reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Ja uzywam wody Zywiec .Warszawska kranowka odpada, oligocenska tez - wiecie babcia laborantka ma swira na punkcie jakosci wody :-) butelki lyzeczki, miseczki wyparzam pod kranem, bo u mnie leci wrzatek :-) U mnie tak jest,ze wode mam podgrzewana na prad stad ten wrzatek :-)

ja używałałam jak miała niecałe 5 tyg smarowałam brzuszek i masowałam to kupka szła. A poźniej uzywałam na katarek i zawsze pomaga:-)
a ja mam pytanie z innej beczki. Kochane moja Julcia urodziła się z wagą 3100, przy wypisie 2940. Teraz waży 5800, boję się że za mało przybiera. Powiedzcie mi ile maluch tak ok na tydz powinien przybierać?

Witaj w gronie mam chudzinek :-)

Moja dzis wazona -5900 g, urodzona z waga 3200g, w dniu wypisu (czyli po 8 dniach) - 3190, a przez kolejny tydzien przytyla tylko ok50-60gramow. Teraz przybiera co miesiac ok 500g i idzie miedzy 3-10centylem. Przebadano ja i okazalo se,ze ona poprostu tak ma!!!!! :-) Chudzina mala. Ja mam wage w domu i ja waze czesto, yak mi kazano i ona przybiera teraz od 80g - 120g tygodniowo i tyle :-)

olcia2009 - u nas kupy nie ma po 16dni . Pewnie by wiecej nie bylo, ale jej wywolalam. Mala maila monometrie robiona, czeka ja jescze powtorka, zeby wykluczyc wade uk. odbytniczego. Monometria na razie wyszla ok :-) U nas nie ma zaparc!! Lene nie boli brzuch, nie ma twardego nie placze nie meczy sie zpowodu braku kupy!!! Po 10dniach bez kupy byla badana doodbytniczo i masy kalowe sie nie zbieraly!! na cycu moze byc,ze kupy sa raz w tygodniu,ale nie co 2-3tyg!!
jak robi kupe wywolana to nie meczy sie i kupa jest fobrej konsystencji tylko ta "pierwsza kupa" jest brazowa!! Mala dostala jablko, sliwke, morele i kupy brak ....
LAKTULOZE brala 2x5ml przez miesiac i zero efektu, bo to jest an zaparcia, a ona nie ma zaparc ..
Jedna z naszych lipcowek podeslala mi specyfik na kupy (chyba niedostepny w Polsce) i po tej masci kupa od razu byla i nastepnego dnia zjadla sloik sliwek i mala zrobila kupe bez pomagania.
Zobaczymy ile teraz dni kupy nie bedzie.
Mam jej znow zaczac podawac Debridat , bo on wspomoze prace jelit, ale efek moze byc za 2msc!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja robie podobnie Iwon, szybko i bez problemu:tak: a to najlepszy sposob na wyjedzie, raz dwa i mleko zrobione, w termosie woda oj dluugo goraca:-) za to jak kiedys robilam gotowe mleczko i wkladalam do tych niby termosow co maja cieple mleczko dluze utrzymac to jedna wielka kicha!:wściekła/y:

Mam pytanie z innej beczki, a mianowicie chodzi mi o pokarmy stale, piszecie ze wasze dzieciaczki sie zajadaja zupka itp a u mnie tylko raz marchewka smakowala a na drugi dzien juz nie:no: i cokolwiek bym nie dawala to mina jest pt "jakie to obrzydliwe" jezyk na wierzchu i takie ot co jedzenie:szok: moze ja za wczesnie zaczelam dawac jej jedzonko?
tak wyglada przy kazdym jedzeniu, i jedzonko nam wyplywa z buzki....musze ja rozsmieszac by na chwilke zapomniala i cos wtedy polyka, tzn nie smiejac sie, nie tak by sie zaksztusila...:eek:


A i jeszcze jedno: dzis jak mylam smoczek malej znalazlam na nim pelno wloskow, wygladalo to jak siersc, no ale pelno bylo:szok: zastanawialam sie skad, potem spojrzalam na pieluszke ktora miala pod glowa Mariska i znalazlam mnowstwo malych wloskow:shocked2: jak wczesniej jej sie wycieraly jak byla mala to prawie nic nie bylo widac a teraz masakra, czy to normalne? dlugo beda jej sie wycierac?
skonczylam, bylabym wdzieczna za odpowiedzi....:-D

To cytat z książki pt."Pierwszy rok życia dziecka" :.."przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu pokarmów stałych zapoznaj się z następującymi wskazówkami (wszystkich wymieniać nie będę) 1.zniknął odruch wypychania języka, dzięki temu odruchowi niemowleta wypychają ciała obce z ust chroniąc się przed zadławieniem.Przeprowadź następującą próbę: włóż maleństwu do buzi trochę kleiku ryżowego z apomocą łyżeczki, kubka z dzióbkiem lub palca.Jeśli przy kilku próbach pokarm jest za każdym razem wypychany językiem, odruch jeszcze nie zanikł, a dziecko nie jest gotowe do karmienia łyżeczką.2. Dziecko umie poruszać językiem do przodu i do tyłu, w górę i dół.Możesz to łatwo zaobserwować.3. Dziecko potrafi wciągać dolną wargę i dzieki temu może zbierać jedzenie z łyżeczki"

Może to Ci coś pomoże:-)U nas 1-sza próba nie była udana, natomiast teraz Zosia na widok łyżeczki aż się trzęsie.Poza tym to może być kwestia smaku, moja córka lubi jabłko, jabłko z marchewką ale jabłko z brzoskwinią już nie.Powodzenia.
stopi69
ja też po 14 dniach wywołałam kupę, bo inaczej sama by nie zrobiła, kupka jak już się pojawia to ma normalną konsystencję,debridad nie działał, a bóle jak były tak są.Wyjaśnij mi proszę czy ta monometria to badanie na które kieruje pediatra czy trzeba robić prywatnie?Jeśli tak to jakie są koszta.Dziękuję
 
hej dziewczyny czy mozna wychodzic na spacerki jak dziecko ma katar? moj lekarz mowi ze tak ze nawet powinna wyjsc, ja wychodze z mala, no ale nie na takie dlugie spacery jak zawsze, no ale sie zastanawiam czy jej nie zaszkodze? jak myslicie?
 
Kurcze... Wiem że Nałęczowianka mam mniej tych bakterii ale jest bardziej zmineralizowana (podobno bo teraz to już nie wiem) więc gorsza dla niemowląt... Teraz to już nie wiem nawet co sama mam pić... :-(
 
Jak Mała ma tylko katarek to myślę że na kilka minut można wyjść. U nas jak cała rodzina była przeziębiona, łącznie z Małym to też wychodziłam na spacerki.
Natomiast przy gorączce bym nie wychodziła.
 
a po zapaleniu oskrzeli i antybiotykoterapi? kiedy mozna najwczesniej wyjsc na dwor?
maly odlozyl antybiotyk w poniedzialek bierze witaminy i przy antybiotyku bral dicoflor30.W ogole chodzicie z maluchami n.p do hipermarketów? bo ja sie teraz boję, ze maly zaś jakies choróbsko złapie :-(
 
Czesc dziewczyny.
Nawet nie mam kiedy do was zajrzec, bo caly czas ktos przychodzi, albo do kogos trzeba pojechac..ehh juz powoli jestem tym wszystkim zmeczona..

Maly pierwsze noce mial ciezkie. Nowe srodowisko, nie jego lozeczko i budzil sie z krzykiem po kilka razy w nocy. Teraz juz jest spokojny i budzi sie tylko raz na papu i dalej do spania..

No i goraczkowal z soboty na niedziele mial ponad 39 stopni....no a teraz dopadlo go zapalenie oskrzeli..:eek: w sumie powiedziala lekarka, ze dobrze ze przyszlismy tak szybko bo obnejdzie sie bez antybiotykow tylko syropek na kaszel..
 
Olcia2009 - ja najpierw bylam u gastrologa i ona nam kazala wziac skierowanie na Monometrie od pediatry panstwowego. W zwiazku z tym,ze ja nie chodze do panstwego pediatry min. ze wzgledu na brak szczepien, wyslalalam Losia po skierowanie. On zakrecony w temacie lekarzy , ale wybrnal obronna reka z tematu szczepien i dostal skierowanie :-) Badanie mialysmy na oddziale gastrologii w Centrum Zdrowia Dziecka. Badanie trwalo chwile i chyba malej nie bolalo , bo byla zajeta ssaniem mojego cyca, a pozniej usmiechaniem sie do doktorka ;-)

ANTKOWA - woda jest ok. , bo my ja i tak przeciez gotujemy :-) A wez zagotuj nasza warszawska kranowe - masakra!! A co do wod w butelkach to tak naprawe jakby zrobic porzadne badania to zadna nie spelniala by norm do spozycia :-)

ANNIE 22 - warszawska kranowka jest chyba najgorszym szitem ... nawet nie da sie wypic herbaty na tej wodzie :-(, wiec u nas odpada kranowa
 
reklama
Czesc dziewczyny.
Nawet nie mam kiedy do was zajrzec, bo caly czas ktos przychodzi, albo do kogos trzeba pojechac..ehh juz powoli jestem tym wszystkim zmeczona..

Maly pierwsze noce mial ciezkie. Nowe srodowisko, nie jego lozeczko i budzil sie z krzykiem po kilka razy w nocy. Teraz juz jest spokojny i budzi sie tylko raz na papu i dalej do spania..

No i goraczkowal z soboty na niedziele mial ponad 39 stopni....no a teraz dopadlo go zapalenie oskrzeli..:eek: w sumie powiedziala lekarka, ze dobrze ze przyszlismy tak szybko bo obnejdzie sie bez antybiotykow tylko syropek na kaszel..

vercik a jaki syrop przepisala ci lekarka na zapalenie oskrzeli???
i czy twojemu małemu tez w pleckach cos skrzypi jak nienaoliwione drzwi???
 
Do góry