reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Hej. Dziewczyny czy któraś bierze takie tabletki na mdłości METOCLOPRAMIDUM? Dzisiaj przepisał mi lekarz. Jednak choć mam straszne mdłości i wymioty to i tak się waham. W końcu to lekarstwo. Proszę napiszcie jeśli któraś z was to bierze lub brała.
Ja brałam ten lek jak nie byłam w ciąży. Mam nieustanne problemy z żołądkiem. Nie bardzo wiem jak on może pomóc na wymioty, bo to lek który stosuje się przy drażliwości jelita. Jeżęli dał ci je gin, to ja bym wzięła, a jeżeli normalny lekarz, rodzinny to ja bym nie brała.
 
reklama
Cześć dziewczyny. Po wczorajszej wizycie mogę już ze spokojną głową do Was dołączyć :-). Widziałam kruszynkę ma już prawie 3 cm i pięknie bije serduszko. Miesiączkę miałam 27.06 ale ciąża jest młodsza o tydzień więc dziś mam 9 tydzień 5 dzień :-). Pozdrawiam wszystkie kwietniowe mamusie :-D
 
Witam nowe mamusie! :-)

Milka proszę nie panikuj :tak: na pewno wszystko jest w porządku i w sobote się o tym przekonasz, a brzuch pewnie boli z nerwow :*

Kasiagaw a czemu tak często chodzisz do lekarza?
Ja mam zebranie w przedszkolu u córci dziś i tez pewnie dowiem się o nowych wydatkach, bo ksiazka do kupienia i pewnie cos jeszcze. Zreszta u nas co chwile cos do oplacenia a to teatrzyk, a to wycieczka, a niby przedszkole prywatne i płacimy dość dużo miesięcznie samego abonamentu, ale tego przedszkola nie zamienimy na żadne inne bo jesteśmy mega zadowoleni :tak:
Zobaczysz ze corka niedługo się przekona do przeszkolą, ale teraz jak posiedziała przez ta chorobę w domu to znow może nie chcieć isc w poniedziałek :-(
 
Renia, kiedy umieścisz listę mam kwietniowych?
Może umieść to co dało Ci się zebrać do tej pory, bo z tego co pisałaś, to już sporo zebrałaś danych :-)
 
Martita29 - ja miałam zebranie w przedszkolu w poniedziałek. Przedszkole Państwowe,za wrzesień zapłacę 250zł ALE do tego:
80zl na przybory, 50 na ubezpieczenie (fakt, nie zapłacimy ale wołają), 100zł na RR, 112zł za książki + jakieś wyjazdy ,wycieczki osobno.
A dziś zebranie w szkole i pewnie kolejne wydatki "na wczoraj".
 
Cześć Etka1, Kamila92 :) Z tego, co widzę na forum i słyszę od znajomych, to bardzo urodzajny rok, jeśli chodzi o ciąże :) super.

Sylwia, ja bym się wstrzymała od brania leków, mi też jest niedobrze od rana do wieczora, między innymi dlatego zdecydowałam się na L4. W domu łatwiej znosić dyskomfort. Mi lekarz powiedział, że może mi coś przepisać, ale z uwagi na młodą ciążę wolałby nie, bo to jednak lek i nie jest do końca obojętny dla organizmu. Stwierdziłam, że się przemęczę. Próbuj jeść mniej a częściej i to, na co masz ochotę. Może to uspokoi żołądek.

W moim przypadku te mdłości to właściwie jedyny objaw i gdyby nagle zniknął... wystraszyłabym się;)

Beata, liczę na to:) co do endo, to nie jest tak kolorowo. Dopóki jajniki są uśpione, czyli aż do końca karmienia piersią, choroba jest wyciszona. Późnej nie wiadomo, ale to nie jest czas, by się tym przejmować. W ogóle nie ma co się martwić na zapas. Ważne, by ciąża przebiegała prawidłowo:)

Milka, a ten ból brzucha to nie od żołądka właśnie? Może po prostu kłopoty z trawieniem? Ja co wieczór łykam kminek, żeby mnie brzuch nie bolał. Z piersiami też tak miałam, że ból minął mi z dnia na dzień i sprawdzałam się co chwila, czy przypadkiem nie zaczęły maleć mi cycki:). Ale senność i nudności zostały więc mimo wszystko brałam to za dobrą monetę. Głowa do góry!
A jeśli stres nie daje Ci spokoju, idź do lekarza. Najważniejszy jest spokój młodej mamy:)
 
Ostatnia edycja:
Polianna pocieszylas mnie ze przedszkola państwowe tez nie sa tanie, my płacimy 850 zl miesięcznie, ale w tym sam zajecia typu angielski, taniec, korektywa, tylko wlasnie za wycieczki i koncerty/teatrzyki dopłacamy. Teraz od tego roku dodatkowo proponują nam hiszpański dwa razy w tygodniu, dziś pewnie dowiem się ile trzeba będzie placic.

Drobi a Ty z której części Wawy jesteś? Sorki, ze tak wypytuje ale swiat maly to może jakas sasiadke spotkam tu na forum :-D
 
Tak odnośnie lekow w ciąży to ja się boje cokolwiek brac, przy mdłościach bym chyba się wstrzymala. Sylwia patrzyłam ulotke tego leku i jest napisane żeby w ciąży stosować tylko w ostateczności :eek:
Mi dermatolog przepisala jakies leki na pryszcze na twarzy a i tak wstrzymuje się do końca 1 trymestru żeby cokolwiek uzyc.
 
reklama
dziękuję dziewczyny, też myślę, że to zdjęcie jest piękne :-D
Beata ja myślę, że do końca można prowadzić chyba, że ty będziesz się źle czuć prowadząc
Witaj Dorbi :-* co do L4 to ja już jestem i kilka z nas więc będzie z kim popisać na pewno :-D
Witaj Etka gratulacje i kciuki za wizytę :-* ten podpis co do tygodnia to sygnatura, masz ją w profilu swoim w edycji musisz wkleić linka ze strony z suwaczkami, a dlaczego będziesz mieć CC?
Witaj Kamila gratulacje :-)
hej kochane:-* mała przebudziła się o 4, wstałyśmy o 6, teraz ma drzemkę, ja wcześniej ogarnęłam w domku, więc zaraz idę się przespać też, później coś na obiadek muszę wymyślić i iść do apteki, planuję wyrwać m do lumpka na zakupy, wszystko jest mi za małe i mnie ciśnie może coś znajdę fajnego dla siebie i córeczki :-D teraz ma jakoś niedobrze ehh i ten smak ehhhh:baffled: co do terminu porodu to ja pewnie będę jedną z pierwszych :p
 
Do góry