reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

już po na szczęście.. 9:20 drugie klucie
też wzięłam cytrynowa:p jakoś weszła ale jak od początku ciąży ani razu nie mialam nawet mdłości, tak teraz dwa trzy razy mnie cofnelo.

wysoki Ci wyszedł ten glukometr kochana!
ja 91 więc myślę że reszta będzie ok.

ale miała mnie kłuć taka sympatyczna pani która wpisuje też osoby, a weszła jakaś babka pielęgniarka z marszu i się porządziła że ona mi wkluje, choć z tamtą się umówiłam że potrzebuję na leżąco bo potem kręci mi się w głowie i jestem z tych co źle znoszą... ale gdzie tam, uparla się na siedziaco i z ręką zamiast na podłokietniku to w powietrzu. no i oczywiście taka ładna passa znoszenia pobieran poszła się przez nią ... :crazy: zaczęłam się mimowolnie cała trzasc na co zaczęła mi opowiadać że złamie mi igłę albo z żyła coś się stanie, taka śmieszka z niej.. i zaczął się płacz że aż druga przyszła i potem pilnowały jak pije czy nie mdleje. na następne pobrania druga babeczka powiedziała że zrobi na leżąco :dry:
Ja nie moge co za baby. No po tej kobiecie w ciazy jeszcze dowalac takiego stresu. Ja tez z tych placzacych na widok igly. Tez zawsze klutnie przeprowadzam. Dla mnie najlepiej z dłoni, zawsze prosze zawsze staraja sie byc mądrzejsze. Jezu jakby mi powiedziała ze mi igle złamie to bym chyba zsiniała i na miejscu padła...no i po co to wszystko? W kazdym gabinecie jest kozetka, no po cos tam jest!!!
 
reklama
Tak czytam o tym mierzeniu cukru i cos mi sie nie zgadzało bo w pierwszej ciąży wiem ze czekalam w poczekalni tylko godzinę, wiec poszperalam jak to tutaj wyglądało. Nazywa sie to test O'Sullivan i po pierwszym pobraniu i wypiciu 50g glukozy czeka sie godzinę, kolejne pobranie i koniec. Oba wyniki muszą mieścić się do 140mg/dl, jeśli jest więcej to wtedy robią krzywą cukrową która trwa 3 godziny.
Moja siostra miala tez po godzinie i po 2. Wyszla jej cukrzyca, ale lekarz powiedzial ze jakby miala tylko po 2 godz to by nie wyszlo. Ja tez mam to miec ale po 20 tyg. Wlasnie musze dopytac jak to wyglada w UK.
 
Dziewczyny pytanko- wypadła mi w środę delegacja - lot krótki co prawda ok 2 h. Powrót tego samego dni Ja sama nie wiem co robić.. u mnie w robo nikt jeszcze nie wie. Dziś jest 11,0 więc w środę będzie już połówka 11 tygodnia.? Dodam że z ta ciąża jest na razie wszystko ok Ale jest to moja 3 jedną biochemiczna A jedna w 5 tygodniu stracona. Dajcie znać co uważacie?
Ja rozmiawialam z moją położna bo wybieram sie do pl w pazdzierniku. Lot do pl tez 2 h. Ja lece w 13 tyg. Powiedziała ze nie ma przeciwskazan, poprzednia ciaze stracilam w 8 tyg. Znam dziewczyny ktore cala ciaze prowadzily w pl i lataly na badania i wszystko bylo ok.
 
Też w diagnostyce [emoji4] wiec wyniki też będę miała koło 13-14. To super to trzecie już pójdzie jak po maśle [emoji1] u mnie wszystkie wklucia w jedną zyle poszły bo na drugiej ręce nie mogła znaleźć i teraz boliii a jeszcze grupę krwi muszę zrobić w przyszłym tygodniu [emoji28]

już po, Żyję!! :-) :)
czekamy obie na wyniki teraz :)
a który będziesz miała TC przy grupie krwi?? ja miałam na papierze sprzed roku po operacji nosa, ale musiałam zrobić i tak odnowa :)
 
Ja rozmiawialam z moją położna bo wybieram sie do pl w pazdzierniku. Lot do pl tez 2 h. Ja lece w 13 tyg. Powiedziała ze nie ma przeciwskazan, poprzednia ciaze stracilam w 8 tyg. Znam dziewczyny ktore cala ciaze prowadzily w pl i lataly na badania i wszystko bylo ok.
Bardzo dziękuję za.odpowiedz !!! Mam duży znak zapytania A bilety już mi kupili :) oczywiście maleństwo w pierwszej kolejności Ale też z drugiej strony nie chce przesadzać:)
 
Moja siostra miala tez po godzinie i po 2. Wyszla jej cukrzyca, ale lekarz powiedzial ze jakby miala tylko po 2 godz to by nie wyszlo. Ja tez mam to miec ale po 20 tyg. Wlasnie musze dopytac jak to wyglada w UK.
No w Hiszpanii tez jest po 20 tygodniu jakoś ale tak jak mowilam, tylko dwa wkłucia, przed i godzinę po wypiciu glukozy tyle ze nor.a jest do 140mg/dl, może dlatego wystarczy gpdzona
 
Ja nie moge co za baby. No po tej kobiecie w ciazy jeszcze dowalac takiego stresu. Ja tez z tych placzacych na widok igly. Tez zawsze klutnie przeprowadzam. Dla mnie najlepiej z dłoni, zawsze prosze zawsze staraja sie byc mądrzejsze. Jezu jakby mi powiedziała ze mi igle złamie to bym chyba zsiniała i na miejscu padła...no i po co to wszystko? W kazdym gabinecie jest kozetka, no po cos tam jest!!!

dokładnie, nie dość że po glukozie ogólnie mogą występować zawroty głowy czy mdłości, zwłaszcza w ciąży, to jeszcze informuje grzecznie że słabo znosisz to badanie. 2 kolejne były super aż podziękowałam pani za 'miłą obsługę' hehe :)

ale tak jak mówisz.. zaczynasz dygotac, naprezac wszystkie mięśnie i się trzasc a ta żeby się nie ruszać (kurcze, jakbym nie wiedziała, specjalnie tego nie robię a rękę w powietrzu ciężej utrzymać jak na nią napiera igłą) bo jej się igła złamie, no w tym momencie to już słabo i łzy tylko ehh :errr:

następne pobrania będę uparta mam prawo jak nie czuję się na siłach poprosić o leżenie .. a nie że 'no przecież nie będę dla pani łóżka specjalnie odsuwac, szybko szybko'...
 
Dziewczyny pytanko- wypadła mi w środę delegacja - lot krótki co prawda ok 2 h. Powrót tego samego dni Ja sama nie wiem co robić.. u mnie w robo nikt jeszcze nie wie. Dziś jest 11,0 więc w środę będzie już połówka 11 tygodnia.? Dodam że z ta ciąża jest na razie wszystko ok Ale jest to moja 3 jedną biochemiczna A jedna w 5 tygodniu stracona. Dajcie znać co uważacie?
Ja uważam że powinnaś to skonsultować z ginekologiem.
 
Przyszedł mój detektor tętna ale nie ma szans żebym na razie coś znalazła :D to znaczy słychać tam jakiś puls ale to na bank nie mały kosmita, podobno łożysko słychać często. Spróbuje za kilka dni, bo jest jeszcze bardzo wcześnie :)
Łożysko daje taki szumiacy dźwięk
 
reklama
Do góry