reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Hejooo :)
Dopiero teraz was doczytuje, bo u mnie dzisiaj prawie cały dzień pracowity czyt. uszka i pierogi wyprodukowane [emoji14]
Dziękuje Wam ślicznie za rady odnośnie kaszlu. Noc nie była już tak męcząca. Nawilżam powietrze w pokoju przed snem tak jak pisałyście, syropki też w użyciu. Myślę, że inhalacje też sporo dają bo dzisiaj już jest super w porównaniu do wczorajszego. Jednak Syn osłabiony bo nawet w ciągu dnia spał co nigdy w życiu Mu się nie zdarza. Rano też pospał aż do 9. Co jest dla mnie totalnym szokiem bo od kiedy pamiętam wstaje o 6 !!! Czujecie to ? Ma 6 lat i może dłużej jak do 6 godziny pospał raptem z 4-5 razy? I to własnie przy chorobie... Wszyscy doradzają, żeby kłaść Go później spać. No okej nie raz szedł spać nawet i po 23 po jakiejś imprezie czy po prostu gdzieś byliśmy ale to kompletnie nic nie zmieniło. Punkt 6 a czasami nawet i przed wstaje. Czasem doprowadzało mnie to do szału zwłaszcza, że do pracy chodziłam na 5 więc o 4 wstawałam przez cały tydzień a w weekend lubiłam pospać dłużej... Jak się jeszcze zabawił do tej 7 czy 8 i mogłam jeszcze zmrużyć oko to było fajnie. A jak tak od 6 szalał żeby wstać, bo śniadanko, bo trzeba się z Nim bawić, bo On już na podwórko pójdzie to wyobraźcie sobie moją minę [emoji14]




Ja robię syrop z cebuli ale łączony z cytrynką, pomarańczą, czosnkiem, miodem i imbirem. Taki jak tutaj dziewczyny kiedyś podawały tylko jeszcze dodatkowo daję cebule bo moje dziecię nie chce z samej cebuli [emoji14]


Nie wiem czy widziałaś ale są takie foremki do robienia uszek. Na raz robisz 37 sztuk. Tylko koniecznie musi być metalowa bo te plastikowe to nie to samo. Dzisiaj w ciągu 3 godzin naklepałam ponad 500 szt :D Połowę z grzybami na wigilię a połowę z mięskiem na któryś dzień świąt ;)


A ząbki masz zdrowe ? Podwyższone CRP może być także od zepsutego zęba. Który nie boli a w środku może coś się w nim dziać. Organizm walczy nawet z takimi infekcjami.

Do dziewczyn , które chodzą do poradni diabetologicznej...
Zarejestrowałam się dzisiaj w końcu na przyszły tydzień. Pani coś wspomniała żeby zabrać badania, pilnować diety i poczytać w necie jakiś portal dla kobiet ciężarnych z cukrzycą ? Nie dopytałam w sumie o nic bo pierwsza moja myśl to badania pewnie te ciążowe, które ostatnio robiłam, dieta zdrowa bez żadnych zbędnych produktów i portal znajdę w google.
Dobrze pomyślałam czy to było by za proste ? [emoji14] Może Wy się bardziej orientujecie i wyjaśnicie o co chodziło pielęgniarce? ;-) ;)
To są takie kwadraty metalowe? Ciezkie? U mnie, w rodzinnym domu, od wielu, wielu lat uzywamy tego jako podstawke pod gorący garnek hahaha :D to chyba myśl technologiczna zza wschodniej granicy ;) moje uszka wyglądają inaczej. Mniej wiecej jak na tym 2 screenie
Screenshot_20181212-190328.jpeg
Screenshot_20181212-190439.jpeg
 

Załączniki

  • Screenshot_20181212-190328.jpeg
    Screenshot_20181212-190328.jpeg
    66,2 KB · Wyświetleń: 267
  • Screenshot_20181212-190439.jpeg
    Screenshot_20181212-190439.jpeg
    51,8 KB · Wyświetleń: 261
reklama
Dzisiaj odebrałam wyniki bo jutro mam wizyte.
Hemoglobina nadal leci w dół. Już mam 10,6 a biorę tardyferon na receptę :/ ehh...

I zastanawiam się co z moczem bo wyszły mi liczne nablonki płaskie i pasma śluzu. Bakterie nieliczne a leukocyty 1-3 gdzie norma jest 0-5. W sumie to nie mam specjalnych objawów oprócz tego ze od jakiegoś czasu wydaje mi się ze sikam takimi mniejszymi porcjami i nie jednym strumieniem a tak z przerwami. Miała któraś z was te nablonki i pasma śluzu ? Jakoś to leczyłyscie ?
Ja cały czas tak mam i ostatnio też śluzu duzo i nic nie mówiła. Urosept biorę zapobiegawczo.
Ciekawe jak moje będą bo miałam ostatnio 11 z kawalkiem i tes bioro to żelazo
 
Słodkie mamuśki czy jakoś tak... poczytaj. Badania napewno te z glukozy.
Z glukozy czyli te zwykłe z krwi tak? Bo ja właśnie dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej z tego względu że nie mogę mieć krzywej cukrowej , gdzie się glukozę pije :huh:

To są takie kwadraty metalowe? Ciezkie? U mnie, w rodzinnym domu, od wielu, wielu lat uzywamy tego jako podstawke pod gorący garnek hahaha :D to chyba myśl technologiczna zza wschodniej granicy ;) moje uszka wyglądają inaczej. Mniej wiecej jak na tym 2 screenieZobacz załącznik 924399Zobacz załącznik 924400

Tak taka forma :p Tylko ja akurat mam o kształcie koła. Wiem, że takie ręcznie lepione ładniej wyglądają i są takie tradycyjne ale przy tak dużej ilości to robię z formy. Inaczej faktycznie cały dzień by mi zeszło z lepieniem... Ciasto i farsz taki sam więc już przymykamy oko na kształt :-p
 
Dzisiaj odebrałam wyniki bo jutro mam wizyte.
Hemoglobina nadal leci w dół. Już mam 10,6 a biorę tardyferon na receptę :/ ehh...

I?
A jak się czujesz po tym tardyferonie? Ja ogolnie biore od trzech tygodni, ale wczoraj i dzisiaj nie wzięłam, bo zaczęłam latać ,,na kibelek” i mam wrazenie, ze to właśnie od tego leku, bo przed braniem to raczej w druga stronę z zaparciami miałam problem.
 
@dżoana90 to jak nie miałaś krzywej to weź to ci masz chyba glukoze na czczo miałaś robiona. I jak masz glukometr skąd pożyczyć albo swój to fajnie by było pomierzyć cukry do wizyty. Zawsze to lepszy obraz dla lekarza.
 
Doczytałam dwa ostatnie dni :) wróciłam właśnie z delegacji i to już na 100% ostatni raz się gdzieś wybrałam w tej ciąży :/ masakrycznie się zmęczyłam...a to niby tylko dojść do pociągu, potem do hotelu, potem jakaś kolacja, a wieczorem myślałam e umrę ze zmęczenia. Wiec koniec, siedzę już na pupie!
 
Z glukozy czyli te zwykłe z krwi tak? Bo ja właśnie dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej z tego względu że nie mogę mieć krzywej cukrowej , gdzie się glukozę pije :huh:



Tak taka forma :p Tylko ja akurat mam o kształcie koła. Wiem, że takie ręcznie lepione ładniej wyglądają i są takie tradycyjne ale przy tak dużej ilości to robię z formy. Inaczej faktycznie cały dzień by mi zeszło z lepieniem... Ciasto i farsz taki sam więc już przymykamy oko na kształt :-p

Ja się śmieje ze te z formy to sutki, a nie uszka ;) moja teściowa takie robi wiec wiadomo ze mi nie smakują [emoji23]
 
Hejooo :)
Dopiero teraz was doczytuje, bo u mnie dzisiaj prawie cały dzień pracowity czyt. uszka i pierogi wyprodukowane :p
Dziękuje Wam ślicznie za rady odnośnie kaszlu. Noc nie była już tak męcząca. Nawilżam powietrze w pokoju przed snem tak jak pisałyście, syropki też w użyciu. Myślę, że inhalacje też sporo dają bo dzisiaj już jest super w porównaniu do wczorajszego. Jednak Syn osłabiony bo nawet w ciągu dnia spał co nigdy w życiu Mu się nie zdarza. Rano też pospał aż do 9. Co jest dla mnie totalnym szokiem bo od kiedy pamiętam wstaje o 6 !!! Czujecie to ? Ma 6 lat i może dłużej jak do 6 godziny pospał raptem z 4-5 razy? I to własnie przy chorobie... Wszyscy doradzają, żeby kłaść Go później spać. No okej nie raz szedł spać nawet i po 23 po jakiejś imprezie czy po prostu gdzieś byliśmy ale to kompletnie nic nie zmieniło. Punkt 6 a czasami nawet i przed wstaje. Czasem doprowadzało mnie to do szału zwłaszcza, że do pracy chodziłam na 5 więc o 4 wstawałam przez cały tydzień a w weekend lubiłam pospać dłużej... Jak się jeszcze zabawił do tej 7 czy 8 i mogłam jeszcze zmrużyć oko to było fajnie. A jak tak od 6 szalał żeby wstać, bo śniadanko, bo trzeba się z Nim bawić, bo On już na podwórko pójdzie to wyobraźcie sobie moją minę :p




Ja robię syrop z cebuli ale łączony z cytrynką, pomarańczą, czosnkiem, miodem i imbirem. Taki jak tutaj dziewczyny kiedyś podawały tylko jeszcze dodatkowo daję cebule bo moje dziecię nie chce z samej cebuli :p


Nie wiem czy widziałaś ale są takie foremki do robienia uszek. Na raz robisz 37 sztuk. Tylko koniecznie musi być metalowa bo te plastikowe to nie to samo. Dzisiaj w ciągu 3 godzin naklepałam ponad 500 szt :D Połowę z grzybami na wigilię a połowę z mięskiem na któryś dzień świąt ;)


A ząbki masz zdrowe ? Podwyższone CRP może być także od zepsutego zęba. Który nie boli a w środku może coś się w nim dziać. Organizm walczy nawet z takimi infekcjami.

Do dziewczyn , które chodzą do poradni diabetologicznej...
Zarejestrowałam się dzisiaj w końcu na przyszły tydzień. Pani coś wspomniała żeby zabrać badania, pilnować diety i poczytać w necie jakiś portal dla kobiet ciężarnych z cukrzycą ? Nie dopytałam w sumie o nic bo pierwsza moja myśl to badania pewnie te ciążowe, które ostatnio robiłam, dieta zdrowa bez żadnych zbędnych produktów i portal znajdę w google.
Dobrze pomyślałam czy to było by za proste ? :p Może Wy się bardziej orientujecie i wyjaśnicie o co chodziło pielęgniarce? ;-) ;)

Miałam kiedyś sąsiadkę z Filipin i ona mi mówiła, ze u nich na kaszel smaruje się stopy vicksem na nocy i na to skarpetki. Nie wiem czy to pomaga, mnie tak średnio wyleczyło, ale ja miałam kaszel przez pół roku, wiec może to nie była infekcja. Myśle ze spróbować można, bo oni tam w Azji maja różne dziwne metody, które jednak działają :)
 
reklama
@dżoana90 to jak nie miałaś krzywej to weź to ci masz chyba glukoze na czczo miałaś robiona. I jak masz glukometr skąd pożyczyć albo swój to fajnie by było pomierzyć cukry do wizyty. Zawsze to lepszy obraz dla lekarza.
Właśnie po to ginekolog kazała mi udać się do poradni żebym mogła dostać glukometr i sama mogła sobie przez miesiąc mierzyć cukier . Wtedy oceni czy jest z nim w porządku.... tak zamiast krzywej cukrowej ;)
Ja się śmieje ze te z formy to sutki, a nie uszka ;) moja teściowa takie robi wiec wiadomo ze mi nie smakują [emoji23]
Hahaha :-D:-D:-D Ogromne te suty :p Szarpałby jak Reksio szynkę? :laugh2::laugh2::laugh2: Się uśmiałam z Twojego porównania :p :p :p Faktycznie jak teściowa robi to mogą nie smakować więc się nie dziwie :-p U mnie nie widzą różnicy albo udają aby nie sprawić mi przykrości :-) :)
 
Do góry