reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie naszych maluszków

Witajcie
jestem Majowka 2014.Chcialam sie z Wami podzielic opinia na temat laktatora Lovi elektrycznego moze sa tu jeszcze mamusie ktore zakup laktatora maja jeszcze przed soba.Jest to laktator inny niz dotychczas mi znane.Po pierwsze moze byc laktatorem recznym i aktatorem elektryczny wiec jest idealny dla mam niezdecydowanych w 100%
llgoy2KCT4lZLxRsKAqn03DLOD6B2UaHyMmxrSo1kKYCRImjkGBCCxOvhA42gj00QZHiGZ2un0MpASJlo9UtGTz9bGz58 gQ398REsGGiKo0cgQrUHAGW9VjAm5IlpgHgFCBDxj4jkgADs=
na konkretna opcje.Posiada nakladke masujaca dzieki temu nie pogłebia ran na sutkach w pierwszych dniach karmienia.Ma tez az 8 stopni regulacji sily ssania.Zapamietuje sile ssania i rytm ssania mierzy czas odciagania pokarmu.Odciaga pokarm szybciej niz Medela mini electric ktora jest tak mocno polecana.Łatwo sie czysci posiada estetyczna kosmetyczke w ktorej mozna laktator przechowwac i zabrac ze soba wszedzie tam gdzie bedzie nam potrzebny.W zestawie są tez akcesoria do przechowywania pokarmu.
 
reklama
Ja karmię Tośkę mm bo naturalnie mi nie wolno. Wcina Bebilon 1 i dopajam ją wodą z dodatkiem granulowanej herbatki na trawienie, nie ma kolek ani żadnych problemów z brzuchem :)
 
O co chodzi z tym reklamowaniem latatorów??? Dostałyście za free w zamian za reklamę czy co?

Ja mam ręczny aventu po córci (8 letni) i też się sprawdza :D
 
U nas Maltan też się sprawdził. Kolorlove a Medela dobra siłe ssania ma? nie boli?
ja mam Medeli bardzo dobry jest, ma dwie końcówki jedną się tak szybciej zasysa powietrze a drugą wolniej a dłużej, odciąga się bardzo szybko i nie boli :-)
ja Małą karmię tylko piersią ale używam do tego nakładek silikonowych, w pierwszych dniach tak mnie poraniła, leciała mi krew i ból był wielki przy karmieniu więc zaczęłam ich używać no i teraz jak jestem w domu dalej ich używam do każdego karmienia, no ale najważniejsze, że Malutka pije i rośnie :-D
tak więc polecam również nakładki jak którąś z was boli podczas karmienia albo jak Maleństwo nie chce ssać :-)
położna też mi mówiła, że mam nie dawać smoczka ani butelki i nie odciągać sobie pokarmu bo będę za bardzo pobudzać laktację i mogę mieć problemy, robię tak i nawał mnie ominął, piersi nie bolą a Mała faktycznie pije tylko pierś :-) w sumie tak co 2,5godz się budzi, albo muszę ją wybudzać :-D (kazali w szpitalu bo Mała na początku traciła na wadze), chociaż zdarza czasami się, że ja odłożę na do spania a ona obudzi się po 10min bo jeszcze chce albo po godzinie czy u was też tak różnie to wygląda?
 
dziewczyny co mogę zrobić albo podać Małej na problemy z brzuszkiem, tak myślę, że to chodzi o brzuszek... no niby się wypróżnia, ale malutko i skręca się, pręży, robi czerwona i płacze...?
 
klaudyna jak Tymek miał kolki, czy ogólnie jakieś brzuszkowe problemy to dawałam espumisan, masowałam brzuszek, bardzo dobry jest podobno sab simplex ale nie wiem czy jest dostępny w pl, kiedyś znajoma sprowadzała z niemiec
 
dziękuję, wczoraj wysłałam męża i kupił coś na kolki i problemy z brzuszkiem, ale na razie się uspokoiło, chociaż wczoraj Mała chciała pić co 30/40 min cały dzień, dopiero po wieczornym karmieniu zasnęła na ok 2,5 godziny i w nocy tez tak przespała...ale, to chyba normalne, że będą dni kiedy będzie chciała ciągle czy może to oznaczać, że coś jest nie tak z pokarmem moim?
 
klaudyna to są takie skoki, co jakiś czas będzie się zwiększać zapotrzebowanie i będzie wisieć na cycu częściej aż twoja laktacja dostosuje się do tego, to się jakoś tam fachowo nazywa, ja się na tym nie znam dokładnie ale wiem że coś takiego jest więc nie martw się że z twoim pokarmem cos nie tak, po prostu przystawiaj ją tyle ile potrzebuje ;-)
 
reklama
ja karmiłam małą cycem przez tydzień, ale zaczęła marudzić i potrafiła przez 4-5 godzin nie zasnąć tylko szukała cycka. Jak wypiła butlę to spała 6godzin bez przerwy. Teraz cały dzień jest na cycku, a na noc dostaje mleko, bo widocznie to co w cycku nie wystarcza jej na noc. Jeśli chodzi o dopajanie to niby mówią, że przy karmieniu cyckiem sie nie dopaja,ale położna powiedziała, że jak będą takie temperatury po 30stopni to dziecku nic się nie stanie jak wody się napije.
 
Do góry