reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Iwon , ulżyło mi że Twoje dzieciątko też śpi na brzuszku, już myślałam że z moim Filipkiem cos nie tak, on jest naprawdę silny, mocno trzyma gł,ówkę i bez problemu przewraca z boku na bok. Na początku też się bałam i co chwilę biegałam do łóżeczka sprawdzać czy wszystko ok
 
reklama
Dziewczyny moja Karolka też lubi spać na brzuszku. Potrafi przespac tak pół dnia:-) Na noc się odważyłam tylko raz ją tak położyć jak mieliśmy grilla do póxna w nocy (a może raczej do bladego świtu:confused:;-)).
 
maylah u nas tez silny chłopak jest. Potrafi z plecków na brzuszek się odwrócić....:-)

Dziś byliśmy na szczepieniu, Mały hihi nie mały.... waga 6500g. 63 cm, 41 obw. główki.:-):-):-) Pediatra określiła że Dominik rozwojowo jest już w 3 miesiącu.:szok::-D:-D A tu dopiero 8 tydzień skończył...:cool:
 
Iwon, widzę że Twój synek o dwa dni starszy jest od mojego :) Jeszcze mój nie potrafi się plecków na brzuszek przewrócić , ale się za to bierze:-) No a Twój, to duży chłopak, 6500 kg, ho, ho,:-D masz co dźwigać , my dwa tyg temu mieliśmy 4770 i 60 cm
 
dziewczyny wasze chłopaki ro naprawdę duze dzieciaki, a moze to domena chłopaków, że tak szybko na wadze przybierają bo 6,5 kg to naprawdę dużo jak na 2m-czne dziecko :szok::szok:
Moja mała dziś była mierzona i ważona i wyszło odpowiednio: 64cm (urosła 6cm) i 4800 g (przybrała 1200) a jesteśmy w połowie 7 tygodnia, a moze tylko moja tak powoli nabiera masy??
ale chyba wszystko jest ok, bo gdyby było inaczej to pewnie nie pozwolili by się nam zaszczepić.
 
U nas średnio wychodzi jakieś 270g. tygodniowo. Czyli wcale nie tak wiele jakby się można było spodziewać.
A dziewczynki zawsze mniej przybierają na wadze.
 
Iwon , mój miał podobnie 3950, tylko ja przez 6 tyg byłam na piersi i miałam mało pokarmu, i przez te 6 tyg przytył tylko 1kg, no ale teraz jesteśmy na butli, na nutramigenie, bo mamy silna alergie na białko krowie :-( i już czuję, że waży coraz więcej, nawet dwie bródki mu się robią, taka mała kluseczka, hihi
 
U nas za tydzień mija trzeci miesiąc, Maksiu waży troszkę ponad 7kg i ma 66 cm, (Dane z 11 tygodnia)Przy wadze urodzeniowej 3600 i wzroście 56cm, Tygodniowo wychodzi ok 290 gr. Urósł 10 cm , z tym ,że z tą miarą to może być nie dokładnie bo sama mierzyłam , w każdym razie ciuszki ubieramy 68 i 74
Jest tylko na piersi! Gaworzy, przewraca się z brzuszka na plecy, ale z plecków jeszcze na brzuszek nie potrafi, dopiero teraz więcej się usmiecha , bo przedtem to był bardzo poważny człowiek! głowke trzyma wysoko na wyprostowanych ramionach a nawet i z ramionami z tyłu (jakby był bujakiem)Nie chce zsypać sam w łóżeczku, najlepiej mu na rękach i dziennie urządza nam arie operowe między 17 a 20 ! Oto krótka charakterystyka Maksymiliana, zapomniałam tylko dodać ,że najlepiej mu u mamy i tylko u niej nie płacze! Można powiedzieć ,że tatusia tylko toleruje , pod warunkiem ,że z nim chodzi a właściwie tańczy! Jak ma dobry humor to leży i przez godzine na macie albo w łóżeczku ! Niestety to chyba efekt kolek , bo jak tu nie nosić bobasa jak tak płacze!
 
reklama
według moich obliczeń nasz "mały" misiek :-) przybiera 400 gram na tydzień. w ciągu 5 tygodni ma 2 kilo więcej, urodził się 4150, a teraz ma 6150. no i jest dłuuugi. nie wiem, ile mierzy, ale ubieram go już w ciuszki rozm. 68. nieźle, co? nie wiem, czy tu się cieszyć, czy martwić, bo "mały" znalazł się poza normą... normalnie wielkoludek! :szok:
 
Do góry