reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

No właśnie to jest ten dylemat, czy sprawdzac, wydawać juz nieważne ile bo zdrowia nie przelicza sie na pieniądze, ale czy to cos zmieni? Czy jeśli ciąża obumiera to organizm da jakieś znaki wczesniej? Czy może można tak nosić i nie wiedzieć a później wielki szok i problemy? Innych wad tak szybko sie nie wykryje a nawet jakby to nie wiem czy bym chciała cos z tym "robić", trudny temat wiec nie poruszam.
Z jednej strony te wczesne USG daje wewnętrzny spokój a z drugiej kolejne powody do zmartwień, bo to pęcherzyk nie tych rozmiarów, bo serduszko nie bije jeszcze itd itd
Chyba będę sie tu tak wyzalac do 12 tygodnia az sie dowiem ze dzidzia zdrowa i wszystko ok:p
Ja w poprzedniej ciąży mialam 2 usg przed 12 tyg. Jakos bylo mi spokojniej, ze wszystko ok :)
 
reklama
Ja zawsze korzystam ze wszystkich usg-połówkowe, genetyczne, 4d nie liczę tych pieniędzy bo dzięki temu mamy pamiątkę. Cieszymy się każdą wizytą bo z każdej mamy film lub zdjęcie. Może to niepojęte, ale tak z mężem przeżywamy ciąże :D poza tym zachowuję się normalnie-drę się niejednokrotnie bez powodu, jestem głodna , ale na nic nie mam ochoty a on proponuje wizytę u psychiatry-taka hepi patologia :D
 
No właśnie to jest ten dylemat, czy sprawdzac, wydawać juz nieważne ile bo zdrowia nie przelicza sie na pieniądze, ale czy to cos zmieni? Czy jeśli ciąża obumiera to organizm da jakieś znaki wczesniej? Czy może można tak nosić i nie wiedzieć a później wielki szok i problemy? Innych wad tak szybko sie nie wykryje a nawet jakby to nie wiem czy bym chciała cos z tym "robić", trudny temat wiec nie poruszam.
Z jednej strony te wczesne USG daje wewnętrzny spokój a z drugiej kolejne powody do zmartwień, bo to pęcherzyk nie tych rozmiarów, bo serduszko nie bije jeszcze itd itd
Chyba będę sie tu tak wyzalac do 12 tygodnia az sie dowiem ze dzidzia zdrowa i wszystko ok:p
Ja uważam, że wczesne usg sporo może zmienić, bo można wykryć ciążę pozamaciczną, a wczesne wykrycie takiej ciąży może uratować nie tylko jajowód, ale czasem życie. Ja na pewno zrobię wczesne usg, by potwierdzić dobre umiejscowienie zarodka a potem będę spokojnie czekać na kolejne.
 
Dziewczyny ! Według ostatniej miesiączki byłam na wizycie wczoraj i był 6 tydz i 4 dzień ciąży . Niestety nie było widać zarodka ... Nie ukrywam , że lekarz mnie nastraszyl . Kazał mi zrobić betę w piątek i niedzielę . Piątkowa wyszła 94728.1 . Myślicie , że mam powody do niepokoju , czy jeszcze wszystko może się zmienić ?
 
Dziewczyny ! Według ostatniej miesiączki byłam na wizycie wczoraj i był 6 tydz i 4 dzień ciąży . Niestety nie było widać zarodka ... Nie ukrywam , że lekarz mnie nastraszyl . Kazał mi zrobić betę w piątek i niedzielę . Piątkowa wyszła 94728.1 . Myślicie , że mam powody do niepokoju , czy jeszcze wszystko może się zmienić ?
Bardzo ładna beta. Może późno owulacje miałaś. Gdzie ty w niedzielę betę zrobisz?
 
reklama
Witam, wstałam jak zwykle z mdłościami :(
U nas pada i pada. A dzisiaj wyruszamy nad jezioro.

Ja uważam, że wczesne usg sporo może zmienić, bo można wykryć ciążę pozamaciczną, a wczesne wykrycie takiej ciąży może uratować nie tylko jajowód, ale czasem życie. Ja na pewno zrobię wczesne usg, by potwierdzić dobre umiejscowienie zarodka a potem będę spokojnie czekać na kolejne.
Ginekolog po zwykłym badaniu może sprawdzić czy jest pozamaciczna.

@Natuś_ka jak już kiedyś pisałam. W dwóch ciążach miałam pierwsze usg dopiero w 12tc. Nie jestem zwolenniczką robienia sobie usg dla zabawy, 5d, 10d. Jakoś nie wierzę do końca, że jest takie w 100% bezpieczne. Dla mnie 3 to było i tak dużo ;) Co wizytę sprawdzali tętno maluszka i to mi wystarczało.
 
Do góry