reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny mój dyrektor dziś zapytał czy ciężarna może pracować na zmiany jak to jest? Powiedział, że skontaktuje się w tej sprawie z HR.
ciężarna może pracować na rano i popołudnie, nie może pracować na nocnych zmianach...do tego pracować może 8h dziennie i pracodawca musi to wziąć pod uwagę...chyba, że sama ciężarna chce pracować na nockach i na zmianach dłuższych niż 8h to wtedy musi napisać oświadczenie, które jest takim jakby potwierdzeniem, że bierze ona odpowiedzialność sama za siebie i to jej dobrowolna decyzja, że chce pracować w takim trybie w ciąży
 
Hmm...ja tam się cieszę, że co miesiąc mogę zobaczyć malutką i myślałam, że poza UK to wszędzie tak jest, że wizyta = usg + L4 🤔🤔 wiem, że kiedyś było inaczej, ale czasy się zmieniły i nie wiem czemu lekarzom szkoda czasu żeby zrobić usg, tymbardziej że przecież to nie szkodzi dziecku, a skoro nie możemy na tą chwilę zobaczyć dzieci to przykre, że jest to odbierane matce nawet na wizycie u lekarza...oczywiscie to tylko takie moje przemyślenia 😉
Mi to nie przeszkadza, poprzednią ciąże prowadziłam u tej samej pani doktor na tych samych zasadach i zdecydowałam się prowadzić u niej i tą ciąże. Mam do niej pełne zaufanie. Gdyby coś mnie niepokoiło to na 100% wypisałaby mi skierowanie na usg bo ona usg nie robi, zawsze też można prywatnie pójść. Nie czuję by mi ktokolwiek coś odbierał, ona działa tak a nie inaczej i tyle. Ja to w pełni akceptuję i nie zmieniłabym jej na żadnego innego lekarza.
 
ciężarna może pracować na rano i popołudnie, nie może pracować na nocnych zmianach...do tego pracować może 8h dziennie i pracodawca musi to wziąć pod uwagę...chyba, że sama ciężarna chce pracować na nockach i na zmianach dłuższych niż 8h to wtedy musi napisać oświadczenie, które jest takim jakby potwierdzeniem, że bierze ona odpowiedzialność sama za siebie i to jej dobrowolna decyzja, że chce pracować w takim trybie w ciąży
Czyli pracować do 22 mogę a szkoda 🤣🤣
 
Kurcze, a dziewczyny jak wasz lekarz stwierdza bez usg., że wszystko jest ok? 🤔 zawsze mnie to zastanawia, bo to moja druga zdrowa ciąża i na każdej wizycie mam usg, wcześniej dopochwowo robione, a teraz już przez brzuch...jest jakiś inny sposób żeby ocenić, że wszystko ok bez usg? 🤔
Wypisuje skierownia na badsnia krwi, moczu, połówkowe , bada na samolocie, sprawdza zrealizowane badania, naprawdę to nie jest standard ze na wizycie jest też USG. W NFZ sa przewidziane 3 USG, wiec prywanie częściej bo mamy taka możliwość.

Standard opieki okołoporodowej przewiduje trzy refundowane przez NFZ obowiązkowe badania USG w ciąży fizjologicznej. Te badania powinny się odbyć kolejno:
w 11.–14. tygodniu ciąży,
między 18. a 22. tygodniem i
między 28. a 32. tygodniem ciąży.
Wszystko zależy od gabinetu czy praktyki placówki prywanej.
 
Ostatni tydzień to była masakra, budzenie się po kilka razy w nocy, a potem problem z zaśnięciem...
W sobotę padłam ze zmęczenia to przespałam ponad 12 godz., ale od wczoraj znowu to samo.
A chodzę do pracy i muszę jakoś funkcjonować...
Więc współczuję nam obu..
Właśnie też chodzę do pracy na rano i muszę jakoś wstać... a tu tak jak mówiłam... w nocy się przewiercę... jeszcze się wkurzam, że zasnąć nie mogę a to na pewno dodatkowo przeszkadza... zasnę nad ranem i budzi wyje o 6 kiedy ja bym już spała w najlepsze 😋😋
 
Kiedyś czytałam, że bardziej szkodliwe od usg jest słuchanie serca w pierwszym trymestrze ciąży. Mój ginekolog nie bardzo lubi na początku ciąży je słuchać, więc może coś w tym jest.
Moja też w pierwszym trymestrze nie słucha serduszka, czyli raczej coś w tym jest.
 
Aha to dziwne, u mnie co miesiąc na wizycie położna mierzy ciśnienie, waga, no i serduszko detektorem i to tyle, aa no i pyta o objawy co i jak, no ale jakby nie szukała serduszka to też bym się niepokoiła, może zrób sobie dodatkowe jeśli cię uspokoi, a niedługo poczujesz ruchy to nie będziesz tak nalegać na usg bo będziesz czuła ze dzidzia się rusza 😍
@Patii_666 ja nie wiem czy w PL badają detektorem tętna. Wątpię.
W PL położna dokandnie waży mame, bada ciśnienie, wpisuję wyniki badań do karty ciąży.
 
reklama
Kiedyś czytałam, że bardziej szkodliwe od usg jest słuchanie serca w pierwszym trymestrze ciąży. Mój ginekolog nie bardzo lubi na początku ciąży je słuchać, więc może coś w tym jest.
U mnie jest wizyta co miesiąc wiec jakoś wątpię w taką szkodliwość, zresztą w dzisiejszych czasach wszystko może zaszkodzić a znów tak brać wszystko bardzo do siebie to też by człowiek zwariował, jak ma być dobrze to pewnie i tak będzie, myślę że w dużej mierze zależy od lekarza i powinno się mieć do niego pełne zaufanie,ja w pierwszej ciąży nie czytalam co dobre co szkodliwe tylko stawiałam się na wizyty i zdałam się na lekarke
 
Do góry