reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolczyki u niemowlaka

Hmm..ja pierwszej córki załozylam kolczyki, gdy skończyła rok. Myślę, że 3 miesiące to gruba przesada. Ale drugiej też założę w wieku 1 roku.
 
reklama
sylwia, o jakim przypalaniu żelazkiem mówisz...?:confused:
Jeśli zaś chodzi o tatuaże, to mądry i odpowiedzialny tatuator zrobi je WYŁĄCZNIE osobie pełnoletniej, a nie kilkumiesięcznemu bobaskowi, więc chyba złe porównanie, co?
I co mają podstawowe szczepionki do uczulenia na kolczyki, bo nie bardzo rozumiem? Mogłabyś rozwinąć myśl?
 
ja szczerze mówiąc też nie mam pojęcia ( ale chętnie posłucham), a tez jestem lekarzem...nie widzę związku, owszem, może wystapić alergia, ale ona będzie, czy się przebije uszy czy nie, i tak się ujawni...i to z pewnością na nikiel, a te kolczyki są bezniklowe.
koniecznie rozwiń tę myśl -co ma kolczyk do szczepienia, bo jestem zafascynowana tym związkiem ;-)
 
dokladnie o czym Ty sylwia piszesz??? jakies straszne brednie opowiadasz:-D
ja mojej coreczce chce przekluc uszka, ale na pewno nie teraz jak ma 3 miesiace bo to troszeczke za wczesnie, moze jak bedzie miec 2/3 latka ?
 
ja szczerze mówiąc też nie mam pojęcia ( ale chętnie posłucham), a tez jestem lekarzem...nie widzę związku, owszem, może wystapić alergia, ale ona będzie, czy się przebije uszy czy nie, i tak się ujawni...i to z pewnością na nikiel, a te kolczyki są bezniklowe.
koniecznie rozwiń tę myśl -co ma kolczyk do szczepienia, bo jestem zafascynowana tym związkiem ;-)
:-D:rofl2::cool2::-)
 
Pewnie zostanę tu zaatakowana, ale dziewczyny po co zakładać bizuterię małym dzieciaczkom? Bo co? Bo Wam sie to podoba? Bo dzidzia będzie sliczniejsza taka cacy cacy? Oczywiście to sprawa każdej mamy , ale osobiście potępiam cos takiego. Ile brakuje by dziecko wyrwało sobie kolczyk z uszka i go wzięło do buzi? Po co narażac dziecko na cos takiego?
 
tez uwazam ze przekluwanie niemowlakowi uszu jest bezsensowne...a juz przekluwanie dlatego bo dziecko wlosow nie ma i ludzie mowia ze chlopiec to w ogole szkoda gadac heh....po co takim maluchom kolczyki? rozumiem jak dziewczynka ma 2-3 lata i sama mowi ze chce...ale 3 miesiace? to juz gruba przesada....nie wiele jest kosmetyczek ktore sie na to zgadzaja...i wcale im sie nie dziwie... moja corka ma 8 miesiecy i przez glowe mi nie przeszlo zeby przekluc...sama przyjdzie i powie ze chce to pojdziemy i przeklujemy...niech to bedzie jej osobista decyzja, zeby mogla sie poczuc bardziej "dorosla" :)
 
Hmm..to raczej Ty zaatakowałaś..no cóż,można się sprzeczać, ale ta tej samej zasadzie można się kłócić, czy np. ubierać małej sukienkę, bo jak się zakręci, to sie poddusi, albo rzecy z guziczkami, bo też może urwać i połknąć itp itd , a dzieci raczej ubiera się i stroi po to, żeby ładnie wyglądały, to po prostu rzecz gustu i ile mam, tyle zdan na ten temat. ja tez nie zlaożyłabym niemowlakowi, ale jak mamie się tak podoba, to uważam, że nie wolno tego potepiać, bo to nie nasz problem. Ja mojej małej załozylam kolczyki ( trzeba kupować z tzw. angielskim bezpiecznym zapięciem - dziecko nie ma szans tego ściągnąć, przypadkiem czy celowo) - miała rok, to nawet ani razu nie dotknęła ucha, juz nie wspominając o ciągnięciu, bo nie czuła, że coś tam ma.
 
no raczej porownywanie sukienki i jej guziczkow do bizuterii złotej czy srebrnej to trochę przesada. Dziecko w końcu ubrane w czyms musi być natomiast bizuteria nie dla niemowlaków-bez przesady(ale to jest moje zdanie na ten temat..)
 
Ostatnia edycja:
reklama
no raczej jest to dobre porównanie, niemowlaka nie trzeba ubierac w sukienkę, wręcz jest to bardzo niewygodne dla dziecka, robi się to wyłacznie po to, żeby ładnie wygladało...zupełnie tak samo
 
Do góry