reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naturalne, diety mam

reklama
Cześć dziewczyny! Jak wygląda Wasz obecny schemacik żywieniowy Waszych pociech. Ja karmiłam całe 6 miesięcy tylko piersią, a teraz oprócz piersi Zuzia je około południa jarzynki z mięskiem (słoik ok. 130 g), a po spacerze deserek ( słoik ok. 60-100 g). W nocy jedno karmienie (czasami nad ranem ok 4-6) a tak to pierś na żądanie średnio co 2-3 godziny). Chcę w tym tygodniu wprowadzić około 8-9 rano kleik ryżowy lub kukurydziany na moim mleku bądź wodzie. A ponieważ mam beznadziejną lekarkę ( i zastanawiam się nad jej zmianą) która jakoś nie kwapi się do porad żywieniowych proszę napiszcie.
 
Maggie 79 karmisz bardzo dobrze. Im częściej i więcej cyca tym zdrowiej:tak:Poza tym rzeczywiście dobrze by wprowadzić kleik. Moja Zosia je kleik na wodzie z owocami rano, poniewaz niemowlęciu mozna dać do 150 g owoców dziennie więc tak to rozkładam żeby jeszcze wieczorem dostała troszkę owoców. No i obiadek. A kleik na wodzie ponieważ waży 11,05 kg i nie chcę żeby tak szybko przyrastała. A pierś tak jak zaleca WHO około 8 razyna dobę ssie. I do roku taka częstotliwość karmień chcę utrzymać bo moja jest atopikiem no i wiecie same. A poza tym ja uwielbiam karmić.:-)
 
U mnie też cyc króluje.
Wcześniej dawałam koło południa obiadek a ok 16 deserek. Ale zmieniłam kolejność, bo ostatnio w Dzień Dobry TVN wypowiadała się jakaś mądra głowa Pediatra i zalecała dawkę owoców dawać rano, bo są bardzo kaloryczne i dają dużo energii dzieciom, a warzywka na później. Posłuchałam jej i tak robię od kilku dni.
Wszystko pomiędzy tymi posiłkami to cyc, raz na trzy dni, dam odrobiny wody z butelki :) a na wieczór 210 ml kaszki, a jak się nie naje (albo w trakcie kaszki stwierdza, że już jej nie chce) to znowu cyc. W nocy też cyc :-)
Przy takim rytmie cycowania, okresu ani widu ani słychu ;-):-)
 
Ile powinnam dawać kleiku ryżowego lub kukurydzianego rano? Jakie proporcje? Dodam że Zi nie jada z butelki tylko łyżeczką więc musi być gęściejsze (jak zupka).
 
Ardzesh-znajoma, która cycoli od początku stycznia dostała @ po 12 tyg od porodu :szok:
Ja nie mam i nie tęsknię. teraz jak obie jesteśmy chore cyca daję częściej żeby mała dostała więcej przeciwciał, odstawiłam wczoraj kaszkę którą dawałam rano, ale dziś już cyce nie wytrzymały tempa i musiałam co-nie-co dać:-:)-(
 
Maggie ja daję tak
ok 7 mały się budzi dostaje na dzień dobru cyca i
ok 9 kaszkę na wodzie z owocami taką gęstą ale tylko ok 30-50ml (nie chce więcej)
i znowu cyc i spanie
ok 11 pobudka
ok 12,30 obiadek ,cyc
ok13,30 cyc i spanie
ok 15 pobudka i deserek i cyc
ok17 cyc i spanie ,pobudka ok 18
ok 19,30 cyc i dobranoc i lulu na noc
ok 23 cyc i ok 5 cyc no i od początku to samo
 
reklama
Martussa - moja koleżanka jest 7 tygodni po porodzie, karmi piersią prawie całą dobę non stop (bo mały ma kolki i tylko przy cycu nie ma płaczu) i dostała okres. Mówię jej, że jak dla mnie, to jeszcze połóg i że organizm się jeszcze oczyszcza, a ona mówi, że krwawiła tylko jakieś 2 tygodnie i był spokój. Ponoć dzwoniła do swojego gina, powiedziała co i jak, i gin przyznał, że to okres.
Ja wciąż nie wierzę i poczekam u niej miesiąc do następnego okresu ;-):-)
 
Do góry