reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią i nie tylko

reklama
Aaa rozumiem, że wszystkie kaszki mają w swojej zawartości mm albo są do zrobienia na mm lub własnym? Nie ma czegoś takiego jak kaszka zupełnie bez mleka???

Jest - sinlac, bez mleka, bo przeznaczony głównie dla alergików, ale zdrowemu dziecku też nie zaszkodzi ;) Jest robiony na wodzie - w składzie ma mączkę ryżową i mączkę chleba świętojańskiego. W smaku jest słodkawy.
 
kurcze dziewczyny jak się wam udaje przestrzegać godzin karmienia???
u MNIE tak się nie da:( bo dla mojej Majki głównym i podstawowym jedzeniem jest moje mleko;///
Zje trochę owocków troszkę kaszki troszkę zupki ale to wszystko troszkę:(
A na pewno nie zje od razu 260 ml mleka...ona je częściej a mniej.

Ja nie ma stałych godzin karmienia. Tyle że zupka zwykle 10-11, owoce 15-17, a cyc kiedy chce i ile chce. A co do tego że mało je to spokojnie, przyjdzie na nia czas. MNoja mała tez jadla malo zupek a teraz wcina ponad 100 ml. Spróbuj jarzyny z królikiem z Hippa - doatsłam je w paczce z Hippa wiec dalam malej-jadla az sie uszy trzesly

Kurcze jest z glutenem. No ale ja już gluten od 1,5 tyg podaję i nic się nie dzieje. I co teraz kupić bezglutenową?

gluten podaje sie w malych ilosciach przez 2 miesiace karmiac piersia, 4 miesiace karmiac mm. NIE BEDZIE REAKCJI ALERGICZNEJ. Ta ekspozycja na gluten jest po to zeby organizm sie przywyczail i nauczyl sobie z nim radzic a co za tym idzie aby zapobiec celiakli.

Podałam dziś mojej Mai zupkę warzywną z kurczakiem...zjadła 4 łyżki z czego połowa była na bluzce, buzi i śliniaku:pPP
Ale jutro znowu spróbujemy mam nadzieję że polubi:)

polubi.... ;)

Dzis rano spróbowałam Małej dac Nan2pro i guzik...cos tam lykneła ale guzik z tego bedzie.....kaszki boboity wcina ale to draństwo takie słodkie!!! próbowałyscie innych mlecznych, czy któreś nie sa takie słodkie?> przeciez to jakaś masakra!

pobodno Nestle jablkowo-ryzowa jest niesłodka. Nie probowalam jeszcze ale pytalam o to samo i Nataliak mi mówiła o tej kaszce.

nataliak Ty chyba kiedyś pisałaś, że zamiast kaszki manny (z glutenem) można podac kleik ryżowy. Przepatrzyłam dzisiaj całą ofertę w kerfurze i nie znalazłam kleiku glutenowego, wszystkie są bez... Z jakiej firmy mam szukac?

Aaa rozumiem, że wszystkie kaszki mają w swojej zawartości mm albo są do zrobienia na mm lub własnym? Nie ma czegoś takiego jak kaszka zupełnie bez mleka???

No kaszka z zalożenia jest na mleku. To tak jak budyń - z założenia robi sie go na mleku, jak zrobisz na wodzie to juz kisiel bedzie.
 
u nas porażka z jedzeniem- mm nie, kaszek nie, więc glutenu nie wprowadziłam, mięso nie, zupki z żółtkiem z wielkim trudem zjadł jakieś 40 g...
owoce i jarzynówki je za to w 5 minut

kupiłam dzisiaj jakieś danie z łososiem, na słoiczku jest napisane, że po 5 miesiącu, ale nie wiem czy to nie za wcześnie? Podawała już któraś z was rybę?

ostatnio była dyskusja odnośnie jogurtów- dzisiaj kupiłam słoiczek z hippa z jogurtem i jogurciki Nestle ten:
Misiowy Jogurcik Nestl&eacute Gruszka
powinnam się spodziewac jakichś dziwnych reakcji??
 
Dziewczyny, czy Wasze Pociechy też miały straszne problemy ze zrobieniem kuupki po rozszerzeniu diety? My jemy nowości już 2 tydzień i było wszystko dobrze. Od 3 dni kupeczki nie było, a dziś rano w końcu się pojawiła w mega ilości i robiona ze sporym problemem i płaczem. Dodam tylko, że od 3 dni jedliśmy też po kilka łyżeczek jabłuszka, które przecież powinno ułatwić załatwianie się, a tu taki problemik :-(
 
estragon ---> ja ryby jeszcze nie daję, bo to dosyć silny alergen, a u nas to rozmaicie bywało.

Jak Karol nic nie chce jeść, tylko te owocki i warzywka, to nie pozostaje Ci chyba nic innego, jak dodawać samemu kaszki manny do tego co hrabia zechce akuratnie zjeść :-) i bedziesz miała ekspozycję na gluten.
Próbowałaś mu coś sama upichcić? Może na Twoją kuchnię się skusi ;-)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, czy Wasze Pociechy też miały straszne problemy ze zrobieniem kuupki po rozszerzeniu diety? My jemy nowości już 2 tydzień i było wszystko dobrze. Od 3 dni kupeczki nie było, a dziś rano w końcu się pojawiła w mega ilości i robiona ze sporym problemem i płaczem. Dodam tylko, że od 3 dni jedliśmy też po kilka łyżeczek jabłuszka, które przecież powinno ułatwić załatwianie się, a tu taki problemik :-(

miały - okazało się, że trzeba podawać duużo picia do tych nowinek. Teraz wypija, poza mlikiem, jeszcze 200-250 ml. herbatki i jest o.k.
 
Odnosnie wprowadzania glutenu, ja potrzebuje prosta instrukcje, jak krowie na rowie :sorry2:
Dziewczyny napiszcie mi prosze, jaka konkretnie kaszke manne moge dodawac do mleka? W ilosci 2-3 g? Moze byc taka: BoboVita kaszka manna wieloowocowa NOWOŚĆ! | Zobacz etykietę | Nasze produkty | BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo! ?

Bo ta: BoboVita mleczna kaszka manna, UNIKALNY SMAK! | Zobacz etykietę | Nasze produkty | BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo! jest juz na mleku, wiec jak mialabym ja dodac do mleka?
 
reklama
estragon ---> ja ryby jeszcze nie daję, bo to dosyć silny alergen, a u nas to rozmaicie bywało.

Jak Karol nic nie chce jeść, tylko te owocki i warzywka, to nie pozostaje Ci chyba nic innego, jak dodawać samemu kaszki manny do tego co hrabia zechce akuratnie zjeść :-) i bedziesz miała ekspozycję na gluten.
Próbowałaś mu coś sama upichcić? Może na Twoją kuchnię się skusi ;-)

no niestety cwaniaczek wykryje najmniejsze ilości kaszki w jedzonku i za nic w świecie tego nie zje
gotowac nie próbowałam, ale nie chcę go przyzwyczaic do gotowanego, bo później może byc kłopot i słoiczków już nie dotknie, a ja z kuchnią nie jestem "za pan brat", a poza tym nienawidzę taj małej, zagraconej kuchni:///
 
Do góry