reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naturalne, diety mam

Ja mam pytanie odnośnie kupek.:blink:
Wcześniej Amela robiła kilka kupek na dzień, potem unormowało się to do jednej dziennie a teraz już od czterech dni nic.:no: Mała trochę marudzi, ale nie ma zbyt spietego brzuszka. Gazy ( bączki) odchodzą , zwłaszcza przy płaczu. Niepokoi mnie to trochę. Larkaa czy ty coś robiłaś w tym celu, gdy niuńka twoja miała 5 dniowy przestój? Nie wiem, jakieś herbatki , proszek troisty...? :confused:I coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad dopajaniem jej.:tak: Chyba jednak zacznę dopajanie raz dziennie.:sorry2:
 
reklama
Podobno kupka na kilka dni to nic złego tak może być-chyba że dziecinka płacze wtedy lepiej podpytaj lekarza co z tym zrobić
 
Kraf podpowiedz na wszelki wypadek jak się organizujesz z cyckiem i mieszanką. Najpierw cyce potem butla, czy masz jakoś to unormowane?
 
Kraf podpowiedz na wszelki wypadek jak się organizujesz z cyckiem i mieszanką. Najpierw cyce potem butla, czy masz jakoś to unormowane?

Antar nie mam unormowane w zasadzie. W nocy zawsze dostaje cyca bo jestem nieprzytomna i nie wiem jakbym mu na śpiocha miała robić butle. Rano wstaje i jemy butelke bo moje cyce to flaczki i jak on je łapie to zaraz puszcza i się wkurza bo nie leci. Więc czekam aż zrobią się twarde i wtedy cyc. A i na wieczór dostaje butle do spania. W dzień bywa różnie. Ale zazwyczaj dostaje cyca (jak są pełne to je ładnie) a jak już wyje wszystko a widze że jeszcze się kręci i by zjadł to butelka.
 
-j- nam pediatra powiedziała nic nie podawać, żadnych herbatek ani nic, dopóki dziecko pierdzi to szafa gra. Raz tylko mieliśmy przestój 5 dniowy (zazwyczaj 4 dni nie robiła), to pod koniec 5 doby daliśmy jej czopka, jeden jedyny raz. Młoda tak załatwiała się przez miesiąc, od 2 tygodni robi spowrotem codziennie kupkę. Mnie się wydaje, że to wpływ zmiany mojej diety, wcześniej ciągle jadłam ryże, gotowane marchewki i banany a to powoduje podobno zaparcia u dzieci. No i zaczęłam pić więcej wody, to też pomogło.
Nic się nie martw kochana, daj dziecku czas, lepiej niech sama zrobi niż jak ma się przyzwyczajać do interwencji z zewnątrz.
 
Moja robi kupki jak w zegarku co drugi dzień, ale w miedzy czasie ma wieczorne potworne kolki i w dni w które nie robi kupki próbuje ją zrobic.
Mi juz zanikło uczucie wypływu mleka z piersi jak Zosia ssie, ale słyszałam że to normalne, pozostało mi słuchac czy przełyka. Zanikło mi również uczucie napelniania piersi między karmieniami, też pozostało mi wierzyc że produkcja toczy się w nich na bierząco. U was też to pozanikało, czy tylko ja mam taką upośledzoną laktację?
 
A ja wczoraj jadłam kiełbaskę i mięsko z grilla i na szczęście noc spokojna:tak::tak: czyli jeszcze trochę i zjem moją ulubioną pizze bo juz na samą myśl o niej dostaje ślinotoku
 
Zazdroszczę Jezyk:tak:
Moja Zosia wciąż obsypana, ulewa wszystko co zje i ma kolki. Odstawiłam juz wszytsko co mogło wywołac alergię, jeszcze z owoców jem tylko jabłka ale od wczoraj juz nie zjadłam i zobaczymy. Podobno jabłka w okresie pylącym bywają niebezpieczne dla alergików.
Aha i smaruję ją emulsją specjalną Emolium i całe ciałko ma w czerwonych plamkach, pediatra wątpi że to ją uczuliło, bo to Emolium przepisał nam dermatolog.
 
-j- maciek tez ma przestoje w kupkach - nieraz raz na tydzien albo co 3-4 dni... jesli zrobi sam kupke to dobrze a jak sie juz bardzo prezy to wtedy daje czopka -do tej pory korzystalam z niego 3 razy i pomogl :tak:

jutro ide do lekarza to zapytam o te kupki bo maly nieraz sie za bardzo męczy :-(
 
reklama
u Karolka kupki raz dziennie, wodniste, ale już bardzo śmierdzące:-D:-D:-D:-D
nie dopajam bo Karol już nie chce tych herbatek, za to ja tak je polubiłam, że piję kilka dziennie:-) i chyba się nie odzwyczaję.
 
Do góry