reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy i jakie pierwsze objawy??

reklama
A JA TO WYNALAZLAM NA NECIE TAKIE ZIOLOWE TABLETKI CASTAGNUS,BAAAAAREDZO POZYTYWNE OPINIE NA ICH TEMAT SA:tak:SA TEZ NEGATYWNE ALE JEST ICH RACZEJ ZNIKOMA ILOSC:tak:TAK OGOLNIE TO ONE "POMAGAJA ZAJSC W CIAZE" DLUGO BY TLUMACZYC WIEC JESLI JAKAS KOBIETKA BEDZIE CIEKAW TO WPISZCIE SOBIE W GOOGLE I TAM WSZYSTKO JEST NAPISANE:tak:JUTRO TESCIOWA MI JE WYSLE Z PL BO TU W UK NIESTETY NIE MA:no:I JAK TYLKO JE DOSTANE TO ZACZYNAM Z WIELKA NADZIEJA BRAC:-)
Ja bralam castagnus 3m-ce , i mi nie pomogl wrecz przeciwnie . Obnizyl mi progresteron mialam przed @ plamienia jasno bezowe ktore trwaly 4 dni .No i musialam brac duphaston :-(,ah i puchlam po castagnusie:baffled:
 
gaba82 ogromne gratulacje!!!!

Śliczna ta druga kreseczka, a raczej krecha, bo taka pięknie wyraźna wyszła :-)

missiiss1301 z tego co ja wiem, to nikt nie ma prawa Cię zwolnić od momentu kiedy poinformujesz szefa, że jesteś w ciąży, zapytaj jeszcze gina on na pewno wie jak to dokładnie wygląda. Powinien Ci też wypisać odpowiednie zaświadczenie do pracy.
A co do pracy z mężem jako przełożonym, to chyba niestety ma ten Twój kierownik rację :-( W Anglii w pewnych zawodach małżeństwa absolutnie nie mogą pracować razem, w Polsce chyba jest podobnie. Znalazłam na ten temat taki mały artykuł, nie jest wprawdzie zbyt "fachowy";-) ale trochę wyjaśnia
Kafeteria - Pracuj razem z mem

Myślę, że w sytuacji kiedy spodziewasz się dzidziusia będzie się to dało jakoś rozwiązać. Może rzeczywiście to L4 będzie dobrym rozwiązaniem. Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko się ułożyło. Powodzenia :-)
 
Ja bralam castagnus 3m-ce , i mi nie pomogl wrecz przeciwnie . Obnizyl mi progresteron mialam przed @ plamienia jasno bezowe ktore trwaly 4 dni .No i musialam brac duphaston :-(,ah i puchlam po castagnusie:baffled:

dokladnie... wydaje mi sie ze ten lek jest bez recepty... i to jest bez sensu bo jak ktos moze brac lek bez recepty, ktory tak moze namieszac... najlepiej wybrac sie wczesniej na zbadanie poziomu progesteronu...
ewka2412 ja mialam podobnie... ten lek mi poprzestawial juz wszystko ale tak na maxa... dlatego rowniez jak ty odradzam te tabletki...
 
kasiolek dziekuje ci bardzo za ta wiadomosc... do poniedzialku mam dostac odpowiedz czy przeniosą mnie na iinny dzial czy gora sie zgodzi... a jak nie to dam ze jeste mw ciazy i jak sie dalej nie zgodza ze nei mozemy pacowac razem to i tak bedzie mnie musial przeniesc na inny dzial... albo pojdena cala ciaze na l4 i nikt sie czepiac nie bedzie...

ale na l4 100 % płatne dopiero od 3 miesiaca sie idzie???????????????????????:confused:
 
kasiolek dziekuje ci bardzo za ta wiadomosc... do poniedzialku mam dostac odpowiedz czy przeniosą mnie na iinny dzial czy gora sie zgodzi... a jak nie to dam ze jeste mw ciazy i jak sie dalej nie zgodza ze nei mozemy pacowac razem to i tak bedzie mnie musial przeniesc na inny dzial... albo pojdena cala ciaze na l4 i nikt sie czepiac nie bedzie...

ale na l4 100 % płatne dopiero od 3 miesiaca sie idzie???????????????????????:confused:

hej kochana nie jestem pewna ale na l4 to zawsze mozna isc... zle sie czujesz i tyle natomiast pozniej to idziesz na maciezynski... nie wiem ile ci zaplaca... musisz poszukac ile % ci placa na l4 i ile na maciezynskim... nie wydaje mi sie ze moga ci zwolnic... najwyzej przeniosa cie... jestes w ciazy wiec nie jest to takie latwe zeby cie zwolnili... szybciej ty sama moglabys sie zwolnic... tylko zalatw sobie od lekarza ze jestes w ciazy i pokaz w pracy komu tam juz musisz... przeciez jak zaczelas pracowac to nie bylas i jeszxze nie jestes zona osoby ktora rowniez pracuje w firmie... kluc sie z nimi bo kobieta w ciazy ma wieksze prawa czy to w szkole czy to w pracy... musisz poszukac na necie o prawie dla kobiet w ciazy i pracujacych... napewno cos znajdziesz...
 
kasiolek dziekuje ci bardzo za ta wiadomosc... do poniedzialku mam dostac odpowiedz czy przeniosą mnie na iinny dzial czy gora sie zgodzi... a jak nie to dam ze jeste mw ciazy i jak sie dalej nie zgodza ze nei mozemy pacowac razem to i tak bedzie mnie musial przeniesc na inny dzial... albo pojdena cala ciaze na l4 i nikt sie czepiac nie bedzie...

ale na l4 100 % płatne dopiero od 3 miesiaca sie idzie???????????????????????:confused:
tylko pokaz im jak najszybciej jakis papierek ze w ciazy jestes bo chyba jesli nie poinformowalas o ciazy (na papierku, bo ustnie to zawsze moga powiedziec ze nic takiego nie bylo) to maja prawo cie zwolnic... ale4 musza miec jakis konkretny powod...
 
no jesli bymw ciazynie byla i nie pozwoliliby mi sie przeniesc na inny dzial to tylko z powodu slubu musialabym odejsc ... ale czy im cos daje papierek ze jestem w 5 tygodniu ciazy ?? bo w sumie cholera mozliwe ze na swoim dziale pracuje do konca lipca tylko i jakby moj ginekolog nie szedl na urlop to wlasnie pod koniec lipca bym wziela to zaswiadczenie to by bylo ze jestem juz w 2 miesiacu... a tak to co ja pokaze ze jestem w 5 tyg. dopiero ?? nie wiem czy to nie za szybko mowic dyrektorowi.... kurde sie chlpak zalamie jedna juz z mojego dzialu jest na chorobowy z powodu ciazy... ( na dodatek to dziecko mojego TŻ ehh z reszta mowilam juz ) ja jakbym miala siedziec i urzerac sie z plotkami w pracy to by mnie szlak trafil predzej ale z kolei nie chce siedziec w domu przez cale 9 miesiecy :/
 
reklama
anabuba dziekuje i ja za odpowiedz. kurcze no wlasnie dyrektor nam powiedzial ze jak on jest kierownikiem moim to nie mozemy pracowac jako malzenstwo :baffled: jestem dopiero w prawie 5 tygodniu i no kurcze mam tak grafik ulozony w pracy ze nie mam jak pracować mniej niz 11 godzin :baffled: na dodatek zepsula nam sie klimatyzacja w pracy juz 2 miesiace nie chodzi i idzie normalnie sie przekrecic na hali ktora cala z blachy jest wiadomo jak slonce przywali to masakra.... duchota jak nie wiem. no i jeszcze na dodatek caly czas na nogach, non stop dzwiganie pierdół i chodzenie chodzenie... a usiadziesz na dluzej to dyro zaraz zlooka na kamerach i ob:baffled:chod sobie urzadza :szok:

pracuje w sklepie elektronicznym na dziale komputerow wiadomo pelno kompow wlaczonych, konsol monitorow i ogromnych telewizorow.. wiec promieniowanie tak jest nieziemskie pewnie :no: wlasnie sie boje zeby dzidzi nic nie zaszkodzilo z tych rzeczy . jak chodze dluzej to mnie zaczyna brzch bolec :szok: co mnie niepokoi.

a co do slubu to mam go w sierpniu w polowie i wtedy jeszcze nie bede w 3 miesiacu nawet ... w ogole trzeba byc w 3 miesiacy zeby isc na chorobowe?? czy dopiero od 3 miesiaca ma sie chorobowe 100% platne ??

i w ogole na chorobowym jest jakies oznaczenie ze jest sie w ciazy ze onit o wiedza czy jak ??


a i dzisiaj ide do gina :) moze i ja zobacze swoją kropeczke na monitorku :-)

missiiss1301 - na zwolnienie mozesz isc jak ci tylko lekarz ciaze potwierdzi - ja bylam od 5 tygodnia, bo non stop wymiotowalam i w ogole ledwo zylam, a pozniej jak minelo, od 4 m-ca gin juz sie nawet nie pytala tylko sama wypisywala. i wtedy jak Ty jestes na zwolnieinu, to twojego dyrektora nie powinno obchodzic, czy pracujecie razem - mam identyczna syt. z moim bratem - jako rodzenstwo nie mozemy pracowac w jednym oddziale, a jako ze ja bylam w ciazy i nadal jestem na l4, to on pracuje doslownie przy moim biurku - jak ja wracam, on od razu musi przeniesc sie do innego oddzialu. u nas przynajmniej tak to wyglada - hr nie maja nic przeciwko.
 
Do góry