reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naturalne, diety mam

reklama
[FONT=&quot]ja sie wczoraj chcialam wycwanic i po raz pierwszy podalam młodemu mleko przez sen ok 23. wypil cala butle i to z dodatkiem kleiku z tej okazji obudzil sie o 2 godziny wczesniej niz zwykle:baffled:a ponoc po takim dokarmieniu dzieci spia dluzej...dzisiaj kolejna proba....w ogole młody zaczał jeśc rzadziej, ale tez mniej...ehhh.

mam pytanie do doswiadczonych mam cycowych :) czy to mozliwe,zeby z dnia na dzien skonczyl sie zupelnie pokarm w piersi, z ktorej wczesniej co 3 godziny sciagalam ok 100ml???? w poniedzialek mialam problem z odciagnieciem mleka z lewej piersi, chociaz byla nabrzmiala. w koncu sie udalo, ale od wtorku juz tylko po kilka kropelek leci. piers jest twarda i wieksza od prawej, ale nie jest nabrzmiala czy obolala (mnie w sumie obie bola od samego poczatku). nie mam tez zadnych grudek, ani temperatury - tak mialam kiedys przy zastoju. jest tak jakby sie zblokowala...nie wiem czy sie martwic, ze moze to sie przerodzic w zapalenie, czy po prostu przyjac do wiadomosci, ze koniec z karmieniem lewa piersia?[/FONT]
 
Labudka, ja miałam mniej pokarmu po tym jak Karol jadł mało. Tak było przez kilka dni i to wystarczyło, żeby zrobiło się mniej pokarmu.

Antar, z tego co pamiętam, to zaczynaliśmy od jednej łyżeczki (taka od herbaty), następnego dnia jedna więcej itd.
Teraz zjada ok. 190 ml i idzie na to 6 łyżeczek. Nie jest gęste.
 
No u mnie tez kilka dni wystarczyły żeby laktacja się zmniejszyła. Oczywiście wystarcza, nie dokarmiam, ale po karmieniu mam tak opróżnioną pierś że aż skóra robi się taka pomarszczona, i mniej więcej tak wygląda do póki nie nakarmie Zosi druga piersią, wtedy mi pokarm napływa. A skubana i tak nie chce częściej jeśc- wciąż cycoli co 2-3 godziny z jedenj piersi.
 
u mnie tez Olcia je co 2-3 i mnie się wydaje że mam mało. no ale jak śpi tak jak dziś (rekord) bez pobudki od 22 do 7,30 to chyba wystarczy?aha i nie mam juz wycieku z drugiej piersi .......
 
Jeju alez ten mały ssak mnie dziasij wymęczył. Jadła co półgodziny, pewnie w wiekszości chciało jej się pic. W sumie to dobrze bo może więcej pokarmu jutro będzie, ale jestem i tak zmęczona. Byliśmy akurat na działce i zamiast się relaksowac to ja z cycem na wierzchu.
 
Nimfi a czemu miałabyś nie podawac cyca do roku? Przecież masz tam mleko, mało bo mało ale maszi przystawiając malucha ono nie zaniknie, dlatego spokojnie możesz karmić do roku a nawet dłużej. Po prostu dokarmiaj sztucznym ale normalnie dawaj cyca. Nic Ci wtedy nie powiedzą.


bede sie starac :tak: tylko ze maly teraz je najwyzej dwa razy dziennie z piersi a reszte odmawia jedzenia... tylko butla :-p jak tak dalej pozjdzie do do pol roku nie dociągne :sorry:


labudka a moze inny jest powod tego ze on sie budzi czesto w nocy? czuje zabkowanie, albo boli go brzuszek

larkaa mnie sie juz marzy kapustka :-D zwlaszcza kapusniaczek z mlodej kapusty- ale nie mam odwagi :sorry:
 
aa świeżą kapuste to ja też jadłam i młodej nic nie było :)
próbujcie, dzieci są już duże, mają mocniejsze brzuszki :)
 
reklama
larkaa Jurand wczoraj też miał sraczunię :-):-):-), ale ze zmęczenia. Moje dziecko nie śpi w samochodzie, max 40min i się budzi, a jak zmęczony to się drze jak przy szczepieniu. No i wczoraj po 400km jak zasnął po 40 min płaczu ze zmęczenia, spał do 23 kaszka, obudził się o 4:30 mała przekąska i do 7:30 lulał.A teraz już mu się znó chce spać:-):-):-).
 
Do góry