reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie maluszkow

reklama
kurczaka w sosie śmietanowym na białym winie Knorra - maleńka sztuczności nie lubi :-) na szczęście truskawki w małych ilościach jej nie szkodzą, wiec chociaż trochę mogę posmakować lata.
 
Jasiek mial wczoraj bole brzuszka i robi mniej kupki niz zwykle
mam wrazenie ze po moim mleku ma te bole
nic nowego nie wprowadzalam do diety, myslicie ze moglby zaszkodzic jogurt truskawkowy?

to okropne patrzec jak sie maluszek meczy i nie moc mu pomoc
 
Kurde a ja mam problem, strasznie mam zjchane brodawki, juz jedna mi krwawi, nie jestem w stanie znieść bólu przy karmieniu i nic mi już nie pomaga (mam 4 maści różne). Dziś odciągałam pokarm laktatorem i na 4 razy w ciągu około 2 h odciągnęłam 60ml. Mały possał drugą pierś i wciągnął jeszcze te 60ml odciągnięte.....chyba on się nie najada tym co mu daje. Czesto przystawiał się do pierśi 4 razy pod rząd, i teraz widze że mu pokarmu chyba nie starcza. Nie wiem co mam z tym robić, przerasta mnie to karmienie.

Pewnie maly zle ci piers łapie, nie masz tam jakiejs poloznej,zeby ci pokazala? A nakladki nakladalas ?


Jogurt bez owocow tylko,np.gratka :-)
 
Jasiek mial wczoraj bole brzuszka i robi mniej kupki niz zwykle
mam wrazenie ze po moim mleku ma te bole
nic nowego nie wprowadzalam do diety, myslicie ze moglby zaszkodzic jogurt truskawkowy?

to okropne patrzec jak sie maluszek meczy i nie moc mu pomoc

Na wszelakie bóle brzuszka , wzdęcia , kolki ( kolka przestaje dokuczać dosłownie w 5 sekund !) bardzo dobry jest lek homeopatyczny colocynthis d12 daje się po 2 kuleczki co pół godziny nie więcej jednak niż 12 kulek na dobę. Polecam ! Dostępne tutaj w de na zamówienie w aptece kosztuje około 7,5 euro a na 4 lata starcza:)
 
Ostatnia edycja:
Wydaje mi się że truskawki z jogurtu nie mogły zaszkodzić, przecież to śladowe ilości, chyba że zjadłaś od razu pół litrowy jogurt :-) Mi położna powiedziała że po drugim tygodniu życia takie problemy to normalka i trzeba się uzbroić w cierpliwość na kilka miesięcy :-( Jednak dziewczyny nie załamujcie się do 4 miesiąca powinien zakończyć się problem brzuszkowy potem jakieś dwa miesiące odpoczynku i zacznie się ząbkowanie :-)
 
A ja nie chcę przechwalić ale drugą nockę ładnie śpimy i karmimy się co 3-4 godziny :)
Po nockach i dniach non stop przy cycu to odmiana. Wiem jednak, że wcześniej nie do końca dobrze przystawiałam Małą. Na szczęście na tyle, że nie ranił mi brodawek za mocno ale też nie najadała się, a ja też pozwalałam jej przysypiać i podjadać co trochę. Na kontrolnej wizycie żółtaczki w poradni patologii noworodka powiedziałam lekarce o takich długich karmieniach pokazała mi jak dobrze karmić w pozycji krzyżowej, takiej, która dobrze wykształca mechanizm ssania i jest super! Teraz karmienie z przerwami, odbijaniami i wybudzeniami trwa max godzinę i po niej mamy około 3 godzin snu. Czasem kiedy potrzeba ssania nie jest zaspokojona włączamy smoczek, ale tylko na chwilę i nie zawsze jest potrzebny. Wieczorami jest nieco inaczej bo jakieś gazy męczą brzuszek... Zastanawiam się czy można dawać coś już takiemu Maluszkowi? Wiem, że Infacol jest po ukończeniu 1 miesiąca, a plantex? Może jak ja go będę piła będzie lepiej dla Nelci?

Na wszelakie bóle brzuszka , wzdęcia , kolki bardzo dobry jest lek homeopatyczny colocynthis d12 daje się po 2 kuleczki co pół godziny nie więcej jednak niż 12 kulek na dobę. Polecam ! Dostępne tutaj w de na zamówienie w aptece kosztuje około 7,5 euro a na 4 lata starcza:)
A od kiedy można go stosować?
 
reklama
My podajemy Bobotic, niby jest od 28 dnia życia ale za radą farmaceutki zmniejszyliśmy dawkę, zresztą jest na bazie tych samych składników co inne tego typu środki tyle że sporo tańszy. Ma on smak malinowy, ale na szczęście nasz maluch go nie wypluwa.
 
Do góry