reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie maluszkow

dziewczynki mam pytanie, karmię maję butlą - bebilon 1 i jak na raze sprawdza sie super jest słodki, wcześniej przez 3 tygodnie walczyliśmy z bebilonem comfort - jedna wielka porażka, jest okropny w smaku
mam jednak problem z dopajaniem, królewna nie chce pić samego kopru i rumianku, kupiłam herbatkę mieszaną z kopru i rumianku ale też nie ma rewelacji :( czym dopajacie dzieciaczki? a i wody tez nie chce :(
ręce mi opadają, mamy problem z kupką, która jest raz na 2-3 dni :( wszyscy mi mówią ze jak bedzie dużo pić to będzie lepiej. walczę i wypija przez dzień około 100 ml...
pediatra kazała podawać acidolac baby, kończymy już prawie opakowanie a efektu nie widać
proszę poradźcie co robić
kalwa
 
reklama
ja polecam plantex (bez recepty) u nas się na początku sprawdził jak walczyliśmy z zaparciami jest słodszy niż sama herbatka z kopru więc może jej posmakuje.
 
Mój mały cały czas się napina i stęka, zatwardzenia nie ma bo kupka jest rzadka, więc czemu ma problem ze zrobieniem tej kupki? Często mu muszę pomagać przez rozpinanie pampersa i podnoszenie nóżek do góry i masowanie brzuszka... nie wiem czemu tak się dzieje... mi herbatki też nic nie pomagają, a mały ich nie chce za bardzo pić, więc podaje zwykłą wodę... na początku nie chciał wody więc dosypywałam glukozy, co raz to mniej, i teraz pije bez. Odkąd przeszliśmy na Bebilon, kupki znacznie się polepszyły bo nie są twarde i częściej je robi, ale i tak jest tylko 1-2 dziennie.
 
dziewczynki mam pytanie, karmię maję butlą - bebilon 1 i jak na raze sprawdza sie super jest słodki, wcześniej przez 3 tygodnie walczyliśmy z bebilonem comfort - jedna wielka porażka, jest okropny w smaku
mam jednak problem z dopajaniem, królewna nie chce pić samego kopru i rumianku, kupiłam herbatkę mieszaną z kopru i rumianku ale też nie ma rewelacji :( czym dopajacie dzieciaczki? a i wody tez nie chce :(
ręce mi opadają, mamy problem z kupką, która jest raz na 2-3 dni :( wszyscy mi mówią ze jak bedzie dużo pić to będzie lepiej. walczę i wypija przez dzień około 100 ml...
pediatra kazała podawać acidolac baby, kończymy już prawie opakowanie a efektu nie widać
proszę poradźcie co robić
kalwa

Kalwa dzieciaczki karmione sztucznie moga robic zadziej kupki i tak jak piszesz nawet co 2-3 dni więc jesli nie ma problemu z wypróznainiem i kupki sa "dobrej konsystencji" to jest ok :tak: Zreszta kazde dziecko karmione piersią czy sztucznie może zacząć robic zadziej kupki bo rośnie i w pewnym momencie jak to określiła moja pani doktor "wchłania"wszystko w siebie ;-)
Ja podaje małemu do picia "herbatke uspskajająca" z HIPPA jest po 1 miesiącu w jej skład wchodzi glukoza, melisa, kwiat lipy, rumianek,
 
w nocy karmie,
pracujemy teraz nad polepszeniem laktacji więc karmie co 3, max 4 godz. (w nocy).



my podawalismy mleko HIPP (bo takie zaczeła dostawac w szpitalu), pózniej lekarz zaproponował zmiane na Bebilon Comfort (ze względu na kolki) ale mała zle sie po nim czuła ... i wszystkie smoczki sie zapychały, ze 4 rodzaje kupilismy i nic :( wiec jestesmy znów na HIPP-ie
na razie jest ok
u nas Comfort-Bebilon- też się nie sprawdził...tzn.szystko było OK, poza kupkami z odrobiną sluzu i kropeczkami (dwie-trzy) krwi. Kupki "popsuły" się na Comforcie po ok.dwóch tygodniach od zastosowania. Reakcja pediatry- zmiana na Bebilon Pepti i jest Ok.Kupa dobra, raz dziennie, czasami częściej. Na Nanie i Nan Activ-zatwardzenia.

Wracając jeszcze do Bebilonu Comfort- gdyby któremuś dziecku służył, a miał problemy jak wyżej opisała kpi...Doskonale sprawdzają się smoczki NUka...nawet 1, a 2 to już w ogóle. I co bardzo cieszy, tych (np. mnie), którzy kupili butelki Aventu...Pasują do butelek avetowskich :-). Smoczki aventu kompletnie się zapychały przy Comforcie.
 
Kalwa, my dajemy tylko herbatkę rumiankową Hippa i LacidoBaby na lepsze kupy.Mała wypija ok.100 ml herbatki dziennie. Herbatka rumiankowa ma podobno takie działanie lekko rozwalniające. Po Bebilonie Pepti, nasza Helenka robi kupy codziennie. Zaznaczam, ze jest tylko na sztucznym mleku.
 
witaminę C podajemy też na zakwaszenie moczu(w badaniu wyszedł odczyn zasadowy),by uniknąć stanu zapalnego dróg moczowych.
 
słyszałam od koleżanek, że pept jest super, wy to potwierdzacie, moja kosmetyczka podaje go synkowi i mały nie ma nawet kolek...
niestety pediatra nie chce mi go przepisać, twierdząc że nie widzi powodu, a jak się zacznie go podawać to trzeba trzymać dietę bezbiałkową :(
nie wiem już co mam robić, dziś już trzeci dzień jak nie ma kupki :( maja sie pręży i nic
jak już zrobi kupkę to wygląda tak że przedewszystkim jest jej strasznie dużo!!!
pierwsza faza jest jest bardzo ścisła, taka ciemno zielona plastelina, kolejne już luźniejsze też zielone, z żółtymi granulkami
próbowałyście może pepti? jaki ma smak? jest słodki?
co ja mam robić???
 
reklama
Kalwa dzieciaczki karmione sztucznie moga robic zadziej kupki i tak jak piszesz nawet co 2-3 dni więc jesli nie ma problemu z wypróznainiem i kupki sa "dobrej konsystencji" to jest ok :tak: Zreszta kazde dziecko karmione piersią czy sztucznie może zacząć robic zadziej kupki bo rośnie i w pewnym momencie jak to określiła moja pani doktor "wchłania"wszystko w siebie ;-)
Ja podaje małemu do picia "herbatke uspskajająca" z HIPPA jest po 1 miesiącu w jej skład wchodzi glukoza, melisa, kwiat lipy, rumianek,

ale u mnie jest tak cały czas :(
wiec nie jest to zmiana zwiazana z rośnięciem :(
 
Do góry