reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kąciki maluszków/wystrój naszego mieszkania - rady porady

dziewczyny potrzebuję porady, bo się zastanawiam czy ekipie malarskiej zapłacić, do sypialni dostali farbę duluxa - babie lato, pomalowali beznadziejnie mówiąc, że "dulux się odparza i ciemne farby są z tej firmy beznadziejne" - ok. przyjęłam;
do kuchni dostali dekorala jasny beż - jak się przyjrzę bardzo uważnie to widzę nierówne pociągnięcia;
dla odmiany na pokoju dziecka dostali nobilesa jasny miodowy i do gabinetu nobilesa ciemny - khaki, i już widzę, że nic dobrego z tego nie będzie; salonu nie komentuję, bo jest tak jasny prawie jak biały,
chyba się okaże, że wszystkie farby na rynku są do kitu, a ekipa do malowania jest super i moja wina, że nie kupiłam najdroższych farb
o co chodzi?

bali, my malowaliśmy dekoralem lub duluxem właśnie i wyszło fatalnie,:-(
ja polecam farby magnat pięknie kryją
 
reklama
Agate imie dla coreczki wybral tatus,taka byla umowa
ja wybieram dla chlopczyka ,a on dla dziewczynki:-)

Mi z moim imieniem dla synka przyjdzie poczekac;-)

To odwrotnie niz u nas, ja mialam wybierac dla dziewczynki, a dla chlopca tata wybral. Mozesz przekazac mezowi, ze ma dobry gust.

Co do farb z Leroy Merlin, to maz tam wlasnie farby do pokoiku i border kupowal. Malowal sam z kuzynem i wyszlo bardzo dobrze, border tez ladnie sie nakleil. Z tym, ze nie wiem, czy tutaj i w Polsce w Leroy Merlin sa te same produkty.
 
Ja pracowałam 2 lata malując codziennie powierzchnie kilkumetrowe i obserwacje są takie:
Dulux faktycznie taki sobie,
Jasny beż każdej firmy trudno równiutko położyć - ale da się jak się chce!,
Ale nobiles jest dobry i nie daj się wkręcić że nie! Wałkonie zwyczajne a nie fachowcy!!!!
 
Jeśli chodzi o farby to ja mam całe mieszkanie pomalowane w Duluxem i uważam że są bardzo dobre, kolor taki jak na próbkach, nie ma potem jakiś niespodzianek, no i bardzo dobrze kryją, przynajmniej u Nas. Nie trzeba nigdzie było malować dwukrotnie, miesiąc temu z fioletu przemalowaliśmy sypialnię na caffe latte i wyszło super:) Więc wydaje mi się że fachowcy do d..y, nie ma takej chyba możliwości żeby nagle wszystkie farby różnych firm były złe...Bali nie daj się:)
 
Znam to!! U nas malowali Tikurrilą (matka Beckersa jeśli komuś to coś mówi). I wmówili nam, że strasznie się tą farbą maluje i że kiepska ta farba, znać ślady od wałka. Potem mi wmawiali, ze to przez to, ze kupiłam w Leroyu. A ja kupiłam z mieszalnika i jak brakło farby kupiliśmy w sklepie i było to samo. W ogóle za 5 lat mam ściany do malowania!! Już bym je pomalowała ale kasy mi szkoda. Majstry są straszne!! A trafić na dobrą ekipę to cud!! I cenią się nieziemsko. Ja po mojej na drabinę wchodziłam i resztkami farb poprawiałam!! Czujecie w moim stanie!!

Ja mam tikkurilą pomalowane prawie całe mieszkanie. Wyszło super. Malowane dwa razy. Jeden pokój malował ktoś inny i wyszło tak sobie. Więc wydaje mi się że jak tzw. fachowiec się nie przyłoży to wszystko jest w stanie spiep.... Powiedzieli nam w sklepie że jak będzie małe dziecko to tikkurila lateksowa jest najlepsza bo można ją nawet szorować! zobaczymy...
 
Bali moim zdaniem farby Duluxa i Dekorala są ok. My mamy Duluxem pomalowane ściany w całym domu (tymi gotowymi kolorami). Malowaliśmy sami 2x i jest super. Ciemne kolory też wyszły dobrze. Tylko przed malowaniem szwagier nam doradził, żeby pomalować ścianę raz, a drugi jak wyschnie, najlepiej kolejnego dnia. Jak farba była za gęsta dolaliśmy trochę wody.
A na "fachowców" trzeba uważać. Nam spierniczyli tynk zewnętrzny: miały być głębokie pionowe rowki, a tak poprzecierali, że wyszły mazgaje. Mąż im nie zapłacił i odliczył za materiał, a druga ekipa poprawiała.
 
u babci malowałam duluxem z mieszalnika i gotowym. Mieszalnik - dramat, gotowa ok.

Ta gotowa (otwierana) stała 4 lata i ostatnio użyłam jej u Stasia (niewielkie powierzchnie - kwadraty 40x40) ale po JEDNYM malowaniu wyglada dobrze!
 
bali, my malowaliśmy dekoralem lub duluxem właśnie i wyszło fatalnie,:-(
ja polecam farby magnat pięknie kryją

to zupełnie odwrotnie niż u nas.. magnata kupiliśmy do sypialni i wyszedł dramat.. odcienie na ścianie a na wzorniku to zupełnie inna bajka więc pół pokoju przemalowywaliśmy..
w salonie mamy duluxa z mieszalnika i wyszło pięknie..
u Joniego położyliśmy nobilesa i też jesteśmy bardzo zadowoleni także bali nie daj się wkręcić bo to chyba jednak zwykła nieudolność wykonawców.. może zrobili nieodpowiedni podkład czy coś w tym stylu.. ja bym im tego nie odpuściła :no:
 
myślę, że duzo zależy od gładzi jaka jest położona, my na dole w pokoju mamy dulux i jest koszmarny a na górze w pokojach dekoral i super wyszedł
 
reklama
myślę, że to może być wszystko po trochu i ciaptaki mi się trafiły i grunt dały kijowy, bo kafelkarz dziś wziął od nich białą farbę, żeby wykończyć sufit na biało i mówi, że się nie nadaje ta farba, bo rozwodniona i rzeczywiście jak tu zakryć zielone płyty regipsowe jak farba ledwo kryje
 
Do góry