reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Witam , Jak już mowa o basenie to zachęcam wszystkie mamusie, my z Maksiem juz jeździmy od 6 września i mały po prostu w wodzie czuje się jak ryba czasami mam wrażenie ,że jak go puszcze to odpłynie sam, jeździliśmy też ze starszym jak był mały i chociaż wtedy był leniwy w wodzie jak nie wiem co to teraz, za to z wody nie można go wyciągnąć zreszta z pod wody też , bo on ciągle sobie "nurka" no i nigdy nie mieliśmy z nim problemów z myciem głowy a wierzcie mi w przeciwności do Maksia to mamy co myć, bo to takie kudłate od urodzenia jest!No i jak się zachłystanie to nie ma paniki spokojnie sam sobie z tym radzi!
A co do wyglądu , to ja mam taki brzuch zmasakrowany ,ze wychodze tylko w jednoczęściowym stroju, ale powiem szczerze jak widze jak niektóre "mispolonie" chodzą sobie w dwuczęściowym stroju i to takim który mało co przykrywa to zastanawiam się czym ja się tak przejmuje!
 
reklama
no może macie rację, moze powinnam zainwestować w jednoczęściowy kostium i też się wybrac? pomyślę nad tym. Tyle że u nas nie ma zajęc dla niemowląt więc nawet nie wiem czy mnie w małą wpuszczą:-D muszę się przejsc i podpytac.
A u nas noc do kitu, kolejna z rzędu. Od 24 z nami w wyrku. Spała do 4:30 wiec jako tako, ale od tej pory do 8 masakra, kręcenie na boczki, wierzganie nóżkami nawet w śpiworku, stękanie i podawanie smoka co 2 min. Jestem wycieńczona, ale i tak o 12 nakarmię Julkę i idziemy na spacer, niech mała pośpi troszkę. Ja sobie odbiję chyba za kilka mcy dopiero:laugh2:
 
Dziewczyny pomóżcie a raczej poradźcie:

Jakie mleczko będzie najlepsze dla dzieciaczka na początek?? wiem, ze każde dziecko jest inne i toleruje co innego, ale może polecicie jakieś mleczko, któe waszym zdaniem jest najlepsze na początek. bo ja niestety chyba muszę zacząć małą dopajać bo bardzo mało przybrała na wadze, przez ostatnie 6 tyg przybyło jej tylko 0.5 kg i z tego względu pediatra odmówił nam wczoraj drugiej dawki szczepień, powiedziała, że to za mało i że nie zaszczepi, :-:)-:)-(
kurcze a mi się wydawało, że wszystko jest oki, mała jest pogodnym dzieckiem i jakoś nie dawała znaku, że jest głodna :-:)-:)-(
pediatra dała nam skierowanie na posiew moczu i na OB, morfologię i żelazo więc zobaczymy co nam wyniki pokażą, ale jak mała dalej będzie tak mało przybierać to powiedziała, że skierują ją do szpitala:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: a to mi się wcale nie uśmiecha, i dlatego zastanawiam się nad przejściem przynajmniej częściowym na mleczko modyfikowane, poraździe więc od któego mleczka najlepiej zacząć.


 
Ostatnia edycja:
andudz82- jesli mala nie ma zadnych alergi o mozesz dac bebilon poczatkowe albo enfamil. rzeczywiscie malo przybiera. nie astanawiaj sie tylko zacznij dokarmiac,ja tez dokarmialam jakis czas. a teraz je tylko cycka
 
andudz82- jesli mala nie ma zadnych alergi o mozesz dac bebilon poczatkowe albo enfamil. rzeczywiscie malo przybiera. nie astanawiaj sie tylko zacznij dokarmiac,ja tez dokarmialam jakis czas. a teraz je tylko cycka


no jak na razie nie zauważyłam żadnych alergii, syla28 a jak długo dokarmiałaś??
 
Dziewczyny pomóżcie a raczej poradźcie:

Jakie mleczko będzie najlepsze dla dzieciaczka na początek?? wiem, ze każde dziecko jest inne i toleruje co innego, ale może polecicie jakieś mleczko, któe waszym zdaniem jest najlepsze na początek. bo ja niestety chyba muszę zacząć małą dopajać bo bardzo mało przybrała na wadze

Skoro Twoja Mała nie ma alergii to radziłabym zacząć od mleka na miarę mozliwosci waszej kieszeni :tak: Wiadomo, ze nie wszystkich stac na drogie mleka wiec zastanow sie ile pieniazkow w stanie jestescie wydac na mleko. Oczywiscie wszystkie mamy wydalyby ostatnie grosze dla swojego malestwa ale kwestia pieniedzy jest jednak wazna.. zacznij moze od tanszych mlek a jesli malutkiej nie spasuje to probuj inne, drozsze :tak: Ja karmie mojego malego mlekiem NAN
 
kolezanka karmi Bebikiem i tez jest super:-)

ja dokarmialam małą miesiąc jakos, potem przeszlam na samego cycka ale ostatnio znowu cos mniej przybrala, i powiem szczerze ze chętnie bym jej dawala butle na noc tyle ze moje dziecko zapomnialo jak sie je z butli i jest wielki krzyk:-(

ciekawe jak bedzie u ciebie.
 
ja wlasnie zastanawialam sie nad basenem bo u nas jest kilka w okolicy. tylko jakos tak samej to mi sie nie chce a maz pracuje do pozna wiec z nim odpada no chyba ze w weekendy. powiedzcie mi jak to jest z uszkami, bo przy kapieli kaza uwazac by nie zamoczyc a w basenie?
 
stopi, rozmawiałam i tak jak pisze sysia wszystko należy robić z przodu, zabawki, podchodzić do małej itp, ćwiczenia w stylu dotykanie rączek do kolan,na wprost i na krzyż, rączki do rączek i masowanie całego ciałka.
 
reklama
polecam ksiązke Joanny Kaczary Masaż niemowlęcia.polecila mi ją pani neurolog. co do cwiczen to są naprawde proste.a najbardzije małej podoba sie na piłce:-) wlasnie jedziemy dzis kupic piłe.

co do basenu to bylam u nas na basenie i maja oddzielny taki mniejszy dla dzieci i tam jest woda ozonowana. ale pani mówi ze jest dodatek chloru, ze w kazdym ozonowanym basenie musi byc troszke chloru. u nas nie prowadzą na tym basenie zajęc z dziecmi ale na inny juz są.ale tu mamy blizej. w ksiązce zawitkowskiego jest płytka z filmem i on pokazuje jak pływac z dzieckiem. jak mała skończy 4 miesiace to zaczynamy chodzic na basen:-)
 
Do góry