reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Dziewczyny mam pytanie o badania prenatalne. Jak to jest u Was z wynikami z Pappy i oszacowaniu ryzyka? Długo czekałyscie? Ja USG miałam 20.09, tego samego dnia miałam pobraną krew. Myślałam, że dostanę wyniki w miarę szybko, w ten czwartek mam wizytę u swojej pani doktor i chciałam już iść z wynikami. Niestety, dostałam sms, że moje wyniki badań będą do odebrania dopiero 10.10 . Gdyby wszystko było jak u 20 latki miało być pocztą, a tak mamy spotkanie w pracowni genetycznej. Nie wiem co mam myśleć czy jednak jest coś nie tak, czy ze względu na moje 35 lat te szacowania nie będą rewelacyjne. USG było podobno ok. Siedzę i dręczę się niemiłosiernie, ubeczałam się, a do wyników jeszcze tydzień, to czekanie jest destrukcyjne. Powiem Wam, że jak jeszcze kiedyś będę w ciąży to pappy raczej nie zrobię :no2:
Ja miałam prenatalne we wtorek wieczorem, A już w piątek o 15 dostałam wyniki z Pappa. Kolezanki byly w szoku bo czekaly 10 dni roboczych. Na omówienie tych wyników najlepiej iść do swojego prowadzacego i nie wrozyc sobie przyszłości na podstawie pojedynczych wyników i interpretowania ich przez Internet. U mnie wyszła spore prawdopodobieństwo porodu przed 37tc, i poród przedwczesny przed 34. Natomiast takie wskaźniki biorą pod uwage i statystyka się psuje ze względu na moją chorobę - Mam zespół antyfosfolipidowy i po prostu ryzyko się zwiększa. Ale to czysta statystyka! Nie przejmuje się tym teraz, zacznę po 30 tygodniu jak będę miała niepokojące skurcze, niewydolność łożyska albo skracająca się szyjke. Póki co, trzeba zapewnić lokatorowi dobre i spokojne warunki.
Ostatnio czuje się lepiej, wymioty A raczej poranna torsja tylko rano, zgaga dalej jest ale lekka :) zaczynam wg usg 13+4 więc chyba Wkoncu odpuszczają dolegliwości :)
 
reklama
Jesli chcecie sie wymieniac nazwiskami i zdjeciami mozna zrobic zobie zamkniety watek. Ja ten uwazam za forum ogolne na ktore kazda kobieta moze zagladnac, odezwac sie lub tylko czytac. Kazdy sam decyduje co wysyla w internety i czy jest to dla niego bezpieczne i dobre.
Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Mnie interesują bardziej merytoryczne informacje, odczucia w ciąży, wieści z wizyt. Co się dzieje u starszych dzieci, albo kto co kupił itp. przewijam bo zupełnie mnie to nie obchodzi i nie wypowiadam się jak nie mam nic konkretniejszego do napisania.
 
Ja chciałabym wózek 3w1 i używany. Ja odkładam pieniadze co miesiąc na koncie oszczędnościowym i już mam 800 zł tam. A łóżeczko nowe wole. Ja to bym już najchętniej coś kupiła heeh smoczki czy butelki :D a apropo butelek chcemy kupić z avent bo ponoć są najlepsze.
Jeżeli chodzi o butelki, smoczki to ja osobiście polecam tylko firmę Avent. Używałam tych butelek 10 lat temu jak córcia się urodziła. Teraz też pozostaję tylko przy tych butelkach (szczerze mówiąc to już kupiłam cały zestaw butelek ).
 
U mnie tez sprawdziły się butelki z Avent, wiec i tym razem się w nie zaopatrze. U mnie zaczal się dzisiaj 12 tydzień i narazie o ciazy wie moja siostra i teściowie. Moi rodzice dowiedzą się w ten weekend bo się do nich wybieramy i czas najwyższy, aby się dowiedzili. Znajomym mam zamiar powiedziedziec po usg genetycznym, który mam w następny czwartek. Już się nie mogę doczekać.
 
Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Mnie interesują bardziej merytoryczne informacje, odczucia w ciąży, wieści z wizyt. Co się dzieje u starszych dzieci, albo kto co kupił itp. przewijam bo zupełnie mnie to nie obchodzi i nie wypowiadam się jak nie mam nic konkretniejszego do napisania.
Trochę to przykre... To wystarczy artykuły ciążowe poczytać.
 
Jeżeli chodzi o butelki, smoczki to ja osobiście polecam tylko firmę Avent. Używałam tych butelek 10 lat temu jak córcia się urodziła. Teraz też pozostaję tylko przy tych butelkach (szczerze mówiąc to już kupiłam cały zestaw butelek ).
Ja też mam do nich sentyment. Wykarmiłam nimi od urodzenia córcię i były najlepsze te 6 lat temu. A porównanie miałam, bo przetestowałam chyba wszystko dostępne wtedy (6 lat temu) na naszym rynku, bo córa refluks miała i musiała mieć naprawdę porządny sprzęt do karmienia, skoro mój osobisty odmówił współpracy ;).

Dziewczyny, Sylwia, Patuśka gratulacje :)))! Piękne wieści.

Sylwia, synek[emoji7] ale czad! Spodziewałaś się, czy ani ani?

@Kalinova, hmm, wydaje mi się, że Twój wiek i miejsce wykonywania badań ma znaczenie w kwestii postępowania. Jak USG było ok, to raczej nie spodziewałabym się jakiś bardzo złych wyników. Chociaż stres jak najbardziej rozumiem i niebawem będzie on i moim udziałem, bo pewnie na NFZ poczekam na wyniki baaardzo długo. Ale, jak USG mi dobrze wyjdzie, to zamierzam się już na maksa z ciąży ucieszyć :). Trzymam kciuki!!!
 
reklama
Ja na czczo mam w normie, mam inne jednostki, a nie mam teraz jak przeliczyć, ale wyszło mi 4,7, jakoś tak. Ale ze względu na pcos i otyłość niestety muszę krzywa zrobić już teraz.
Najważniejsze to się nie denerwować, Mam wiele kolezanek które miały cukrzyce w ciąży i z maluszkami jest wszystko ok.
Moja siostra w ostatniej ciąży miała i teraz znowu. Po prostu musi trzymac diete, badac cukier po posilkach i jest ok. Urodziła zdrowego synka. Teraz jest juz w 22 tyg i wszystko jest ok.
 
Do góry