reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia

Również polecę Ci dicopeq. U mnie co prawda sporo młodszy syn, ale jak raz miał zaparcie i później przy wypróżnieniu musiało go bardzo boleć, bo później już przeszło to w fale zaparc... Dawałam mu dicopeq dwa miesiące i wreszcie jest sukces.
Oczywiście przyjrzyj się też diecie, bo np białe pieczywo i mnóstwo innych rzeczy sprzyja zaparciom o trzeba je również wyeliminować z diety.
I oprócz usg polecam wizytę u gastroenterologa.
 
reklama
Aa jak najlepiej podawać ten dicopeg ? Na czczo czy po jedzeniu? I to długo można stosować z tego co rozumiem?
 
Aa jak najlepiej podawać ten dicopeg ? Na czczo czy po jedzeniu? I to długo można stosować z tego co rozumiem?
Ja podawałam po prostu z piciem, nie mieliśmy zalecenia na czczo czy po posiłku.

Na lekarka mówiła, że to trzeba długo podawać, aby zmiękczyć stolce i utrwalić dobry nawyk robienia kupy, a by tak się stało kupa musi być miękka i nie powodować bólu.
 
Aa jak najlepiej podawać ten dicopeg ? Na czczo czy po jedzeniu? I to długo można stosować z tego co rozumiem?
Dokładnie tak jak napisała koleżanka wyżej. Dicopeg podaje się min. 30 dni, żeby był efekt na dłużej i dziecko zapamiętało, że to daje ulgę (na ulotce pisze że do 30 dni, a potem w konsultacji z lekarzem). Jeśli syn boryka się z tym od paru lat, to nie jest to spowodowane tym, że raz się przestraszył kupy. Tylko problem zaczął się wcześniej (skoro od 3 lat, to wnioskuję, że w wieku ok 2 lat, prawdopodobnie jeszcze nie będąc na nocniku) i psychicznie blokuje się, bo może go to wypróżnianie bolało itp. Zresztą jak nie robi kilka dni, to treść zalega w jelitach i dlatego boli go brzuch. Przy okazji warto pilnować żeby pił dużo płynów. Probiotyki mogą pomóc, ale problem tkwi w psychice raczej, a nie w fizjologii...
Jeśli jesteś pod opieką gastroenterologa, to już on powie jak działać. Na pewno nie warto podawać krótko tego dicopegu, bo chodzi o wyrobienie nawyków, że kupa daje ulgę. Dicopeg działa od razu właściwie. Nie ma zaleceń kiedy podawać. My stosowaliśmy robiąc roztwór w wodzie przegotowanej, dicopeg free (bez smaku).

Jeśli problem nie zniknie mimo podania dicopegu, to najlepiej iść do specjalisty typu gastroenterolog właśnie, bo to jest poważny problem i może potem skutkować dalszymi problemami w dorosłym życiu. Gastroenterolog wyjaśni też jak powinien wyglądać prawidłowy stolec. Możliwe, że porozmawia z dzieckiem i zaleci lepszą dietę.
 
reklama
U nas zaparcia zaczęły się jak zaczęłam małemu rozszerzać dietę ok. 6 miesięca życia. Wcześniej na samej piersi robił po 10 kup dziennie. Ok. 12 miesięca życia był 10 dni bez kupy. Czopki, śliwki, owsniaki, pilnowanie diety nie pomogły. Lekarka zlecila xenne balance junior bo nie rozleniwia jelit i jest bezpieczna. Początkowo dawaliśmy 2x1 saszetka. Na chwilę obecną dajemy co 2 dzień jedna saszetkę i młody robi raz 2 kupy dziennie, innym razem przez 3 dni nie robi. Ale chyba taki jego urok bo brzuch go nie boli, nie płacze przy robieniu kupy, a kupy robi normalne, ani twarde ani miękkie.
Uważam tak jak dziewczyny wyżej: trzeba mu coś podać żeby rozmiękczyć kupy bo ma blokadę i kojarzy kupę z czym nieprzyjemnym
 
Do góry