reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Dziewczyny a jak to jest z tymi prenatalnym i? Robicie je na własną rękę czy macie skierowanie? Moja kolejna wizyta będzie już w 12 TC i nic nie mowila. Kolezanka ci do niej chodzi mówiła że jak ona na USG zobaczę jakieś nieprawidlowosci plus wiek i choroby w rodzinie to wtedy wystawia. Ale tak duże zastanawiam ci teraz zrobić żeby nie było za późno...
 
reklama
Dziewczyny a jak to jest z tymi prenatalnym i? Robicie je na własną rękę czy macie skierowanie? Moja kolejna wizyta będzie już w 12 TC i nic nie mowila. Kolezanka ci do niej chodzi mówiła że jak ona na USG zobaczę jakieś nieprawidlowosci plus wiek i choroby w rodzinie to wtedy wystawia. Ale tak duże zastanawiam ci teraz zrobić żeby nie było za późno...
U mnie w otoczeniu koleżanki robią na NFZ bo dostały skierowanie. Wszystko zależy od wytycznych czyli wiek, choroby genetyczne i tak naprawde... Szereg innych czynników. Koleżanki nie miały nic wspólnego z wytycznymi a skierowania dostały. Ja zagadałam ostatnio i nie dostałam bo nie spełniam żadnego wymogu i mi nie dał. I dlatego robie prywatnie. Chociaż w poniedziałek pogadam z nim jeszcze raz, zobaczymy co powie.
 
Dziewczyny a jak to jest z tymi prenatalnym i? Robicie je na własną rękę czy macie skierowanie? Moja kolejna wizyta będzie już w 12 TC i nic nie mowila. Kolezanka ci do niej chodzi mówiła że jak ona na USG zobaczę jakieś nieprawidlowosci plus wiek i choroby w rodzinie to wtedy wystawia. Ale tak duże zastanawiam ci teraz zrobić żeby nie było za późno...

No ja mam to szczęście ze moja lekarka ma certyfikat do badań prenatalnych wiec w sumie to po prostu będzie kolejna wizyta ;)
 
Jak już tak piszecie o ciążowych ciuchach, to mam pytanie apropo spodni. Jaki model jest najlepszy/najwygodniejszy? Bo są takie z tylko wszytymi gumkami po bokach, z jedną niska guma z przodu tylko, z do połowy zakrytym brzuchem, albo całym? Nie mam doświadczenia... [emoji12]

Zostały mi jedne jedyne białe jeansy z wysokim stanem, w które jeszcze się swobodnie dopinam. Dzisiaj właśnie byłam oddać w Zarze dwie pary, które sobie niedawno (nie wiem po co) kupiłam i chce zainwestować za jakiś czas w jakieś porządne ciążowe. Z Mamalicious na Zalando widziałam fajne, ale na razie tylko oglądam, bo boję się jeszcze zamawiać... A w szafie mam multum luzniejszych albo dzianinowych rozciagliwych sukienek więc jakoś dam radę [emoji6]
da38144f-fcad-4388-81ee-5baa0834d235.jpg
 

Załączniki

  • da38144f-fcad-4388-81ee-5baa0834d235.jpg
    da38144f-fcad-4388-81ee-5baa0834d235.jpg
    58,2 KB · Wyświetleń: 1 239
Dziewczyny a jak to jest z tymi prenatalnym i? Robicie je na własną rękę czy macie skierowanie? Moja kolejna wizyta będzie już w 12 TC i nic nie mowila. Kolezanka ci do niej chodzi mówiła że jak ona na USG zobaczę jakieś nieprawidlowosci plus wiek i choroby w rodzinie to wtedy wystawia. Ale tak duże zastanawiam ci teraz zrobić żeby nie było za późno...
Ja idę prywatnie. Jeśli nie ma wskazań (dziewczyny już o nich pisały ) to mój ginek skierowania nie daje.
 
Jak już tak piszecie o ciążowych ciuchach, to mam pytanie apropo spodni. Jaki model jest najlepszy/najwygodniejszy? Bo są takie z tylko wszytymi gumkami po bokach, z jedną niska guma z przodu tylko, z do połowy zakrytym brzuchem, albo całym? Nie mam doświadczenia... [emoji12]

Zostały mi jedne jedyne białe jeansy z wysokim stanem, w które jeszcze się swobodnie dopinam. Dzisiaj właśnie byłam oddać w Zarze dwie pary, które sobie niedawno (nie wiem po co) kupiłam i chce zainwestować za jakiś czas w jakieś porządne ciążowe. Z Mamalicious na Zalando widziałam fajne, ale na razie tylko oglądam, bo boję się jeszcze zamawiać... A w szafie mam multum luzniejszych albo dzianinowych rozciagliwych sukienek więc jakoś dam radę [emoji6] Zobacz załącznik 900393
Musisz przymierzyć. Dla mnie najlepsze były z wysokim pasem. Dobrze mi trzymały brzuch i ten pas jest mięciutki. Nic nie uciskalo. Poza tym nie lubię spodni z niskim stanem a te pierwsze takie dla mnie są. Ja miałam coś takiego jak na twoim dolnym lewym zdj. A były z hm.
 
Witajcie, ja przyszła mama z kalendarzem wg @ 10,6. Nie byłam aktywna do tej pory na forum bo jest to moja 3 ciąża tylko dwie bardzo wcześnie ronione. Zaczynam wierzyć że tym razem się uda. Badania genetyczne z krwi miałam już wczoraj. Ale pappe mam za tygodnie. Robię wszystko co jest dostępne żeby mieć wiedzę na tyle na ile to możliwe. Trochę stresik jest ...
Hejka witamy! W razie wątpliwości i stresa pisz. Dziewczyny bardzi sie nawazjem wspieraja i dzielą wiedzą.
 
U mnie w otoczeniu koleżanki robią na NFZ bo dostały skierowanie. Wszystko zależy od wytycznych czyli wiek, choroby genetyczne i tak naprawde... Szereg innych czynników. Koleżanki nie miały nic wspólnego z wytycznymi a skierowania dostały. Ja zagadałam ostatnio i nie dostałam bo nie spełniam żadnego wymogu i mi nie dał. I dlatego robie prywatnie. Chociaż w poniedziałek pogadam z nim jeszcze raz, zobaczymy co powie.
Ale to jest naprawde durne w pl no nie? No płacisz te skladki całe życie i naprawde jak już przychodzi ta ciąża to tevprenatane powinno ci sie należeć, no ja nie wiem...
Ja ogolnie na UK narzekam bo tutaj nie ratuja np. wczesnej ciąży i ciaze dopiero traktuja od 12 tyg...ale powiedziec moge ze kazdej należą sie 3 usg i to sa cos na zasadzie prenatalne w pl, dostaje karte taka jak bankomatowa i całą ciążę + rok po ciąży masz wszystkie leki i dentyste za darmo, ty jak i dziecko. Jesli potrzebujesz wizyte u specjalisty tak jak ja u endo, miam termin w ciagu tygodnia, badanie krwi co miesiac, normalnie za darmo. I zapisuje cie twoja polozna, nigdzie nie dzwonisz, nie zapisujesz sie, dostajesz list z kliniki i juz. Jak masz usg czy wizyte u poloznej w pracy masz normalnie wolne i płatne. Więc jednak jakies plusy może i są...a narzekałam. Potem jest gorzej na macierzynskim... jak dostajesz naprawde marne grosze, tu na dziecko trzeba miec oszczednosci niestety.
 
Jak już tak piszecie o ciążowych ciuchach, to mam pytanie apropo spodni. Jaki model jest najlepszy/najwygodniejszy? Bo są takie z tylko wszytymi gumkami po bokach, z jedną niska guma z przodu tylko, z do połowy zakrytym brzuchem, albo całym? Nie mam doświadczenia... [emoji12]

Zostały mi jedne jedyne białe jeansy z wysokim stanem, w które jeszcze się swobodnie dopinam. Dzisiaj właśnie byłam oddać w Zarze dwie pary, które sobie niedawno (nie wiem po co) kupiłam i chce zainwestować za jakiś czas w jakieś porządne ciążowe. Z Mamalicious na Zalando widziałam fajne, ale na razie tylko oglądam, bo boję się jeszcze zamawiać... A w szafie mam multum luzniejszych albo dzianinowych rozciagliwych sukienek więc jakoś dam radę [emoji6] Zobacz załącznik 900393
Ja myslalam ze te z gumą sa fajne ale ja pomierzylam to mi przypasowaly te z pasem na brzuch. Zależy jaka masz budowe ciała, niektórym dziewczynom te z pasem takim na brzuch lecą z tyłka. Mi te najbardziej podpasowaly, ale ja mam dosc szerokie biodra i odstajacy tyłek wiec sie trzymaja haha
 
reklama
Wkoncu dotaralam do konca waszych dzisiejszych postów ;)

Wszystkie brzuszki piękne:D witam Nowa mamusie :)

Chciałam napisać jeszcze ale już nie pamiętam co ( u mnie zdecydowanie występuje skleroza ciążowa :laugh2:)

Ja dostałam skierowanie na prenatalne że względu na te poronienia, a położna kazała mi to jeszcze jakoś udokumentować! Bo Pani doktor tak wypisuje, a jak ona nie udowodni to się skarbówka strasznie czepia. Także wydaje mi się że jednak muszą być konkretne wytyczne u większości lekarzy.

Mnie zdenerwował ten pas na cały brzuch jakaś taka scisnieta się czułam ale fakt że się trzymają :happy:
 
Do góry