reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki poród??

reklama
u mnie w szpitalu zalezy od kliniki (sa 3) i zalezy do ktorej sie trafi. jedynka jest najbardziej nowoczesna i pozwala na aktywny porod (chodzenie, siedzenie w wannie, worki sako, pilki itp, na dwojce mozna tez chodzic i podpierac sie przy drabinkach, ale nie ma tam wszystkich potrzebnych gadzetow do superaktywnego porodu naturalnego (pilek, workow sako itp.) a trojka jest na patologii ciazy wiec tam to raczej mowy nie ma o aktywnosci.
a na sam final to chyba we wszystkich trzech trzeba lezec ze wzgledu na (niestety!) wygode poloznej i lekarza:-(
 
Witam:)Ja słyszałam ze podczas porodu typu (tradycyjne lezenie) jest o wiele ciezej bo maluch ma pod gorke,lepiej kucać lub siedziec na specjalnym krzesle wtedy ma sie te grawitacje i te sprawy.Dzidzi ma lzejsze zadanie bo przepycha sie w dól.:)
 
U mnie w szpitalu jest 6 porodowek ,jedynka jest najlepsza z wanna , lozkiem oraz z roznymi akcesorjami a reszta to tylko lozka takze jak jedynka bedzie zajeta to bedzie lipa.:tak:
Ale co do rodzenia na kleczaco albo na krzeselku to ja wymiekam (przy tym popekalam) wole na lozku lub we wannie , jakos mi tak lepiej.
 
W mojej klinice to wygląda tak:
2 sale pojedyncze, worek sako, piłki, wanna, prysznic, sprzęt audio.
Sale pojedyncze dostępne dla wszystkich rodzących, bez opłat.
W trakcie porodu można pić, chodzić, brać prysznic lub kąpiel.
Niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu: masaż, prysznic lub kąpiel w wannie, muzykoterapia.
Na II okres porodu (parcie) kobieta musi przejść na specjalna salę porodową.
II okres porodu – pozycja półsiedząca na fotelu porodowym.
więc jestem pełna optymizmu :happy:
 
Ja porodu zabardzo sie nieboje (no moze gdzies tam w glebi troszeczke) tylko chcialabym zeby poszedl troszke szybciej niz te 2 poprzednie chociaz ten drugi porod niebyl az tak dlugi bo tylko 10 godzin.
 
reklama
a ja mam stresa co raz wiekszego bo czeka mnie perspektywa 4500 kg córki wczoraj miała 33 tydzien i 4 dni i wazyła 3105 g
na maje pytanie w szpitalnej izbie przyjec czy w takim przypadku robia cc gin odpowiedział ze zalezy od postepu i akcji porodowej (zajebiscie)
ja sobie nie wyobrazam nawet zczynac rodzic tak duzej kobiety ja przy synku ktory miał 3350 g byłam dosc mocno cieta i popekała mi szyjka a teraz wogole sobie tego nie wyobrazam
nie wiem na co oni licza ze przez dziurke od klucza arbuza przepuszcza?
 
Do góry