reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

karmienie piersią i nie tylko

no kurcze, szynka to schab, schab to szynka?? czy się mylę??
jeśli szynka to schab to ceny u mnie w okolicach 20 PLN za kg...

o nieeeeee...szynka to szynka a schab to schab jest!! to nie jest to samo!!!!
a tak powaznie to ceny wędlin bez dodatków to róznie ale wahaja się albo powinny w graniach od 40-60zł /kg niestety ale powiem Wam że nie zawsze to że coś jest drogie jest oki i bez wzmacniaczy smaku przeciwutleniaczy konserwantów innego typu itd...niestety taki jest rynek ( węlina bez dodatków nie ma szans w polskich sklepach na przetrwanie z racji braku zachowania łancucha chłodniczego, warunków higieny i zasaady pierwsze weszło to pierwsze wychodzi...ohh ale się rozpisałam :p
to pisalam ja Wasza forumkowa Pani technolog przetw. Mięsa
 
reklama
Wracajac do parowek to ja Mateuszowi dawalam w Krakowie parowki z krakowskiego kredensu (ALMA)...oficerkskie o ile sie nie myle..one sa cielece ok 85% miesa...i kosztuja 22 za kg
Sa tez panienskie za 39zl/kg ale podbno maja mniej miesa i koleznka z podstawowki co pracuje na stoisku krakowskiego kredensu ..polecila mi te oficerskie jak dla dziecka
a wsuwal ze az mu sie uszy trzesly
 
o nieeeeee...szynka to szynka a schab to schab jest!! to nie jest to samo!!!!
a tak powaznie to ceny wędlin bez dodatków to róznie ale wahaja się albo powinny w graniach od 40-60zł /kg niestety ale powiem Wam że nie zawsze to że coś jest drogie jest oki i bez wzmacniaczy smaku przeciwutleniaczy konserwantów innego typu itd...niestety taki jest rynek ( węlina bez dodatków nie ma szans w polskich sklepach na przetrwanie z racji braku zachowania łancucha chłodniczego, warunków higieny i zasaady pierwsze weszło to pierwsze wychodzi...ohh ale się rozpisałam :p
to pisalam ja Wasza forumkowa Pani technolog przetw. Mięsa
ale my mówimy o mięsie (szynka) a nie o wędlinach
 
Malina: schab to schab a szynka to szynka.....

Aurelcia: chodz kupimy jakąś świnię na poł i gdzieś damy do obrobienia i wędzenia.... znasz kogoś pewnego??
 
Malina: schab to schab a szynka to szynka.....

Aurelcia: chodz kupimy jakąś świnię na poł i gdzieś damy do obrobienia i wędzenia.... znasz kogoś pewnego??
moja kumpela kupowała z kimś świnie na pół, ktoś jej to obrobił i ma pełną zamrażarkę mięcha i wyrobów, mogę zapytać jeśli chcesz i nie ładujesz mnie w balona
 
dzięki dziewczyny, ja naprawdę TEGO nie wiedziałam (taka ze mnie kuchara ;-/)
u to ja nie mam pojęciach ile kosztuje 1 kg szynki bo never ever sama nie kupowałam
 
u mnie szynka dosztuje max 16zł
:szok: tak tanio??
u mnie najtańsza szynka w osiedlowym lewiatanie ok 23 zł (ale taka z tłuszczem i żyłami, bleee)
za 16 zł to ja mogę co najwyżej jakąś mielonkę, tpy lunchmeat kupic...

u nas ostatnio też parówki były grane, cielęce, ale nie wiem dokładnie jakie, bo mama kupowała.

My często dostajemy od kogoś ze wsi mięcho czy szynkę ze swojej świnki, oczywiście nie karmionej paszami:)
Najlepsza jest szynka czy kiełbasa wiejska wędzona na drzewie śliwkowym:tak:
 
Aureolcia: popytaj.. ja bym byla chetna.. zaczelam przebakiwać staremu aby wielką zamrażarkę kupić, wtedy mogłabym takiej pol świni w nią włożyć.... mamy Wikiego ręcznik...
 
reklama
Do góry