reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

dziewczyny ja mojej córeczce kupiłam kilka smoczków ale na kazdy miała odruch wymiotny, dopiero na smoczek uspokajający z tommee tippee zareagowała poprawnie:-) teraz z nim zaypia i wyplowa po 5 min jak juz zasnie. a wogole polecam Wam książkę Język niemowląt Tracy Hogg, jest rewelacyjna i dzięki niej zaczynam rozumiec moje 4 tygodniowe dziecko:-D wiem troche późno ale lepiej poźno niż wcale:tak: tam są super opisane rodzaje płaczu i reakcja ciała maluszka w zależności od tego co maluchowi potrzeba. Mialam ją u siebie w księgarni od ponad roku i dopiero wczoraj wziełam do domu poczytać bo moja mała koncertowała mi przez 4,5 h , teraz wiem ze nie chciała cycka a jedynie być blisko i usnac w ramionach a jak ją połozyłam do łózka to spała prawie 4h co dla mnie jest szokiem bo przewaznie sypia połtorej.
 
reklama
Gabiz Gustlicek u nas chodziło o to, że jak się Kubę położyło na pleckach to on się prężył - wyginał w bok a nie leżał prosto (oczywiście nie cały czas) oraz że jak się złościł i płakał to wyginał chwilami się tak że nóżki wyprostowane a główka do tyłu (a'la mostek).

Już jesteśmy po USG. Wyszło lepiej niż się spodziewali wszyscy :-):-) Nie ma żadnych zmian w główce, żadnych krwiaczków ani nic groźnego. Poprostu układ nerwowy jeszcze się nie ukształtował do końca. Zapewne jakaś niewielka rehabilitacja będzie potrzebna ale nic się złego nie dzieje. Brzuszek też ok tylko gazików dużo stąd problemy brzuszkowe. Jednak mają coś te nasze lipcowe dzieciaczki z gazikami.
 
a wogole polecam Wam książkę Język niemowląt Tracy Hogg, jest rewelacyjna i dzięki niej zaczynam rozumiec moje 4 tygodniowe dziecko:-D wiem troche późno ale lepiej poźno niż wcale:tak: tam są super opisane rodzaje płaczu i reakcja ciała maluszka w zależności od tego co maluchowi potrzeba. .

Jakby któraś była zainteresowana tą książką to dajcie mi znać - wyślę na maila. :tak:;-)
 
reklama
aneczka2425-Tak ja muszę...tydzien temu dr po zrobieniu usg stwierdził dysplazję stawów biodrowych, ponoć większość dzieci to ma i bardzo często zdarza się to u dziewczynek...za miesiąc mam kontolę:-(
 
Do góry