reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Tak czytam o tym mierzeniu cukru i cos mi sie nie zgadzało bo w pierwszej ciąży wiem ze czekalam w poczekalni tylko godzinę, wiec poszperalam jak to tutaj wyglądało. Nazywa sie to test O'Sullivan i po pierwszym pobraniu i wypiciu 50g glukozy czeka sie godzinę, kolejne pobranie i koniec. Oba wyniki muszą mieścić się do 140mg/dl, jeśli jest więcej to wtedy robią krzywą cukrową która trwa 3 godziny.
Tak za granicą są inne normy i troszkę inne podejście do tematu cukrzycy w ciąży. Jest tak jak piszesz. W Polsce robi się już tylko krzywa 75g glukozy trzy pobrania dwie godziny siedzenia [emoji4]
Echhh u mnie chyba wyjdzie cukrzyca bo pobranie bo drugiej godzinie na glukometrze jest lekko zawyzone [emoji21]
 
reklama
Na czczo nie mierzylam u mnie ten drugi pomiar ostatnio był właśnie podwyższony. Norma jest do 180 więc jestem pozytywnie nastawiona
emoji1.png
zobaczymy po południu co wyjdzie.

Mi zostało jeszcze jedno wklucie o 9.20 właśnie i do domu
emoji3.png

kochana, drugie pobranie to niebo a ziemia! :-D elegancko poszło, jeszcze mam 30 minut i ostatnie - można zjeść kanapkę w nagrodę! :)
robię w diagnostyce, nie wiem jak krzywa ale inne badania zawsze były po 2 godzinach do wieczora max :)
a u Ciebie jak kiedy wyniki?
zobaczysz, jak wyjdzie bo glukometr chyba też jest mniej wiarygodny niż krew żylna.
w każdym razie trzymam kciuki aby jednak wynik nie był taki zły ✊!
 
kochana, drugie pobranie to niebo a ziemia! :-D elegancko poszło, jeszcze mam 30 minut i ostatnie - można zjeść kanapkę w nagrodę! :)
robię w diagnostyce, nie wiem jak krzywa ale inne badania zawsze były po 2 godzinach do wieczora max :)
a u Ciebie jak kiedy wyniki?
zobaczysz, jak wyjdzie bo glukometr chyba też jest mniej wiarygodny niż krew żylna.
w każdym razie trzymam kciuki aby jednak wynik nie był taki zły [emoji110]!
Też w diagnostyce [emoji4] wiec wyniki też będę miała koło 13-14. To super to trzecie już pójdzie jak po maśle [emoji1] u mnie wszystkie wklucia w jedną zyle poszły bo na drugiej ręce nie mogła znaleźć i teraz boliii a jeszcze grupę krwi muszę zrobić w przyszłym tygodniu [emoji28]
 
Przyszedł mój detektor tętna ale nie ma szans żebym na razie coś znalazła :D to znaczy słychać tam jakiś puls ale to na bank nie mały kosmita, podobno łożysko słychać często. Spróbuje za kilka dni, bo jest jeszcze bardzo wcześnie :)
 
Oj... u nas od wczoraj są poważne ostrzeżenia przed potężnym orkanem, ktory ma przejść nad południową Norwegią.... Od kilku dni cały czas pada,wieje.... a dziś po prostu koniec świata! Wiatr przekraczał chwilami 20m/s. Wczoraj wychowawca z klasy córki odwołał zaplanowana na dzisiaj w szkole wycieczkę rowerową.... a około 21 dyrektor do każdego rodzica wysłał SMS z informacją o zagrożeniu - zapewnił, że wszytkie dzieci będą pod baczną opieką nauczycieli i nikt nie będzie dzisiaj wychodzić poza budynki szkolne na dwór.... świetlica szkolna , która normalnie jest otwarta chyba do 16:30 (albo 17) została dzisiaj zamknięta o 14 - tak jak dzieci skończyły lekcje. Nauczyciele jako ostatni opuścili szkołę i dyrektor napisał raport do rodziców z dzisiejszego dnia włącznie z podziękowaniami dla wszystkich rodziców za wyrozumiałość i za to, że zdecydowana większość odebrała dzisiaj dzieci osobiście.....
Mój mąż pracuje w firmie, która naprawia szkody dla ubezpieczalni....Od 2 tygodni mają zdjęte limity nadgodzin.... Były u nas powodzenie i trwa usuwanie strat u osób prywatnych..... Cały weekend są w stanie najwyższej gotowości ....
Pogoda nas tu nie rozpieszcza.... a noc dopiero nadchodzi....
U nas w UK tez strasznie wieje od kilku dni, na przemian ulewa słonce, ulewa slonce. Strasznie ubolewam bo dzisiaj u nas w miasteczku mamy Karnawal. Jest doroczny pochód glowna ulica miasta, idą bębniarze, tancerki, cheerliderki, miss miasta, a na ogromnych, oswietlonych platformach jada rozne tematyczne przebierance, zdjecie ponizej. W miescie rozstawione karuzele, rozne maszyny z misiami, łowienie kaczek za nagrody, strzelanie z luku i takie tam inne. Całe miasteczko zbiera sie wieczorem i oglada pochód w czasie ktorego zbieraja pieniazki na rozne cele charytatywne. Zobaczymy.co z pogodą...ale zapowiada sie mokro i wietrznie.
20180922_091948.jpg
 

Załączniki

  • 20180922_091948.jpg
    20180922_091948.jpg
    50,5 KB · Wyświetleń: 169
reklama
Dziewczyny pytanko- wypadła mi w środę delegacja - lot krótki co prawda ok 2 h. Powrót tego samego dni Ja sama nie wiem co robić.. u mnie w robo nikt jeszcze nie wie. Dziś jest 11,0 więc w środę będzie już połówka 11 tygodnia.? Dodam że z ta ciąża jest na razie wszystko ok Ale jest to moja 3 jedną biochemiczna A jedna w 5 tygodniu stracona. Dajcie znać co uważacie?
 
Do góry