reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszków

Ja to czasem mam wrażenie, że gdybym nie dawała Małemu regularnie jeść, to by nawet nie zauważył ;) Generalnie jada co 3h, ale czasem co 3,5 a nawet co 4h ;)
W ogóle to ciekawa jestem bardzo jak to będzie z rozszerzaniem diety, no ale to jeszcze trochę musi minąć.. W każdym razie tak się zastanawiam, czy nie zrobić Małemu teraz na zapas jakichś słoiczków skoro mamy sezon i np jabłka tanie ;) Przygotowujecie coś?
A tak z innej beczki, dawno temu, chyba jeszcze nie byłam w ciąży, albo na samym początku, gdzieś się natknęłam na fajny blog mamy z przepisami dla małych dzieci i kurczę nie zapisałam go sobie, nie mam pojęcia jak się nazywał i teraz za chiny go nie mogę znaleźć :/ Może któraś z Was kojarzy coś w tym stylu?
 
reklama
mam pytania do mamusiek karmiących mm, po pierwsze czy karmicie na żądanie, tak jak przy kp? Ile piją wasze maluszki z butelki(jak długo)? I czy wymieniałyście już smoczki od butelek, chodzi mi o wielkość dziurki od smoczka? Moja córcia pije długo(czytałam, że ok 15min powinno dziecko opróżnić butelkę) i wścieka się i wydaje mi się, że ma za mała dziurkę i za słabo jej leci, przez to wolniej pije i złości się, no i ja na razie daje co któreś karminie mm jak jest głodna ale zastanawiam się jak jest ja już się przejdzie na mm całkowicie;-)
 
kaludyna, piotrus potrafi w 3min zjesc 130 a dominika wczoraj po kapieli przez 50min zjadla 60 ml. nie zmieniam smoczka poki co. i dominike karmie na zadanie i nawet ja budze w dzien czasami bo przestaje przybierac. ogolnie jedza co 2,5 3h. w nocy roznie. pierwsze jedzenie po 6h snu a potem co znowu czesto
 
dzięki za odpowiedź :-)
ja zmieniłam smoczek na taki 3+, ale córcia nie wścieka się tylko wtedy, gdy jest bardzo bardzo głodna to wypije z butli jak jest tak średnio głodna to się wścieka strasznie i płacze, coś jej nie pasuje...:-(
 
ja też mam problem z akceptowaniem butelki, mały pije 30 ml dziennie odciągniętego mleka z butelki, żebym mogła podać mu żelazo i wypije tylko jak jest bardzo głodny, inaczej się wkurza i tylko gryzie smoczek.
Narazie jeszcze nie kupiłam mm chociaż już parę razy miałam ochotę - ostatnio karmię dużo częściej bo mały ma większe potrzeby i musi mi się laktacja poprawić.
 
u mnie pomogła zmiana smoczka na lateksowy z Nuka, jest miękki i córcia pije jak z piersi, teraz już nie płacze przy karmieniu, może i u ciebie pomoże :-)
 
Klaudyna mm nie karmi się na żądanie - ja tak robiłam na początku bo różne słyszałam opinie. Ogólnie mm dziecko powinno dostawać po min 3h od początku poprzedniego karmienia. Moja teraz pije mniej więcej 5x150ml (czasem 120ml) oraz jakieś warzywko ze dwie łyżeczki.

A butli używam aventu - 1+, bo 3+ mała pije zbyt łapczywie i się krztusi, dam jej z tym większym przekrojem za miesiąc.
 
Ostatnia edycja:
reklama
właśnie też słyszałam różne opinie, ale mam więcej mamusiek, które karmią mm na żądanie...ja na razie karmię mieszanie na żądanie, ale córcia tak właśnie sama chce po cycusi po ok 2h a po mm czasami po ok 3h :-) ale wiem właśnie, że te 3 h trzeba zachować przerwy po mm, córcia teraz zaczęła więcej wypijać zdarzy jej się jeszcze wypić np 80ml ale potrafi też 150ml ale to max, zależy ile wcześniej wypiła i czy cycuś czy mm :-) a co rozszerzania diety mam takie głupie w sumie pytanie ;-) dzisiaj dostałam taką tabelkę i tak się zastanawiam, jak jest ze 4mc tylko mleczko a 5mc przecier jarzynowy itd to chodzi o skończony mc ? czy ten co już leci?
 
Do góry