reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

A jak z 3 pobraniem po 2h?
Tutaj tego nie ma, to się nazywa test O'Sullivan, do wypicia jest 50mg glukozy, w obu pobraniach nie moze przekroczyć 140mg/dl. Jeśli jest powyżej ale mniej niż 200mg/dl oznacza to zaburzoną tolerancje weglowodabow i robi się długą krzywą cukrową (100mg glukozy) gdzie pobierają 4 razy krew i wtedy normy są inne. Jeśli odrazu przy teście wychodzi 200mg/dl lub wiecej stwierdzają cukrzycę ciążową. Przed testem nie powinno sie robić żadnych modyfikacji w diecie, jeść normalnie, natomiast przed krzywą jest dieta trzydniowa z odpowiednia ilością węglowodanów tak by wynik nie był ani fałszywie dodatni ani fałszywie ujemny.
 
reklama
A co to za roznica czy widoczna czy nie. Masz pierwszenstwo i karte ciazy jakby sie jakas uprzejma trafila.

Crp nie trzeba na czczo. Ja caly czas mam wynik okolo 20.
U mnie CRP 11.
Ja do laboratorium wchodzę z myślą "jak będzie dużo ludzi to idę prosto do okienka", ale jakoś jest zawsze mało. Ale już Pani z okienka do pobrania daje mnie bez kolejki, mówiąc Pani w ciąży bez kolejki.
my w święta nic nie gotujemy bo jesteśmy zapraszani do naszych domów rodzinnych. powiem więcej, że lodówkę wyprózniamy żeby było miejsce na to co nam mamy dadzą:-) :).
 
U mnie CRP 11.
Ja do laboratorium wchodzę z myślą "jak będzie dużo ludzi to idę prosto do okienka", ale jakoś jest zawsze mało. Ale już Pani z okienka do pobrania daje mnie bez kolejki, mówiąc Pani w ciąży bez kolejki.
my w święta nic nie gotujemy bo jesteśmy zapraszani do naszych domów rodzinnych. powiem więcej, że lodówkę wyprózniamy żeby było miejsce na to co nam mamy dadzą:-) :).

Ostatnio uslyszalam od innego lekarza po co ja robie to crp. Ze nie robi sie tego w ciazy, bo sa inne normy i czesto jest wyzsze. Ja mialam 40 pozniej 15 pare razy teraz 20. I tylko sie tym przejmuje, pewnie niepotrzebnie. Ale moja gin prowadzaca tto oby tylko do konca i sie rozstac. Czlowiek bez uczuc wyzszych. Tylko pieniadze sie licza. Dobrze, ze jestem po polowkowych w klinice, bo od niej nawet ciezko teraz sie dowiedziec ile dziecko wazy. Na poczatku bylo wieksze udawanie zainterwsowania zeby nie zmienic lekarza ehh ja to sobie zawsze wybiore :/
 
Liczba dobrze byłoby znaleźć przyczynę podwyższonego crp, ja do porodu szłam przeziębiona, w trakcie dostałam gorączki żeby było weselej... Niestety u synka też po porodzie crp było podwyższone, na szczęście okazało się że ode mnie, ale trzymali nas dłużej w szpitalu i najadłam się stresu, czy wszystko ok...
 
Liczba dobrze byłoby znaleźć przyczynę podwyższonego crp, ja do porodu szłam przeziębiona, w trakcie dostałam gorączki żeby było weselej... Niestety u synka też po porodzie crp było podwyższone, na szczęście okazało się że ode mnie, ale trzymali nas dłużej w szpitalu i najadłam się stresu, czy wszystko ok...

W szpitalu uznali, ze nie wiedza od czego. Po innych konsultacjach uslyszalam, ze czasem kobiety w ciazy tak maja. Rowniez moze to byc od bolu stawow, czy przeziebien. Jak bardzo sie o to upominam to dostaje kolejny antybiotyk a tego nie chce.
 
Dzisiaj odebrałam wyniki bo jutro mam wizyte.
Hemoglobina nadal leci w dół. Już mam 10,6 a biorę tardyferon na receptę :/ ehh...

I zastanawiam się co z moczem bo wyszły mi liczne nablonki płaskie i pasma śluzu. Bakterie nieliczne a leukocyty 1-3 gdzie norma jest 0-5. W sumie to nie mam specjalnych objawów oprócz tego ze od jakiegoś czasu wydaje mi się ze sikam takimi mniejszymi porcjami i nie jednym strumieniem a tak z przerwami. Miała któraś z was te nablonki i pasma śluzu ? Jakoś to leczyłyscie ?

Ja tak mialam. lekarz mówił ze jest to w porzadku. Na leukocyty kazał brać zapobiegawczo żurawit i dużo pić.
 
I zastanawiam się co z moczem bo wyszły mi liczne nablonki płaskie i pasma śluzu. Bakterie nieliczne a leukocyty 1-3 gdzie norma jest 0-5. W sumie to nie mam specjalnych objawów oprócz tego ze od jakiegoś czasu wydaje mi się ze sikam takimi mniejszymi porcjami i nie jednym strumieniem a tak z przerwami. Miała któraś z was te nablonki i pasma śluzu ? Jakoś to leczyłyscie ?
Ja też tak miałam ostatnio. No identycznie. I powiedział, że jest ok.

A co do crp nie miałam w ogóle robionego od początku także się nie wypowiem.
 
Hejooo :)
Dopiero teraz was doczytuje, bo u mnie dzisiaj prawie cały dzień pracowity czyt. uszka i pierogi wyprodukowane :p
Dziękuje Wam ślicznie za rady odnośnie kaszlu. Noc nie była już tak męcząca. Nawilżam powietrze w pokoju przed snem tak jak pisałyście, syropki też w użyciu. Myślę, że inhalacje też sporo dają bo dzisiaj już jest super w porównaniu do wczorajszego. Jednak Syn osłabiony bo nawet w ciągu dnia spał co nigdy w życiu Mu się nie zdarza. Rano też pospał aż do 9. Co jest dla mnie totalnym szokiem bo od kiedy pamiętam wstaje o 6 !!! Czujecie to ? Ma 6 lat i może dłużej jak do 6 godziny pospał raptem z 4-5 razy? I to własnie przy chorobie... Wszyscy doradzają, żeby kłaść Go później spać. No okej nie raz szedł spać nawet i po 23 po jakiejś imprezie czy po prostu gdzieś byliśmy ale to kompletnie nic nie zmieniło. Punkt 6 a czasami nawet i przed wstaje. Czasem doprowadzało mnie to do szału zwłaszcza, że do pracy chodziłam na 5 więc o 4 wstawałam przez cały tydzień a w weekend lubiłam pospać dłużej... Jak się jeszcze zabawił do tej 7 czy 8 i mogłam jeszcze zmrużyć oko to było fajnie. A jak tak od 6 szalał żeby wstać, bo śniadanko, bo trzeba się z Nim bawić, bo On już na podwórko pójdzie to wyobraźcie sobie moją minę :p


Dzien dobry, jeśli chodzi o domowe sposoby na kaszel to oprócz sposobów dziewczyn polecam jeszcze do picia sok z cebuli. Pokroić w piórka cebule i zasypiac cukrem albo miodem u nas świetnie działa.

Dziewczyny nowe które nie zdążymy dopisać się do listy wątku zamkniętego nie przejmujcie się ten wątek na którym piszemy teraz nadal będzie otwarty dla wszystkich więc śmiało piszcie a z czasem będzie można kogoś na pewno dodać :)

Powiem Wam że ja bez krążka mam spore wodniste upławy i też nie toleruje wkładek więc bieliznę czasami zmieniam kilka razy dziennie.

A jeśli chodzi o badanie glukozy to moja gin mówiła żeby nie jeść 12 h wcześniej i nie szaleć ze słodyczami. A posiłki jeść jak zwykle. Jutro się wybieram bo mąż ma wolne tylko muszę dzisiaj kupić glukoze w aptece, może znajdę gdzieś cytrynowa. U mnie w labo nie pozwalają wciskać cytryny bo Panie twierdzą że może zaburzać wynik. A później chyba ogarniemy już choinkę - synek zwariuje ze szczęścia :D

Miłego dnia kobietki :)

Ja robię syrop z cebuli ale łączony z cytrynką, pomarańczą, czosnkiem, miodem i imbirem. Taki jak tutaj dziewczyny kiedyś podawały tylko jeszcze dodatkowo daję cebule bo moje dziecię nie chce z samej cebuli :p

Ja narazie nie wiem jak sie na święta zorganizować.. Zwlaszcza z gotowaniem. Niby będziemy ciagle u rodziny, ale wieczory i poranki u siebie. Wiec nie wyobrazam sobie nie mieć salatki, pierogow, uszek, barszczu, etc. Najbarfziej boje sie pierogow i uszek, bo zejdzie mi faly dzien, a przy mojej mamozie 1.5 rocznej bedzie to niewykonalne
Nie wiem czy widziałaś ale są takie foremki do robienia uszek. Na raz robisz 37 sztuk. Tylko koniecznie musi być metalowa bo te plastikowe to nie to samo. Dzisiaj w ciągu 3 godzin naklepałam ponad 500 szt :D Połowę z grzybami na wigilię a połowę z mięskiem na któryś dzień świąt ;)

W szpitalu uznali, ze nie wiedza od czego. Po innych konsultacjach uslyszalam, ze czasem kobiety w ciazy tak maja. Rowniez moze to byc od bolu stawow, czy przeziebien. Jak bardzo sie o to upominam to dostaje kolejny antybiotyk a tego nie chce.
A ząbki masz zdrowe ? Podwyższone CRP może być także od zepsutego zęba. Który nie boli a w środku może coś się w nim dziać. Organizm walczy nawet z takimi infekcjami.

Do dziewczyn , które chodzą do poradni diabetologicznej...
Zarejestrowałam się dzisiaj w końcu na przyszły tydzień. Pani coś wspomniała żeby zabrać badania, pilnować diety i poczytać w necie jakiś portal dla kobiet ciężarnych z cukrzycą ? Nie dopytałam w sumie o nic bo pierwsza moja myśl to badania pewnie te ciążowe, które ostatnio robiłam, dieta zdrowa bez żadnych zbędnych produktów i portal znajdę w google.
Dobrze pomyślałam czy to było by za proste ? :p Może Wy się bardziej orientujecie i wyjaśnicie o co chodziło pielęgniarce? ;-) ;)
 

Załączniki

  • 48189138_213341926248069_1800448039920336896_n.jpg
    48189138_213341926248069_1800448039920336896_n.jpg
    604,7 KB · Wyświetleń: 83
reklama
Hejooo :)
Dopiero teraz was doczytuje, bo u mnie dzisiaj prawie cały dzień pracowity czyt. uszka i pierogi wyprodukowane [emoji14]
Dziękuje Wam ślicznie za rady odnośnie kaszlu. Noc nie była już tak męcząca. Nawilżam powietrze w pokoju przed snem tak jak pisałyście, syropki też w użyciu. Myślę, że inhalacje też sporo dają bo dzisiaj już jest super w porównaniu do wczorajszego. Jednak Syn osłabiony bo nawet w ciągu dnia spał co nigdy w życiu Mu się nie zdarza. Rano też pospał aż do 9. Co jest dla mnie totalnym szokiem bo od kiedy pamiętam wstaje o 6 !!! Czujecie to ? Ma 6 lat i może dłużej jak do 6 godziny pospał raptem z 4-5 razy? I to własnie przy chorobie... Wszyscy doradzają, żeby kłaść Go później spać. No okej nie raz szedł spać nawet i po 23 po jakiejś imprezie czy po prostu gdzieś byliśmy ale to kompletnie nic nie zmieniło. Punkt 6 a czasami nawet i przed wstaje. Czasem doprowadzało mnie to do szału zwłaszcza, że do pracy chodziłam na 5 więc o 4 wstawałam przez cały tydzień a w weekend lubiłam pospać dłużej... Jak się jeszcze zabawił do tej 7 czy 8 i mogłam jeszcze zmrużyć oko to było fajnie. A jak tak od 6 szalał żeby wstać, bo śniadanko, bo trzeba się z Nim bawić, bo On już na podwórko pójdzie to wyobraźcie sobie moją minę [emoji14]




Ja robię syrop z cebuli ale łączony z cytrynką, pomarańczą, czosnkiem, miodem i imbirem. Taki jak tutaj dziewczyny kiedyś podawały tylko jeszcze dodatkowo daję cebule bo moje dziecię nie chce z samej cebuli [emoji14]


Nie wiem czy widziałaś ale są takie foremki do robienia uszek. Na raz robisz 37 sztuk. Tylko koniecznie musi być metalowa bo te plastikowe to nie to samo. Dzisiaj w ciągu 3 godzin naklepałam ponad 500 szt :D Połowę z grzybami na wigilię a połowę z mięskiem na któryś dzień świąt ;)


A ząbki masz zdrowe ? Podwyższone CRP może być także od zepsutego zęba. Który nie boli a w środku może coś się w nim dziać. Organizm walczy nawet z takimi infekcjami.

Do dziewczyn , które chodzą do poradni diabetologicznej...
Zarejestrowałam się dzisiaj w końcu na przyszły tydzień. Pani coś wspomniała żeby zabrać badania, pilnować diety i poczytać w necie jakiś portal dla kobiet ciężarnych z cukrzycą ? Nie dopytałam w sumie o nic bo pierwsza moja myśl to badania pewnie te ciążowe, które ostatnio robiłam, dieta zdrowa bez żadnych zbędnych produktów i portal znajdę w google.
Dobrze pomyślałam czy to było by za proste ? [emoji14] Może Wy się bardziej orientujecie i wyjaśnicie o co chodziło pielęgniarce? ;-) ;)
Słodkie mamuśki czy jakoś tak... poczytaj. Badania napewno te z glukozy.
 
Do góry