reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Milady ja Ci mogę napisac to samo co dziewczyny. Skora na brwiach do tej pory się luszczy, ale wysypka z czadem zniknęła. Cos tam wyskoczy nieraz ale jest tego duzo mniej. Dajcie sobie czas.
U mas mokre kupy sa caly czas i ponoc tez w porządku. Więc nie doszukuje sie juz niczego.

Annika to ile twoj maluszek juz ma ze ząbki idą?
 
reklama
Annika, jejku ząbki w tym czasie to dla mnie jakiś kosmos... Majka dostała pierwszego ząbka jak miała 11 miesięcy, a więc już po skończeniu karmienia. Zobaczymy jak będzie teraz. W każdym razie wspolczuje bi maluszek na pewno się męczy
 
Annika szybko ząbki idą, u mojej Laury dopiero w 8 miesiącu pierwszy wyszedł. Ale podobno niektóre dzieci już się rodzą z ząbkami :)
 
Annika rozumiem Cię bo ja też szczepię 5w1 rota i pneumo i 500 zł wczoraj poszło... Ale akurat wpłynęło mi pierwsze 500+ :) Mój synek dziś kończy 9 tygodni i ma 5700g więc goni Twojego :)
 
Tak, niestety ząbki... Mały ślini się na potęgę, aż ma wysypkę na brodzie. Wpycha rączki, pieluchę tetrową, cokolwiek dorwie, łącznie z moimi palcami i gmera po dziąsłach. Jak zaglądam to widzę dwie białe kreseczki pod skórą ale jeszcze się nie przebiły. Mały robi też rzadką kupę 3dzień i jest rozdrażniony.
U mnie dzieci ząbkowały tak : Natalia 6m-cy, Kuba 7m-cy, Julia 3,5 m-ca a ja ząbkowałam jak miałam 10 m- cy, więc nie wiem po kim one tak mają... A Kacper to chyba chce pobić rekord Julii... Nie cieszy mnie to za bardzo, bo takiemu maluchowi nie wszystko można już podać. W dodatku Julka to mnie gryzła co karmienie, więc nie najlepiej to wspominam...
 
Milady ja Ci mogę napisac to samo co dziewczyny. Skora na brwiach do tej pory się luszczy, ale wysypka z czadem zniknęła. Cos tam wyskoczy nieraz ale jest tego duzo mniej. Dajcie sobie czas.
U mas mokre kupy sa caly czas i ponoc tez w porządku. Więc nie doszukuje sie juz niczego.

Annika to ile twoj maluszek juz ma ze ząbki idą?

Kacper ma prawie 2,5 m-ca.
 
Witam wszystkie mamy, postanowiłam założyć konto bo może tutaj znajdę podpowiedź co robić.7 kwietnia urodziłam syna , w drugim tygodniu życia na buźce zaczęły się pojawiać krostki. Położna , która przychodziła na patronaże powiedziała mi,że to trądzik niemowlęcy z racji tego ,że mój Hubert bardzo dużo przybiera i jest dość potliwy to stwierdziłam ,że może to faktycznie to.Któregoś dnia musiałam podejść do przychodni , pielęgniarka oglądająca moje dziecko stwierdziła ,że to potówki, dla pewności zawołała lekarkę , która stwierdziła ,że jest to alergia na białka mleka krowiego. I od tego dnia walczę z tym po dzień dzisiejszy i nic się nie zmienia. Od lekarki dostałam maść robiona i fenistil ( dowiedziałam się ,że dzieciom się tego nie podaje od innego lekarza). Maść ta niewiele pomaga. Kupiłam więc Emolium krem specjalny konsultując się z lekarzem z początku pomagało a teraz już tez niewiele daje. Karmię piersią ,zmieniłam dietę , proszek, krem i dalej nic.Aktualnie ma krostki na brzuchu , rączkach i trochę na nóżkach, skóra jest szorstka miejscami.Lekarka powiedziała ,ze wyśle nas do szpitala. Z racji tego ze nie dawno szczepiłam dziecko szczepionka 6w1 +pneumokoki to nie wyobrażam sobie ,żeby teraz iść do szpitala.. Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o odpowiedź.
 
reklama
Co do ząbków to szybko bardzo się zaczyna i męczy się biedulek :-(
Mamiola z tego co napisałaś to może być skaza białkowa lub nietolerancja laktozy ale ma do tego problemy z brzuszkiem, kolki, wzdęcia, ulewa?
Jeśli nie to może uczula coś innego co jesz, albo proszek do prania.
Małemu rób kąpiele w krochmalu.

Napisane na D6603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry