reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią i nie tylko

Ogarnęły mnie wątpliwości czy dobrze karmię moje dziecię.
Nadal karmię na żądanie, dodatkowo około godz. 9 pół małego słoiczka z deserkiem, o godz. 14 95g obiadku (zawsze z dodatkiem mięska, nie wiem czy to dobrze? co drugi dzień pół żółtka do obiadku) około godz.18 pół słoiczka deserku z dodatkiem glutenu.
Może powinnam podawać dodatkowo kaszkę?
Jak myślicie?

podobno kaszki warto dawac bo zawieraja jakies tam witaminy dodatkowo. My zaczelismy dawac bo ewidentnie brakowalo nam posilku "konkretniejszego" wieczorem.

Mi lekarka też ostatnio zalecała podawanie kaszki, ale jest ciężko, Franek niemiłosiernie się krzywi, pluje i w ogóle nie chce o kaszy słyszeć, ani z butli, ani z miseczki:-///

my zaczelismy od kaszki o smaku banana bo mala banany uwielbia. Smak zaakceptowany, z czasem ebdziemy dawac inne.
Z rozmow z innymi mamami wynika ze dzieciaki najchetniej Bobovite jedza, Inne niekoniecznie.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie,czy zupkę z mięskiem podajecie codziennie, czy np.2-3 razy w tygodniu? ja podaję zupki z mięskiem zaledwie kilka dni,ale zrobiły się jeszcze większe zaparcia,więc dzisiaj podałam słoiczek jarzynowej 125 g i zjadła cały.

Ja nie podaję codziennie mięsa. Obiadek mięsny mamy tak co drugi czasem co trzeci dzień, w inne dni mała dostaje albo obiadki warzywne albo zupki :)
 
Dziewczyny mam pytanie,czy zupkę z mięskiem podajecie codziennie, czy np.2-3 razy w tygodniu? ja podaję zupki z mięskiem zaledwie kilka dni,ale zrobiły się jeszcze większe zaparcia,więc dzisiaj podałam słoiczek jarzynowej 125 g i zjadła cały.
Raz warzywna z żółtkiem, raz mięsna :-)
 
u nas codziennie mieso.
a co do kaszek to dziecko powinno je jesc, stopniowo posilki mleczne zastepuje sie kaszka lub zageszcza kleikiem. ma to m.in. na celu oduczenie dziecka picia z butelki. jesli dziecko je tylko kaszki bobovity wynika to z pewnoscia z tego ze zawieraja najwiecej cukru z dostepnych na rynku czyli sa najslodsze. jesli ktos kupuje bobovite z oszczednosci to warto dolozyc ta zlotowke i kupic chocby nestle, roznica w smaku ogromna a unikniemy przyzwyczajania dziecka do tak duzych ilosci cukru od malego.
lena wlasnie zjadla ta kaszke bebilon z saszetki ktora dostalismy za wypelnienie quizu, bardzo jej smakowala, az mruczala ;P ale to tylko w ramach wyjatku, na stale zostajemy przy kaszkach hipp, babydream i humana.
 
No to sobie możecie pokombinować z kaszkami, my głównie sinlac, a nie zamienię takiemu małemu dziecku posiłku mlecznego na klajster z wody i mączki chleba świętojańskiego, bo kaszek do zrobienia na mleku to on nie znosi. Z resztą jak sama spróbowałam smakowej kaszki na gorzkim pepti, to się mu nie dziwię, gorsza niż samo mleko.
 
Mi lekarka też ostatnio zalecała podawanie kaszki, ale jest ciężko, Franek niemiłosiernie się krzywi, pluje i w ogóle nie chce o kaszy słyszeć, ani z butli, ani z miseczki:-///
a jaką podajecie?
Własnie lekarka mi poradziła, żeby kaszkę wymieszać z owocami- ale ile on wtedy tej kaszy zje?:eek: Niewiele przecież...
ja nie do końca mieszam, ale jak mam gotową kaszkę to z boku leję owoce ze słoiczka i nabieram na łyżeczkę najpierw trochę o owoców a potem kaszkę, czyli na czubku łyżeczki jest kaszka i Tomek myśli, ze je tylko kaszkę i ładnie otwiera buźkę, zjadając przy tym owoce :-) potrafi tak pół słoiczka z kaszką zjeść :tak:
Dziewczyny mam pytanie,czy zupkę z mięskiem podajecie codziennie, czy np.2-3 razy w tygodniu? ja podaję zupki z mięskiem zaledwie kilka dni,ale zrobiły się jeszcze większe zaparcia,więc dzisiaj podałam słoiczek jarzynowej 125 g i zjadła cały.
prawie codziennie ,choć jak gotuję sama, to bez mięska.

Nataliak, kurcze nie wiedziałam o tej bobovicie, a jemy na przemian bobovitę i hippa.. ajjj jak skończy to zmieniamy, czyli nestle polecasz??chodzi mi o mleczno- ryżowe, bo my tylko takie jadamy :-)
 
nie, nestle to tylko mniej slodka alternatywa dla bobovity, obie sa tanie. ja polecam hippa, humane, babydream (tez tania) i 'zdrowy brzuszek' z nestle.
 
reklama
z babydream nie będę próbować, bo sloiczki z owocami nie przeszszły, musiałam wszystkie sama zjadać, ale hipp bardzo chętnie, teraz mamy przoskwinie i morele z probiotykiem
 
Do góry