reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Beata26, to chyba zależy od tygodnia - im dziecko starsze tym wolniej przybiera. Najlepiej sprawdź sobie w książeczce na siatce centylowej - jeżeli np. w pierwszym miesiącu była na 25 centylu, w 2 też i cały czas po nim szła, to mniej więcej określisz ile powinna teraz ważyć.
 
reklama
He he he.... :-D:-D:-D:-D
Mój Dominik z waga jest cały czas (od urodzenia) na 97 centylu. :tak::tak: Choć teraz zaczyna kierować się na 90 centyl. Wzrostem już się nie mieści w ramkach.:-D:-D:-D
 
stopi69 witaj w klubie "brak kupy" u nas rekord to 14 dni.Jeśli karmisz piersią to sprobuj pić koper włoski taki w saszetkach położna radziła mi też żeby podawać rumianek,sok jabłkowy.A czy Lenka puszcza bolesne bączki?Bo moja mała niestety tak.Najpierw jest ból,podkurcza nózki,płacze a potem wychodzi bąk.Jak skończyła 3 m-ce budzi się z tego powodu kilka razy w nocy, a wcześniej przesypiała całe.Nic więcej Ci nie doradzę, bo na nas nic nie działa.Karmię cyckiem i teoretycznie nie powinno być takich problemów:-(Możesz mi wyjaśnić na co to jest monometria odbytu i na czym polega?
Na co jest maść majerankowa???
 
Maść majerankowa wywiera działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Działa ściągająco na skórę i błony śluzowe. Maść majerankowa wskazana jest przy stanach zapalnych błony śluzowej nosa, szczególnie u małych dzieci.
 
hej dziewczyny mam pytanie jakiej wody używacie do robienia herbatek kaszek itp dla waszych maleństw tzn, jakiej firmy?I czy trzeba ją zagotować czy wystarczy tylko podgrzać?
 
Dobre pytanie... Ja dołączę jeszcze jedno - czy jak nie macie sterylizatora to za każdym razem gotujecie butle przepisowe 5 minut czy tylko wyparzacie?

co do wody to ja wszystko robię na Zywcu (wodzie nie piwie ;-)) i gotuję ją 5 minut ale chętnie ograniczyłabym tę procedurę ;-)
 
Ja gotuję zwyklą wodę "kranowę" 5 minut i taka podaję do picia i do mleka. Nawet jak Jusia była noworodkiem.
Co do butelek to je tylko wypazam, tak samo smoczki, misecki, łyżeczki i wszystko inne w czym przygotowuje i podaje małej jedzenie. Tylko czasami wygotowuje smoczki przez 5 min. No i oczywiscie wszystko co nowe też gotuję.:-)
 
olcia2009 u nas problemy z kupa są od urodzenia. Tylko ze my jesteśmy na butli. Kupki byly twarde bobki, suche a przed wypróznieniem bolał ją brzuszek. Płakała, podkurczała nóżki.
Pomaga jej masaż brzuszka i jak podkurczam jej nózki kolankami do brzuszka. Dostaje BIOGAJĘ i LAKTULOZE od 2 tyg zycia, najpierw 2x dziennie a teraz juz tylko raz. Poprawiło się odkąd dostaje warzywka, soczki no i jabłuszko. :cool2:
 
Ja podaje malemu od urodzenia kranowe. Oczywiscie zagotowana. Ale nie 5 min... po prostu w czajniku elektrycznym gotuje i podaje.

Co do butelek wyparzamy raz na tydzien, a na codzien myjemy pod kranem.

Malemu nic przez to nie jest ani nie bylo. Jest zdrowym facetem :-) Problemu z kupami tez nie mielismy nigdy.

Milego dnia! .. u nas pada snieg z deszczem. Na szczescie zaliczylismy spacer rani :tak:
 
reklama
No tak, zależy tylko co kto ma w kranie.... U mnie woda jest tak okropna, że sama herbaty na wodzie bezpośrednio z kranu nie wypiję tylko najpierw ją filtruję:tak:
Co wyparzania to tak mi się wydawało że trochę przeginam z tym gotowaniem butelek... ;-)
 
Do góry