz weszłas w ósmy tydzień!😉
Rozumiem. Chodzi mi po prostu o to
Poczytaj ulotkę, w moim duphascie jak byk jest napisane, ze mogą piersi bolec😉 podniósł Ci sie poziom progesteronu, myśle, ze nie ma sie czym przejmować. A tylko cieszyć, ze juz weszłas w ósmy tydzień!😉
Rozumiem. Myślałam, że na bolesnosc piersi bardziej wpływa prolaktyna..
Zdziwiło mnie to, że nagle zaczęły boleć.
Brałam kiedyś na wywołanie okresu, ale wtedy nie miałam takich bóli
 
reklama
Hej dziewczyny :) znów udało mi się Was doczytać, a lecicie z tematami równo :)

@Larita - Ja tez biore luteinę, piersi bolesne ale pamietam że zaczęły bolec jeszcze przed okresem. Tak czy siak to progresteron i może mieć takie działanie, wiec uznaje je za normalne :)

@CzarnaMama - mnie już niestety mdłości regularnie dopadają. Niestety nie tylko poranne :( na razie próbuje je skutecznie czymkolwiek zagryźć i na tym się kończy.
Straciłam apetyt :( ale pamietam ze w poprzedniej ciąży tez mdłości mnie długo męczyły i pomagało zagryzanie migdałami :)

@M_P_90 - jeszcze wroce do tematu imion! Mieszko jest cudne! Już w poprzedniej ciąży mi się marzyło :) Ale urodził się Szymko :)
Teraz jak będzie chłopczyk będę nieugięta :) Mieszko u mnie mieszko... no chyba ze panienka ;) to wtedy Antonina/Tosia :)
 
Do góry