reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia

Zanim podaliśmy synowi dicopeg zrobiliśmy mu lewatywę , już nie raz ją miał ale nie dostał tyle co powinien trochę mniej bo się strasznie wyrywal. Tak czy tak wyleciało z Niego , po pół godzinie zjadł kanapkę i po 10 min podaliśmy dicopeg i się zaczęło. Wczoraj prawie cały dzień wymiotował. Brzuch Go zabolał, zwymiotowal i już było lepiej i tak chyba z 5 razy . Podaje Mu wodę żeby się nie odwodnił. Dzisiaj się przebudził i chciał zwymiotować ale nie miał czym. Co najlepiej podawać żeby nie podrażnić brzucha? Nie wiem co może być przyczyną bo po lewatywie nigdy tak nie miał, może przez to że podaliśmy ten dicopeg
 
reklama
Zanim podaliśmy synowi dicopeg zrobiliśmy mu lewatywę , już nie raz ją miał ale nie dostał tyle co powinien trochę mniej bo się strasznie wyrywal. Tak czy tak wyleciało z Niego , po pół godzinie zjadł kanapkę i po 10 min podaliśmy dicopeg i się zaczęło. Wczoraj prawie cały dzień wymiotował. Brzuch Go zabolał, zwymiotowal i już było lepiej i tak chyba z 5 razy . Podaje Mu wodę żeby się nie odwodnił. Dzisiaj się przebudził i chciał zwymiotować ale nie miał czym. Co najlepiej podawać żeby nie podrażnić brzucha? Nie wiem co może być przyczyną bo po lewatywie nigdy tak nie miał, może przez to że podaliśmy ten dicopeg
😱U nas dicopeg nigdy nic takiego nie powodował, a córka dostawała to w wieku 8 miesięcy, pierwsze słyszę... lekarze też podkreślali, że to jest całkowicie bezpieczne. Poza tym dicopeg nie działa w ten sposób, że powoduje wymioty. A nie do końca rozumiem, po co lewatywa i potem dicopeg. Lewatywa oczyściła. Dicopeg ma za zadanie rozrzedzić stolec, bo zawiera takie substancje, które to robią. Może to spowodowało coś takiego. Nie mam pojęcia.

Nie wiem, co dolega, może to jakiś wirus jelitowy. Najlepiej to podawać płyny - wodę, a później dieta lekkostrawna, jeśli objawy ustąpia... A jeśli nic się nie poprawi, to do lekarza. Dicopegu bym na razie nie podawała dalej, dopóki jest złe samopoczucie.

Tak czy inaczej na waszym miejscu poszłabym do lekarza z tym problemem. Nie znamy dokładnej historii tych zaparć, być może coś jeszcze jest na rzeczy. Dobry specjalista będzie wiedział i poradzi.
 
Zrobiliśmy błąd że podaliśmy lewatywę i później ten dicopeg . Może to tak właśnie podziałało. Lewatywę robimy co jakiś czas jak syn nie robi kupy i boli Go brzuch . Wstał to mówił że boli Go brzuszek i brało do wymiotów ale nie miał czym zwymiotować i poszedł dalej spać. Jak mierzyłam gorączkę to jest 37,4
 
Zrobiliśmy błąd że podaliśmy lewatywę i później ten dicopeg . Może to tak właśnie podziałało. Lewatywę robimy co jakiś czas jak syn nie robi kupy i boli Go brzuch . Wstał to mówił że boli Go brzuszek i brało do wymiotów ale nie miał czym zwymiotować i poszedł dalej spać. Jak mierzyłam gorączkę to jest 37,4
Wygląda jak jakiś wirus.
Zostawcie na razie lewatywy w spokoju (swoją drogą podobno lewatywy nie są dobre, lepsze są mikrowlewki, np z miodem, które nawilżają od środka i powodują "poślizg" oraz zmiękczają stolec).

Na razie podawaj płyny i skontaktuj się z lekarzem. Dziecko się łatwo odwadnia, zwłaszcza przy wymiotach.
 
Mąż był w aptece i kupił probiotyk i elektrolity . Jak wstanie podam Mu I mam nadzieję że będzie lepiej . Jedzenia w niego nie wmuszam jak nie chce , dobrze że chociaż wodę pije bo pilnuje żeby się nie odwodnił
 
Wstał niedawno mówi że brzuszek boli ale narazie bez wymiotów. Dałam probiotyk I napił się trochę elektrolitów. Ogólnie jestem w ciąży ale od rana jest Mi nie dobrze i raz już wymiotowałam , ale nie czuje jakby to były mdłości ciążowe tylko co innego . Może syn złapał jakiegoś wirusa i się Nim zaraziłam. Ale to nie jest dziwne że On co chwila śpi?
 
Wstał niedawno mówi że brzuszek boli ale narazie bez wymiotów. Dałam probiotyk I napił się trochę elektrolitów. Ogólnie jestem w ciąży ale od rana jest Mi nie dobrze i raz już wymiotowałam , ale nie czuje jakby to były mdłości ciążowe tylko co innego . Może syn złapał jakiegoś wirusa i się Nim zaraziłam. Ale to nie jest dziwne że On co chwila śpi?
Wymioty bardzo osłabiają... może dlatego. Jeśli będzie taki ospały, to lepiej jechać na sor (skoro niedziela) i sprawdzić, czy się nie odwodnił jednak... Ale elektrolity i probiotyk powinien pomóc. Najlepszy jest podobno enterol na jelitówki.

Niewykluczone, że was coś złapało.
 
Wstał niedawno mówi że brzuszek boli ale narazie bez wymiotów. Dałam probiotyk I napił się trochę elektrolitów. Ogólnie jestem w ciąży ale od rana jest Mi nie dobrze i raz już wymiotowałam , ale nie czuje jakby to były mdłości ciążowe tylko co innego . Może syn złapał jakiegoś wirusa i się Nim zaraziłam. Ale to nie jest dziwne że On co chwila śpi?
Jeśli ma stan podgorączkowy to nic dziwnego, śpi bo jest osłabiony temperaturą i wymiotami.
 
Wymioty bardzo osłabiają... może dlatego. Jeśli będzie taki ospały, to lepiej jechać na sor (skoro niedziela) i sprawdzić, czy się nie odwodnił jednak... Ale elektrolity i probiotyk powinien pomóc. Najlepszy jest podobno enterol na jelitówki.

Niewykluczone, że was coś złapało.
My mielimy rok temu tak, że mimo elektrolitów, picia wody, to trafiliśmy do szpitala z odwodnieniem i potrzebny był antybiotyk dozylny.
@Justt223 Jedz z nim na SOR lub świąteczną pomoc. Z odwodnieniem u dzieci nie ma żartów...
 
reklama
No wczoraj wymiotował około 5 razy , dzisiaj ani razu tylko mówi że trochę brzuch boli . No ale nie chce jeść, leży albo śpi. Wodę pije chętnie. Może potrzebuje więcej snu żeby się zregenerować , najważniejsze że narazie nie wymiotował . Oby było tylko lepiej
 
Do góry