reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2016

Bluelovi , a rozmawialas o ciąży z lekarzami co ci ta plastyke robili? A mięśnie ci tez skracali ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja robiłam plastyke w czechach u dr daniela furmanka , w polsce nie bylo by mnie stac ;) nawet do niego nie pisalam bo mi glupio, tak sie dopytywal czy napewno wiecej dzieci nie planuje :-Dnic madrego by mi nie mogl doradzic tylko smarowac brzuch i smarowac bo teraz to nie mam wgl zuznej skory wiec bedzie mnie swedziec jak bedzie rosl brzusszek ;) no ale co ja moge zrobic ;-)a miesni nie mialam szytych o dziwo po dwoch ciazach :)
będe dodawać zdjecia brzuszka to zobaczycie jakie mam blizny swieze :(no ale stosuje bliznasil na blizny i mleczko z nivea nawilzajace , mam nadzieje ze jak bd sie tak natluszczac to moj brzuch jakos zniesie ta ciaze i nie bd miala nowych rostepów i worka zamiast brzucha :p
 
Ostatnia edycja:
Bluelevi to ty sie kochana długo nie nacieszyłas tym płaskim brzuszkiem ;)napewno wszystko będzie dobrze ..skóra jest bardzo elastyczna ...a czytałaś może jakies info co w sytuacji ciąży po takiej plastyce?
 
Co do nacinania.
W pierwszej ciąży byłam nacięta bardzo mocno - miałam sporo szwów. Bolało to potem tak bardzo, że nie mogłam normalnie wstawać do dziecka co położne komentowały bardzo przykro - potrafiły mi podczas snu zabrać dziecko , bez słowa i dokarmić je glukozą "żeby nie budziło innych dzieci". Miałam totalną deprechę poporodową,ale to już inna historia. W każdym razie nie kojarzę żeby mnie znieczulano do naciecia czy też do szycia- czułam igłę w tyłku jak nie wiem. Mówiąc szczerze jednak ten ból był niczym w porównaniu z samym porodem i nie zrobił na mnie wrażenia.

W drugiej miałam położną , której zapłaciłam. Zastrzegłam,że nie chcę nacinania i mają chronić krocze jak się da. Udało się i komfort po porodzie był sto razy lepszy bo mogłam spokojnie zająć się małą. Miałam chyba jeden mały szewek ze względu na lekkie pęknięcie ale nawet tego nie kojarzę.

Musicie zastrzec sobie na porodówce,że prosicie o ochronę. Położne muszą się bardziej postarać, a rodząca musi się skupić na słuchaniu instrukcji- nie przeć to nie przeć. Zagryźć zęby i wykonywać polecenia.
 
Jestem po 3 cc, więc niejako weteranka ;) Do tej pory bardzo dobrze znosiłam cięcia. Na następny dzień chodziłam i już sama zajmowałam się dzieckiem. Bolało przy kichaniu, śmianiu się, karmieniu i obracaniu z boku na bok. U nas jest tak, że po jednym cc można rodzić naturalnie ale po 2cc kolejne to na pewno będą cesarki.
 
marzenka no nie nacieszyłam sie zabardzo ;( ledwo pas uciskowy zdjełam po miesiacu od op a tu juz test ciazowy zaraz +
no ale ciesze sie z 3 dzidzi, nie umialabym inaczej ;)
 
Polianna ja znalazłam na internecie wskazuwki i sposoby masowania pochwy:)niech i maż tez sie udziela ;)podobno takie masowanie uelastycznia pochwę i przygotowuje do porodu
 
Ostatnia edycja:
Koniecznie musisz sie tego lekarza poradzić bo bez powodu cię o ciążę nie pytał. Na szczęście mięśni ci nie skracali bo to mógłby być problem. Nie chce cię straszyć tylko uzmysłowić ze ważne jest żebyś porozmawiala z kimś kto sie na tym zna. U ciebie chodzi właśnie zeby ten brzuch sie rozciagnal na miejsce dla dzidziusia... Daj znać czego sie dowiedzialas
 
Bluelovi ...Ja teraz tez sie cieszę ...chociaż totalnie nie wiem jak za kilka miesięcy poukładać prace i powrót w bardzo szybkim czasie do pracy po porodzie ...staram sie nie myślec o tym ...będzie cieżko bo nie mam nikogo do pomocy ...najważniejsze zeby dzidziusia była zdrowa i szcześliwie donoszona :)
 
reklama
Tusia no to mnie nastraszyłaś wysteruje do niego jutro meila , ciekawa jestem kiedy mi odpisze to jest problem bo ma tak meila zawalonego , bo tam duzo kobiet sie operuje ze jak chcialam termin otrzymac na pb to musiałam ze 4 razy przez dwa tygodnie swojego maila wysylac zeby wkoncu zobaczyl ;O no ale nic musze sprobowac :szok: marzenka ja tez mialam sie wziasc za prace wyjsc do ludzi ;O hehe zycie czasem mnie zadziwia :) najwazniejsze dla mnie zeby bylo zdrowe i silne ;))

ps. tusia no ao ciaze pytal bo on pisal ze chodzi o trwałosc efektu estetycznego , pn raczej taki zeby robic taka powazna operacje po wszysstkich planowanych ciazach ale nie da sie przewidziec przyszlosci ;) miesni zytych nie mialam bo nie mialam rozstepu wiec musze dbac o skore bo tak mnie splaszczyl ze nie mogłam sie wyprostowac przez 10 dni bo myslalam ze mi skory zbraknie ;))
 
Ostatnia edycja:
Do góry