reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Miałam kiedyś sąsiadkę z Filipin i ona mi mówiła, ze u nich na kaszel smaruje się stopy vicksem na nocy i na to skarpetki. Nie wiem czy to pomaga, mnie tak średnio wyleczyło, ale ja miałam kaszel przez pół roku, wiec może to nie była infekcja. Myśle ze spróbować można, bo oni tam w Azji maja różne dziwne metody, które jednak działają :)
Smarujemy vicksem klatkę piersiową i plecy. Na pewno lepiej się oddycha i rozgrzewająco działa. Ze stopami też spróbuję może faktycznie to coś da ;) :tak:
 
reklama
Dziewczyny proszę doradzcie :( jakie krople na zapalenie spojówek dla 4 latki? Mogą być na receptę tylko doradzcie które szybko ją wylecza
 
Dziewczyny proszę doradzcie :( jakie krople na zapalenie spojówek dla 4 latki? Mogą być na receptę tylko doradzcie które szybko ją wylecza

Infekcja wirusowa czy bakteryjna ? Przy wirusowej wydzielina z oka jest przeźroczysta a przy bakteryjnej ma żółtawą barwę i jest taka klejąca. Jeśli nie jesteś pewna to na własną rękę przemywałabym tylko solą fizjologiczną lub kroplami ze świetlika bo jak pomylisz infekcję to można wyrządzić więcej szkody niż pożytku. I na pewno nie przemywać rumiankiem (jak zalecają mamy czy babcie) często uczula dzieciaczki i oczka później są jeszcze bardziej czerwone :no2:
 
Infekcja wirusowa czy bakteryjna ? Przy wirusowej wydzielina z oka jest przeźroczysta a przy bakteryjnej ma żółtawą barwę i jest taka klejąca. Jeśli nie jesteś pewna to na własną rękę przemywałabym tylko solą fizjologiczną lub kroplami ze świetlika bo jak pomylisz infekcję to można wyrządzić więcej szkody niż pożytku. I na pewno nie przemywać rumiankiem (jak zalecają mamy czy babcie) często uczula dzieciaczki i oczka później są jeszcze bardziej czerwone :no2:
Dokladnie. Ja jak corka byla noworodziem i raz miala oczko zaklejone, kupilam herbate ze swietlika lekarskiego i tym.
 
Infekcja wirusowa czy bakteryjna ? Przy wirusowej wydzielina z oka jest przeźroczysta a przy bakteryjnej ma żółtawą barwę i jest taka klejąca. Jeśli nie jesteś pewna to na własną rękę przemywałabym tylko solą fizjologiczną lub kroplami ze świetlika bo jak pomylisz infekcję to można wyrządzić więcej szkody niż pożytku. I na pewno nie przemywać rumiankiem (jak zalecają mamy czy babcie) często uczula dzieciaczki i oczka później są jeszcze bardziej czerwone :no2:
Żółta wydzielina w kąciku oka. Przepatrzylam domowa apteczka i nie mam żadnych kropelek, chyba jednak wizyta u lekarki nas nie ominie.
 
A jak się czujesz po tym tardyferonie? Ja ogolnie biore od trzech tygodni, ale wczoraj i dzisiaj nie wzięłam, bo zaczęłam latać ,,na kibelek” i mam wrazenie, ze to właśnie od tego leku, bo przed braniem to raczej w druga stronę z zaparciami miałam problem.
A ja własnie w drugą stronę. Chodzę co 2/3 dni po nim i w ogóle często mam jakieś niestrawnosci
 
@Dżoana ostatnio wyleczyłam ile sie dalo. Bez robienia zdjec. Ale dentysta mowil, ze to raczej nie od tego
Ból pleców /stawów Ci nie dokucza? Lub w ostatnim czasie? Mój Partner ciągle ma podwyższone CRP ale właśnie choruje przywlekle na stawy. Jak diagnoziwali u Niego chorobę to właśnie zawsze CRP nie dawało im spokoju bo nawet jak Go nic nie boli to jest wyższe niż powinno :hmm:
 
A jak się czujesz po tym tardyferonie? Ja ogolnie biore od trzech tygodni, ale wczoraj i dzisiaj nie wzięłam, bo zaczęłam latać ,,na kibelek” i mam wrazenie, ze to właśnie od tego leku, bo przed braniem to raczej w druga stronę z zaparciami miałam problem.
Jak biorę go codziennie to mam takie zaparcia jakbym kamieni się nażarła. Biorąc pod uwagę ze mam pessar sytuacja trochę do dupy bo przy nim najlepiej nie dopuszczać do zaparć...
 
reklama
@patuska zaparz czarna herbatę i przemywaj wacikiem od zewnątrz do środka jeden strona wacika jedno oko i raz tylko zmień wacik i drugie oko tak samo tylko pamiętaj jeden wacik na jedno przemycie.

@Dżoana gęsim smalcem wysmaruj małemu klatkę i plecy. Do skarpetek wpakuj czosnek na noc.
 
Do góry