reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2017

Lucy warto wiedzieć że lek nie tylko wchłania się wtedy gdy go połkniesz tylko również w inne sposoby - lek na powierzchni śluzówki jamy ustnej to wręcz idealne miejsce na bardzo dużą wchłanialność. Choć ten lek o którym piszesz ma magiczne "brak danych" w kwestii ciąży to serdecznie radzę ci z niego więcej nie korzystać. Paradoksalnie często mniej się wchłonie gdy się coś połknie niż trzyma na śluzówkach ( klasyczny przykład wódki w akademiku - trzymamy łyk pod językiem potrafi lepiej "nawalić" niż wypitych kilka bań).
Domowych sposobów nie znam kompletnie niestety.
 
reklama
aal - no właśnie przeczytałam cały internet, nigdzie nie pisze, że mogłoby to zaszkodzić jakkolwiek... dlatego ośmieliłam się użyć ;) Ale i tak zapytam się gin we środę, czym mam to potraktować. To nie jest byle jaka aphta...nie mogę jeść i pić praktycznie, tak mi spuchło gardło.
 
Ogólnie to może na samym początku ciąży nie jest to tak istotne ale koleżanka w pracy biurowej pracowała do 5 miesiąca i musiała w końcu iść na l4 bo miala podejrzenie zakrzepicy od dlugiego siedzenia w jednej pozycji. Piszę to na zaś dziewczyny...ale poradzila jedno żeby lepiej iść na zwolnienie po 8 tygodniu bo też myślała co sie może stać w takiej pracy ale jednak wszystko sie powiększa i uciska.
Moja lekarka jak dowiedziala sie ze pracuje w biurze od razu wyslala mnie na l4
 
Masz racje ze na temat ciazy nie ma danych co do tego produktu ale jak przeczytalam w opisie substancji dzialania niepożądane ze opisywano przypadki zgonu po leczniczym zastosowaniu boru u noworodkow i malych dzieci to uznalam ze chyba lepiej na sluzowke w okresie rozwoju plodu nie kłaść sobie tego :D ale to tylko moje domniemania może przesadzone :p
btw to jest afta, jak chcesz tam wsadzac łacińskie ph to po łacinie afta to aphtosis :)
 
Ja akurat mam taką pracę, że jak chcę to jestem, a jak źle się czuję to dzwonię i mówię, że będę później albo wcale... Ale zamierzam mocno się rozpieszczać.
 
Ewunia - ja Ty wytrzymalas 3 tyg bez testu? :)

Mama2raz - :( Trzymam mocno kciuki... A w szpitalu powtarzali juz badanie?

Lucy - nie rob aphtinem... bo to kwas borny/boraks, toksyczny (u dzieci tez sie go odradza uzywac zarowno w kremie jak i na afty). Mi w ciazy z synkiem tez czesto afty i opryszczka wychodzily. Ja z aftami nigdy nic nie robie. Jedz wiecej naturalnych nieslodzonych jogurtow, kefirow...
 
Ale jak zabieg bez badania????

f2w3rjjgnek3k5rq.png
 
reklama
Cyntia85

Często mi się okres spóźnial, a cały czas się czułam jakbym miała go dostać. Poza tym bałam się kolejnego rozczarowania przy kolejnym teście wiec stwierdziłam ze wole nie wiedzieć. Teraz myślę że to może i lepień bo od wczoraj wiem ze jestem w ciąży i bardzo się boje. W czw wizyta u lekarza... musi być dobrze !
 
Do góry