reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

AniaBuu
w 5t1d widziałam tylko mikropęcherzyk 4mm (wg USG wielkość pasująca na ten okres). Kolejne USG mam w ten wtorek i też się bardzo denerwuję chociaż brzuch mi sie lekko powiększył (jeansow już nie zapnę) i te mdłości, ból piersi mnie uspokajają, że wszystko się dobrze rozwija.

Pytałaś o Clexane. Bralam w drugiej ciąży od ok 23-24tc do samego końca ze względu na dość duże żylaki na lewej nodze (żyła nieczynna). Moja obecna Pani Doktor chce konsultacji z chirurgiem naczyniowym zanim wprowadzi Clexane ale czuję,że mnie to nie ominie.
 
reklama
Nie ma większych obaw jak mięśni nie skracali ,skóra jakoś sie rozciagnie. Zreszta będziesz sama widzieć jak brzuszek rośnie . Po prostu będziesz musiała częściej na wizyty do ginka chodzić zeby kontrolował jak Dzidzia rośnie i jak szwy na brzuchu sie maja. Sorry ze cię nastraszylam , nie jestem lekarzem ale zdrowy rozsądek nakazuje to sprawdzić. Dzidzia najważniejsza! Głowa do góry xxxx
 
dziekuje ci Polianna, chetnie poczekalabym jeszcze z tydzien z tym usg, ale po cp musze zrobic jak najszyciej.
tez mam jednego zylaka na kolanie, po pierwszej ciazy, ale znajac życie jak powiem mojej poloznej w uk o nim to mi sie zapyta co ma zylak do ciazy?
nic w jak w pazdzierniku jeszcze bede w ciazy to udam sie w pl do mojej gin
 
Tusia dzieki ;) trudno mi bylo bo nie znam nikogo w takiej sytuacji bo to raczej sie czesto nie zdarza , w internecie tez nie moglam nic znalezec ale jak wpisałam pregnancy after tummy tuck to juz inna bajka duzo artykułów i filmów nagrywanych przez kobiety w ciazy po plastyce wiec troche mi lzej bylo , ale widze u nich wszystkich jedną tendencje, brzuchy po plastyce są mniejsze niz normalne i rosna tak jakby nad blizna , no mam nadzieje ze mój tez wielki nie bedzie ;)

poliana spokojnie mówia ze jak mdlosci meczą to ciaza zdrowo rośnie ;)
 
Ja miałam do zszywania jakies znieczulenie miejscowe i nawet nie chodzi o to ze bolalo tylko ja nie lubię jak ktos mi dlubie przy skórze/ranach. A miałam tylko jeden maly szew i jak mnie zszywal lekarz to mu powiedziałam ze to dla mnie gorsze niż sam poród :-)
Chyba mam cos nie tak z glowa ;-) ale w pierwszej ciąży balam sie tez cesarki bo ja strasznie chciałam wiedzieć jaki to jest dokladnie bol przy porodzie ze czasami kobiety nie są w stanie wytrzymać.
 
Polianna a jak duże masz te żylaki na nodze? Bo mi zostały po pierwszej ciąży i teraz juz przez te kilka tygodni ciąży widzę ze jest gorzej, moja mama mi mówiła właśnie o tych zastrzykach clexane, boje sie ze i ja będę musiała brać :-(
 
Mam na lewej nodze- na udzie (ok 8cm )takie widoczne poskręcane żyły (lekko wystaje, ciemniejsze od skóry i jest cały czas cieplejsze od reszty skóry) i na łydce - podobnie ,czyli wystające żylaki . Nie noszę krótkich spodenek bo się wstydzę choć mąż mówi,że przesadzam . U mnie to jest nieczynna żyła odpiszczelowa, która po pierwszej ciąży i przytyciu 25kg się uwydatniła. Chciałam znaleźć jakieś foto w internecie ale tam same ciężkie przypadki :) U mnie nie jest aż tak strasznie.
Clexane to nic przyjemnego niestety. Zastrzyki w brzuch to katorga.
Dodatkowo w trakcie drugiego porodu zawiązali mi tę nogę ciasno opatrunkiem.

Jeśli będę miała ponownie brać te leki to będę chciała się dowiedzieć też czy żylaki nie powodują naczyniaków u noworodków. Lilka urodziła się z trzema wypukłymi naczyniakami , które co prawda w ciągu roku się w 100% wchłonęły to po czasie zaczęłam się zastanawiac czy to kwestia naszych skłonności czy tez wina rozrzedzajacych krew zastrzykow.
 
Ja mam pewnie podobna noge do Twojej z tego co piszesz. Kilka dni temu zauwazylam ze ten zylak powiekszyl mi się ponad kolano o jakies 4 cm :-( i to teraz odkad wiem o ciąży. Mam jeszcze sporo pajaczkow i one tez sa dużo bardziej widoczne tak wiec moja prawa noga wygląda tragicznie.
 
reklama
Marzenka woow jaki brzucholek, rozmiar konkretny! :-D
co do picia to ja pije herbate zurawinowa, bawarke (bo lubie) soki i wode :) ilosci spore, ok 3 litry dziennie.

Marita a to tych testow Clearblue nie ma w Polsce? Myslalam ze są.

Renia i u Ciebie juz sie ladnie zaokrąglil :-)

Martita i Ty juz masz fajny brzuszek!
 
Do góry