reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Alunia ja też miałam 2 usg w 6 i 9 tyg. I na obu lekarz włączał mi glosnik i sluchalam jak bije serduszko może sprzęt twojego lekarza niw miał tej funkcji i dopiero dopplerowskie badanie pozwoli usłyszeć ... Oprócz kompletu standardowych badan krwi i cytologi chyba na tym etapie nie ma potrzeby robic nic więcej ;-)
 
reklama
Dziewczyny a co sądzicie o kocykach minky? Bardzo mi się podobają ale widzę sporą rozbieżność w cenach więc nie wiem czy wszystkie jakościowo są dobre.

Czytacie swoim bobaskom? Zastanawiam się nad czytaniem książeczek dla maluszków ale nie wiem czy jest sens tak wcześnie :-)
 
Beata1808 oby tylko Twój wysiłek w pracy został doceniony. Bo tak naprawdę nie masz na nic gwarancji. Jak byłam w pierwszej ciąży to miałam umowę o pracę na czas określony, jak informowałam o ciąży to mi obiecywali że przedłużą umowę i potem wrócę, potem wracali do tego kilka razy, proponowali nawet możliwość dodatkowej pracy w domu przy dziecku (!). A w dzień w którym kończyła się mi umowa u księgowej czekało mnie nie miłe rozczarowanie. Przedłużono tylko do porodu... także praca pracą ale patrz na siebie, jak nie ta to inna :tak:

lunka29 ja dla córy mam taki koc/ kołdrę podszyta minky. Fajne jest to, ciepłe. Rozmiar nie duży, ale ja dostałam w prezencie. Wiem tylko że koszt w tej firmie za taki kocyk to ok 150 zł.
 
Martita, dantek, pewnie macie rację, ale chcę mieć czyste sumienie zrobiłam wszystko co w mojej mocy żeby utrzymać pracę, żeby pokazać że się staram.
Ja niedługo zabieram się za gotowanie - pomidoróweczka z makaronem nitki, mniam mniam :rofl2:
 
Witam się niedzielnie. Córy przeżywały ostatnio dwudniowe infekcje- katar wodnisty i leki ból gardła i właściwie wszystko samo przeszło. A ja od wczoraj umieram. Katar, rozbicie,mięśnie bolą...
A jutro o 9.00 wizyta u ginekolog, w piątek kolejna- u mojego starego lekarza na usg genetyczne. Popodglądam sobie dzidzię w tym tygodniu :)
Ciekawe czy lekarz w 12tygodniu i 5 dniu podejmie się oceny płci. Robił to zawsze w 16 tygodniu więc pewnie nie ale doswiadczenie i sprzęt ma odpowiedni :)

W ogóle mam problem jak powiedzieć mojej obecnej ginekolog, że jednak rezygnuję z niej i wracam do tamtego ginekologa... Jakoś tak głupio mi ...
Ale mój poprzedni lekarz ma i dobre USG, i 3 d na miejscu, na które bez doplat przełącza, doświadczenie ma ogromne bo ma z 70 lat, pacjentek ciążowych od groma, położną na miejscu, KTG dostępne od ręki i zwyczajnie mu ufam. Minus jest taki, że umawiajac się na wizytę o 18 można wejść równie dobrze o 21.00 a pacjentki potrafi przyjmować po 22...
 
Polianna jak Twoja wizyta u chirurga? A nie mozesz po prostu nic nie mowic tej ginekolog.

Lunka ja mam kocyk minky ale tez za niego nie placilam, 150 zl to wg mnie strasznie drogo chociaz kocyki sa bardzo fajne. Ja nie czytam, w pierwszej ciazy tez nie czytalam.
 
Martita- :) dzięki za pamięć. Chirurg stwierdził,że mam przyjść na kontrolę po 35 tygodniu ciąży i wtedy może włączy zastrzyki, narazie nie widzi powodu. Oczywiście żyła na całej długości lewej nogi niewydolna ale bez cech zakrzepowych. Takie mądre rzeczy ;) Mam nosić pończochy uciskowe i tyle. Problem jednak w tym,że w ciąży wychodzą mi żylaki w pachwinach (już powoli zaczynam czuć ten charakterystyczny ból) i pończochy tylko pogarszają... ;/ No i moja ginekolog zauważyła,że mam też żylaki w macicy. To jest makabra bo wyszły mi w wieku 19 lat (w tym samym wieku mój tata miał pierwszą operację usunięcia żył). O,taki prezent genetyki. :baffled:
 
Polianna ja tez mam zalecone noszenie ponczoch, ale przyznam sie szczerze ze kiepsko mi idzie, nie jestem w stanie w nich dlugo wytrzymac, ja nie znosze rajstop :-(
 
reklama
Martita dziękuje :)stresuje sie i jednocześnie doczekać nie moge ..oby wszystko było dobrze..teraz najważniejsze jest zeby dzidziu zdrowo sie rozwijał
 
Do góry