reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne popisy lipcóweczek :)

reklama
oczekiwanie a mozesz poddac blizszy przepis na salatke jak sie robi ?
Pewnei ze moge :-)
-sloiczek selera
- puszka kukurydzy konserwowej
- wedzone udko lub dwa, zalezy jak kto lubi;-)
- ananas z puszki
wszystko doprawic majonezem, sola i pieprzem ja sie nia zajadam.

a jeszcze z kurczakiem wedzonym jest taka:
- ryz
- udko wedzone
- kukurydza konserwowa
- cebula pokrojona w kostke
- wszystko doprawic majonezem pieprzem i sola.
 
To ja również podaję przepis na sałatkę z kurczakiem, tyle że na słodko, ale jest naprawdę przepyszna...

SAŁATKA Z KURCZAKIEM I ANANASEM
NA SŁODKO...
- 1 pierś z kurczaka (ugotować wz solą bądź na lekkim rosołku, pokroić na kawałeczki ok 1x1 cm)
- 1 puszka ananasa (pokroić w małe kawałeczki)
-s pora garść rodzynek (namoczyć we wrzątku)
- puszka kukurydzy
-1-2 łyzki majonezu (dla połączenia składników)
- opcjonalnie 1/2- 1 woreczek ryżu (niektórzy dodają- ugotowany w osolonej wodzie bądź na soli+ curkumie- wtedy będzie zółty i o bardziej egzotycznym smaku) ja osobiście wolę bez ryżu, albo ew 1/2 woreczka.

Wszystko połączyć, najlepiej jakieś 2godz przed podaniem. Można dolać jakieś 3-4 łyżki soku z ananasa, sól, pieprz a nawet trochę cukru do smaku

SMACZNEGO
 
JA tez, ja też... i w tej chwili nie wiem czy bardziej się slinię z głodu czy od mdłości ha ha :-D
O ryżu napisałam Ci na głównym :)
 
SAŁATKA Z RYŻU I PIECZAREK\
DO MIĘSA... (dużaaa misa)

- torebka ryżu (gotowanego na soli)
- jakieś 700-800 dag pieczarek
- 2 cebule
- 2 papryki czerwone
- 4-5 jajek na twardo
- puszka kukurydzy
- majonez do połączenia
- sol, pieprz, zielona pietruszka


pieczarki, cebulę pokroić podsmażyć. Potem tak samo z papryką: usmażyć!
POtem wszystko łączymy, na ok 30 min przed podaniem do lodówki, potem jeszcze raz wymieszać i... SMACZNEGO poraz kolejny :-D
 
NIe wiem, nie robiłam bez cebuli... Ale wręcz jestem przekonana że byłąby dobra (możesz najwyżej oszukac M i dosypać cebuliw proszku ;-) co z oczu to z serca ;-);-);-);-))
 
Ja znam pyszna sałatke z kurczaka i bardzo prosta

1. woreczek ryżu
2. kapusta pekińska
3. kilka ogórków kiszonych
4. puszka kukurydzy
5. pierś z kurczaka - albo pojedyncza albo podwójna zal. czy ma byc go suzo czy mnie jak kto lubi.
6. sparzona cebula
7. majonez
8. ketchup
9. czosnek w przyprawie


Ugotować ryz na sypko - ostudzić
Podsmażyć skrojonego kurczaka - ostudzić.
Pokroic kapuste, zrobić sos: majonez polaczyc z ketchupem i to przyprawic czosnkiem - do smaku . Polać kapustę tym sosem i dodać wszsytkie skladniki( ogórki i cebule oczywiscie skroic ) wszystko polaczyć. ew. doprawic jeszcze tym sosem
 
reklama
Do góry