reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Witajcie rano.
Miałam całą noc wyjętą z życiorysu. Przez całe 7godzin bolał mnie brzuch(macica). Rozumiem,że coś może pobolewać,ale ja mam nieprzespaną noc za sobą i 8 godzin pracy przede mną:(

Do kogo się zgłosić z zapytaniem o leki? Martwię się,że to może być poza maciczna,bo tak piszą w Internecie:(
 
reklama
Nie brałam nigdy leków na tarczycę,w tej nieudanej ciąży mialam 3.9-lekarz to olal.ft3,ft4 atpo było ok.ale i tak myślę że mogłam brać wtedy,po fakcie doczytałam że to może powodować poronienie.
Jak brzuch, dalej boli?

Gratulacje :-)

Oj współczuję :-(

Ja mam 2.16. Myślę że norma to norma, ty jesteś jeszcze poniżej. Bierzesz leki? Mi endokrynolog powiedzial, ze mam brać tyle ile biorę i kontrola za 4 tyg. Nie żegnaj sie, wierze, ze wszystko bedzie ok :* daj znac
Co za debil, poszukaj predko innego lekarza.
 
Witajcie rano.
Miałam całą noc wyjętą z życiorysu. Przez całe 7godzin bolał mnie brzuch(macica). Rozumiem,że coś może pobolewać,ale ja mam nieprzespaną noc za sobą i 8 godzin pracy przede mną:(

Do kogo się zgłosić z zapytaniem o leki? Martwię się,że to może być poza maciczna,bo tak piszą w Internecie:(
Też mam takie bóle że aż wyrywa mnie ze snu. Brałaś nospe ?
 
Kochana, nie przejmuj się debilem tylko zmień lekarza. W mojej pierwszej ciąży poszłam do gina w ośrodku zdrowia. Kazał mi się rozebrać, "zbadał" -trwało to 3 sekundy i powiedział że nic nie widzi i żebym przyszła "jak toto będzie większe ".
Strasznie się wkur..... I powiedziałam "Toto to ma Pan między nogami "I wyszłam z gabinetu. Jeszcze go obsmarowałam do żywego na necie :) Od kilku lat nie ma go już w naszym ośrodku.

Z innej beczki -oglądam zdjęcia Waszych testów i widzę, że Pink testy wszystkim wychodzą takie blade, tak samo mi. Jutro rano zrobię inny, może zobaczę wreszcie mocną, wyraźną drugą kreskę:)

I jeszcze jedno - czy macie wahania nastrojów na tym wczesnym etapie? Ja wczoraj płakałam bo mi zabrakło majonezu do sałatki...[emoji12] A 3 minuty później śmiałam się z własnej głupoty [emoji16] Ale są też plusy -dostałam bukiet róż od przyszłego tatusia [emoji4]
Co do witamin - ja biorę tylko kwas foliowy tak jak zalecił mi mój gin w pierwszej ciąży (Nie ten pierwszy konował). Dopiero po 12 tc zlecił mi zestaw witamin ale już nie pamiętam jakie.
O tak, ja niestety też miewam wahania nastrojów!
 
Dziękuję Wam za odpowiedzi 😘

Mój mąż powiedział,że nie może patrzeć jak płaczę - tak mu przykro było, bo nie mogłam się otrząsnąć po tej wizycie.

Wszystko się nawarstwia. Mam trochę kłopotów w pracy, do tego mamy kredyt, już się martwię, jak to będzie. Ile jest mniej więcej wizyt? Muszę w takim razie odłożyć sobie jakąś kwotę i pójść prywatnie. Ale mnie męczy to wszystko.

Mam 30 lat, ale jestem mega wrażliwa, to moja 1 ciąża i nie wiem, jak się zachować. Mam mnóstwo wątpliwości. W pracy mamy czasem nadgodziny, czasem się coś dźwiga, ale jak wiadomo - kobieta w ciąży nie może. Ale póki nie mam potwierdzonej, to tak ogólnie nie mam praw...żadnych.
Boję się,że jak np. wejdę w 6 czy 7tc i będę mieć mdłości to nie dam rady jeździć do pracy,ale co w takiej sytuacji mam zrobić?

Tak tu piszę, wiem,że to tylko takie moje przemyślenia, głośne pytania, ale zwyczajnie nie zdążyłam wypytać się i jestem zdezorientowana...
Jeśli wiesz ze jesteś w ciąży mozesz to w pracy zgłosić i juz musza ci dac jakies lżejsze zajecie ,zaswiadczenie zawsze możesz dostarczyć pozniej . A po potwierdzeniu ciazy jeśli będziesz się zle czuła lub warunki pracy na to nie pozwalają mozesz wziac zwolnienie od lekarza, ja jestem na L4 od 4tygodnia ciazy , raz ze mam szkodliwe warunki w pracy, a dwa ze ciaza jest zagrożona i muszę lezec. Nie stresuj się na zapas, bo to niczemu nie służy jestes w ciazy trzeba się cieszyc, w koncu wszyscy wiemy skad sie biora dzieci 😉 ja mam wizyty co 2tygodnie za każdą place 200zl, ale w normalnej ciazy wizyte masz raz w miesiącu no i wiadomo ze idąc prywatnie za wszystkie badania placisz (krew itd)
 
Jak brzuch, dalej boli?

Wiesz co mam takie momenty ze boli że myślę że koniec, po wszystkim.. No ale nic nie leci, ból jakoś się masakrycznie nie rozkręca.. Ale w nocy jak mnie żołądek bolał.. Nie wiem już sama czy to ciąża czy naprawdę coś z żołądkiem.. Takie ściskanie i zaraz na mdłości mnie bierze.. Nigdy tak nie miałam.. 🤮
 
Dziękuję Wam za odpowiedzi 😘

Mój mąż powiedział,że nie może patrzeć jak płaczę - tak mu przykro było, bo nie mogłam się otrząsnąć po tej wizycie.

Wszystko się nawarstwia. Mam trochę kłopotów w pracy, do tego mamy kredyt, już się martwię, jak to będzie. Ile jest mniej więcej wizyt? Muszę w takim razie odłożyć sobie jakąś kwotę i pójść prywatnie. Ale mnie męczy to wszystko.

Mam 30 lat, ale jestem mega wrażliwa, to moja 1 ciąża i nie wiem, jak się zachować. Mam mnóstwo wątpliwości. W pracy mamy czasem nadgodziny, czasem się coś dźwiga, ale jak wiadomo - kobieta w ciąży nie może. Ale póki nie mam potwierdzonej, to tak ogólnie nie mam praw...żadnych.
Boję się,że jak np. wejdę w 6 czy 7tc i będę mieć mdłości to nie dam rady jeździć do pracy,ale co w takiej sytuacji mam zrobić?

Tak tu piszę, wiem,że to tylko takie moje przemyślenia, głośne pytania, ale zwyczajnie nie zdążyłam wypytać się i jestem zdezorientowana...
Ja zaczelabym od tego żebyś napisała skąd jesteś to Ci może ktoś podpowie dobrego lekarza bo ciężko takiego znaleźć. Tamtym bym się nie przejmowała na nfz tak jest mało kiedy trafisz na super człowieka. Ktoś radził przychodnie przy szpitalu ale to nie takie proste nie dość że kolejki kosmos a musisz mieć wizytę przed 10 tyg by dostać becikowe to jeszcze przeważnie jak jest to normalna ciąża to Cię więcej nie przyjmą bo tam są przeważnie ciążę trudne bliźniacze mnogie itd więc zacznij od tego by napisać skąd jesteś i zobaczysz dostaniesz pomoc 😘
 
reklama
No spe jak najbardziej mozna brac, nie ma po co sie meczyc i dodatkowo stresowac :)

Ajj ale cierpie mdlosciami nad sniadaniem :/ moja wizyta w czwartek, nie moge sie doczekac 🥳
 
Do góry