reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
No to super Morgaine , że masz pracę ja niestety jej nie mam, u nas o pracę jest bardzo ciężko, Mąż ma, ale zarabia tyle, że po opłaceniu opłat nic nie zostaje, więc wesoło nie jest...
 
reklama
A u nas sukces!! Mloda juz wola siusiu - najczesciej troszke popusci a potem zaciska kolanka i stoi i wola albo patrzy przerazona, ze zaraz poleci. I zdazamy na nocnik :) Ale jak ją ktos sadza na nocniku co godzine-dwie, to juz tez zrobi, nawet jak jej sie za bardzo nie chce, takze nauczyla sie w koncu jak zrobic zeby siuski wyszly :)Po domu juz chodzimy w majtasach. Tylko kupe cos woli w pampersa robic :/
 
A u nas sukces!! Mloda juz wola siusiu - najczesciej troszke popusci a potem zaciska kolanka i stoi i wola albo patrzy przerazona, ze zaraz poleci. I zdazamy na nocnik :) Ale jak ją ktos sadza na nocniku co godzine-dwie, to juz tez zrobi, nawet jak jej sie za bardzo nie chce, takze nauczyla sie w koncu jak zrobic zeby siuski wyszly :)Po domu juz chodzimy w majtasach. Tylko kupe cos woli w pampersa robic :/

no to gratulacje dla córci i mamusi. moim zdaniem przede wszystkim dla mamusi, bo każde dziecko tego się może nauczyć, jedyne my musimy być cierpliwe:)
ja jezscze nie zaczęłam hihi a właśnie zauważyłam że Sara jest 2 mce młodsza od mojego Młodego.
ale zaczynam w poniedziałek.
a z kupą, radzę już teraz interweniować, bo jak tak dłużej sobie porobi do tego pampera, to sobie zakoduje że siusiu wolamy, kupa nie, to może być gorzej...wiele dziewczyn tu pisalo ze wlasnie z tym mialy największy, albo równie wielki co siusianie, problem.

pozdrawiam i jeszce raz gratuluje:)
 
Kochane Mamy, proszę pomóżcie. Uczę swoje dziecie od trzech tygodni i lipa:no:. Oczywiście jestem konsekwentna, w domu dzieć cały czas chodzi w majtach, regularnie sadzam go na nocnik, chwale jak się uda ( około 1 raz na 20 sików) i mam juz tego szczerze dosyć. Wszystko mam obsikane:wściekła/y: Proszę doradźcie mi co mam zrobić:
1. Zacisnąć zęby i wytrzymać.
2. Czy zakładać pieluche a swojego uparciucha sadzać na nocnik dalej a zwłaszcza po przebudzeniu? Zauważyłam, że najlepsze efekty są po spaniu.
Mój synek ma rok i 9 miesięcy, niby nie jest za wcześnie ale on jeszcze nic nie kuma. Wiem, że musze go sadzać na nocnik ale on przez trzy tygodnie się nic nie nauczył. Napewno muszę go sadzać dalej bo gdybym przestała to byłaby porażka, ale chodzi mi o to czy oprócz tego mam mu zakładać pieluche? Czy nie zakładać i cierpliwie patrzeć jak wszystko tonie:sorry:?
 
Kochane Mamy, proszę pomóżcie. Uczę swoje dziecie od trzech tygodni i lipa:no:. Oczywiście jestem konsekwentna, w domu dzieć cały czas chodzi w majtach, regularnie sadzam go na nocnik, chwale jak się uda ( około 1 raz na 20 sików) i mam juz tego szczerze dosyć. Wszystko mam obsikane:wściekła/y: Proszę doradźcie mi co mam zrobić:
1. Zacisnąć zęby i wytrzymać.
2. Czy zakładać pieluche a swojego uparciucha sadzać na nocnik dalej a zwłaszcza po przebudzeniu? Zauważyłam, że najlepsze efekty są po spaniu.
Mój synek ma rok i 9 miesięcy, niby nie jest za wcześnie ale on jeszcze nic nie kuma. Wiem, że musze go sadzać na nocnik ale on przez trzy tygodnie się nic nie nauczył. Napewno muszę go sadzać dalej bo gdybym przestała to byłaby porażka, ale chodzi mi o to czy oprócz tego mam mu zakładać pieluche? Czy nie zakładać i cierpliwie patrzeć jak wszystko tonie:sorry:?

ja zakładałabym pieluchę. i w ogóle odpuściła na 2-3 tyg. może to dla niego być traumatyczne że 'tonie w siuśkach'. może tak się stresuje że nie zdąży że to go blokuje. moim zdaniem metoda ' do bólu czyli nie poddam się' czasem przynosi odwrotny efekt. odpuść na 2 - 3 tyg. i spróbuj znowu.

ja mojemu kupiłam książkę o siusianiu, gdize spuszcza się wodę:) ale też nie za często czytać o tym, naprawdę odpuść na 2 tygodnie, nic o tym nie mów, nie wspominaj. (dalej kontynuuj po przebudzeniu skoro to działa).
 
reklama
Też chciałam moje dziecko przestawić już na nocnik ale póki co jeszcze nie pora na niego, choć przez tydzień zauważył że robi siku i kupę( raz zdarzyło się że zrobił w majtki:tak:). Przez ten czas załapał jak kontrolować pęcherz i sygnalizować niestety za żadne skarby nie chciał usiąść na nocnik czy też kibel.
Przestaliśmy prób póki co a nocnik powędrował do łazienki po czym syn sam przyniósł go z powrotem do pokoju i zaczął siadać na nim i mówić sisi po sprawdzeniu w pampie było świeże siku.

Kiedy ponowić próbę załatwiania się na nocnik??
 
Do góry