reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Byłam na pierwszej wizycie tak informacyjnie że mogę być w ciąży ale chodziło tu głównie o przepisanie leków . Biorę acard , kwas foliowy, luteinę.
Byłam we wtorek to był 3tydzien i 6dni wg lekarza . Zrobił USG ale powiedział ja tu nic nie widzę :-( i po chwili niby dojrzał jakiś pęcherzyk 2mm...
Teraz już wolę poczekać do przyszłego tygodnia około środy - czwartku żeby już było coś widać i żebym się tak nie stresowała ☺
Ja byłam tak samo informacyjnie, żeby dostać badania i USG. lekarka sama powiedziała, że to wcześnie i poczekamy chwilkę żeby już zobaczyć dziecko i serduszko, bo stres mi niepotrzebny.
Powiem Ci, że w pierwszej i drugiej ciąży (obie stracone) latalam na bete, A czekając na wyniki strasznie się stresowalam. Teraz chciałam też sprawdzać, ale powiedziałam sobie nie...idę zgodnie z tym co lekarz mnie wysyła na badania. Też biorę acard i kwas metylowany i dostałam luteine. Grzecznie czekam i niczym się nie stresuje. Musi być dobrze 😍
 
reklama
Ja nie sądzę, że 80 procent kobiet wymiotuje. Może ma jakieś miłości. To nie znaczy, że czują się fatalnie czy słabo. Moja mama miala nas sześcioro i nie wymiotowała z żadnym. W zasadzie znam tylko jedna osoba która wymiotowała i to tak, że praktycznie uziemiona w łóżku.
wiesz co to może też wynikać z tego,że ja muszę mieć wszystko zaplanowane po mojej myśli. Jeśli np stwierdziłam,że będę pracować do tego i tego dnia to zwyczajnie tak bym chciała. Pewnie to wynika z mojego podejścia do planowania. Nie mam w planach wymiotów,ale poranne i nocne mdłości pokazały mi,że nie wszystko idzie po mojej myśli. Zanim zaszłam w ciążę myślałam,że to wszystko jest jak na instagramie-kobiety ćwiczą na siłowni,są zadowolone i pełne energi.
No ale teraz wiem,że tak nie ma.
mam bardzo niski próg bólu i nie wiem,jak wytrzymam,jeśli pojawią się takie problemy. Dlatego się boję. Bo nie mam na to planu.
Ja cie rozumiem z tym planowaniem, aczkolwiek, może powinnas sie nastawić w drugą stronę. Myśl sobie, że będziesz jedna z tych babek które mają świetne samopoczucie. Chwilowe mdłości nie znaczą, że będziesz wymiotować 3 miesiące nie ma co liczyć na najgorsze. Ja liczyłam w pierwszej ciąży na cukrzyce ciążową, nadciscienie itp Wszyscy mi wmawiali, że na pewno będzie a nie było nic.
Teraz myślę, że każdy inaczej przechodzi ciąże i takie negatywne myślenie nie pomaga.
 
Po ostatniej wizycie dostałam szereg badan, które mam zrobić na kolekcja wizytę i mam tam glukozę na czczo, mam pytanie czy któraś z was w poprzednich ciążach tez tak szybko badała glukozę? Myslalam, ze to robi się w okolicach 20 tyg 🤔 czyli wychodzi na to, ze będę musiała zrobić ja dwa razy?
 
Uu wczesnie wystartowalyscie dzis.moj objawowoy update 6+2.Ja dzis leciutkie mdlosci po przebudzeniu ale leze dalej i mi przechodza,mysle ze to moze z glodu,ale w sumie glodna nie jestem...zauwazylam ze jak cos jem to sie szybko najadam,nie ciagnie mnie na slodycze,dzieki Bogu bo siedze w domu i bym musialabym chyba framugi z drzwi wyjmowac..
Bardzo wrazliwe sutki,cycki nie bola,brzuch troche czasem boli.aaa i bekanie mi sie wlaczylo!
 
Ja w pierwszej też zero objawów cała ciszę, gdybym w pierwszej tak miała to z drugą bym się zastanowiła 🤣🤣
A teraz mdłości osłabienie odrzut od wszystkiego tragedia, będzie dziewczynka jak nic, mój się śmiał że baby właśnie takie są ze niszczą od środka heheh 🤣😜
Ja teraz tez taki brak apetytu, śniadanie o tak w siebie wciskam , poza tym taki brak energii i senność. Niech Cie mdlosci nie zmylą ja w pierwszej ciąży mdłości i wymioty jak kot do 5 miesiąca a chłopak 😀
 
Po ostatniej wizycie dostałam szereg badan, które mam zrobić na kolekcja wizytę i mam tam glukozę na czczo, mam pytanie czy któraś z was w poprzednich ciążach tez tak szybko badała glukozę? Myslalam, ze to robi się w okolicach 20 tyg 🤔 czyli wychodzi na to, ze będę musiała zrobić ja dwa razy?
A nie mozesz zrobic badania krwi pos katem cukru?
 
reklama
Uu wczesnie wystartowalyscie dzis.moj objawowoy update 6+2.Ja dzis leciutkie mdlosci po przebudzeniu ale leze dalej i mi przechodza,mysle ze to moze z glodu,ale w sumie glodna nie jestem...zauwazylam ze jak cos jem to sie szybko najadam,nie ciagnie mnie na slodycze,dzieki Bogu bo siedze w domu i bym musialabym chyba framugi z drzwi wyjmowac..
Bardzo wrazliwe sutki,cycki nie bola,brzuch troche czasem boli.aaa i bekanie mi sie wlaczylo!

Te leciutkie mdłości i fakt że muszę cokolwiek zjesc po przebudzeniu to mój jedyny obiaw. Zazwyczaj wchodzi pół banana, jabłko czy inny owoc u mnie.
Przechodzi i potem normalnie zjadam śniadanie koło 11-12...
 
Do góry