reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Morgaine z tych tańszych pieluch nam bardzo dobrze wręcz idealnie sprawdzały się te z Rossmanna, ale ty chyba nie mieszkasz w Polsce?



u nas z siusiami w miarę ok tylko z kupa masakra mała ma problem cierpi na przewlekle zaparcia i za każdym razem prawie robi kupkę w majteczki ble :(
 
reklama
A u nas regres :) Dzisiaj robila tylko w majtki i krzyczala siusiu, albo przychodzila po fakcie i stwierdzala "mokro". Za to wczoraj latala wieczorem na golasa, zrobila gdzies za swoim namiotem chyba kupe, po czym widze ze idzie i zerka czy nikt nie patrzy - kupa w rece (fuuuj!:)). Wrzucila ja do nocnika i pokazuje "mama, kupa jest".. No brak slow...;) Mama sie ucieszyla, ze jest :)
 
regresy są niebezpieczne. jak sie zle czlowiek zachowa to potem drugi raz ciezko nauczyc!!! tylko jak to jest dobrze sie zachowac jak jest regres? ja nie wiem

wypróbuję rossmana. mieszkam w Polsce:)
Morgaine to bohaterka filmu Mists of Avalon (mgły avalonu) stąd i imię i miejsce zamieszkania jej zakosiłam;)

a teraz spodziewam się dzidzi w kwietniu. moze od urodzenia uczyc ją wolac siusiu co? zebym potem kłopotu znowu nie miala?:) dobry pomysł?:D

charlene przepraszam Cię bardzo że tak głupio spytam, ale czy ojcem Sary (bo to jej zdjęcie nad suwaczkiem?) jest Polak.

No przecudna dziewczynka. oczka takie śliczne i ten uśmiech....:) cudeńko.
ja mam synka też piękne, brązowe duże oczy, włoski nie czarne tylko brązowe, ciemna karnacja - pasowaliby do siebie. Ma 20 miesięcy:D:D
 
Ostatnia edycja:
Morgaine rzeczywiscie, jej ojciec nie jest Polakiem. Ale jak dla mnie tez nie bardzo ojcem, bo juz dawno prowadzi swoje zycie daleko od nas. Dziekuje Ci bardzo, Sara pewnie chetnie powitalaby kolege, bo ma same kolezanki :) Moze dla mnie tez kogos znajdziesz? :p

A jesli chodzi o nauke od urodzenia, to na "dziale" niemowleta, pielegnacja jest taki watek :) Ja tam raczej sceptycznie podchodze, ale kto wie, kto wie, moze kobieta ma racje :)
 
A u nas regres :) Dzisiaj robila tylko w majtki i krzyczala siusiu, albo przychodzila po fakcie i stwierdzala "mokro". Za to wczoraj latala wieczorem na golasa, zrobila gdzies za swoim namiotem chyba kupe, po czym widze ze idzie i zerka czy nikt nie patrzy - kupa w rece (fuuuj!:)). Wrzucila ja do nocnika i pokazuje "mama, kupa jest".. No brak slow...;) Mama sie ucieszyla, ze jest :)

Mój synek kiedyś zmontował w wannie , ja akurat pakowałam pranie do pralki wiec nie widziałam że robi .. i też do raczki i mi pokazuje :wściekła/y:
Drugi raz miał już piżame polazł do naszej sypialni tam musiał zmontowac a że rzadka nie była to wyleciała szeroką piżamową nogawką :wściekła/y: ( sory za opisy :-D:-D) ale teraz będzie na smieszno , poszłam po ciemaku po coś tam do sypialni i wlazłam w kupe właściwie mało orła na niej nie wywinełam :wściekła/y:
Na szczęscie to była jego ostatnia kupa która nie trafiła do toalety:-D
 
Morgaine rzeczywiscie, jej ojciec nie jest Polakiem. Ale jak dla mnie tez nie bardzo ojcem, bo juz dawno prowadzi swoje zycie daleko od nas. Dziekuje Ci bardzo, Sara pewnie chetnie powitalaby kolege, bo ma same kolezanki :) Moze dla mnie tez kogos znajdziesz? :p

A jesli chodzi o nauke od urodzenia, to na "dziale" niemowleta, pielegnacja jest taki watek :) Ja tam raczej sceptycznie podchodze, ale kto wie, kto wie, moze kobieta ma racje :)

przepraszam ze ja tak o tego ojca zapytalam, nie moja sprawa ale dzieciąteczko sliczne takie, polacy przystojni, no ale nie az tak!!! hahahah - chociaz ja tam na swojego nie narzekam, ale dzieci to cala ja wiec sliczne hihi

a dla Ciebie? hmm dzisiaj rano stwierdzilam ze nienawidze wszystkich facetow, no ale sa nam do zycia chyba potrzebni....potrzebni? mnie sie wydaje czasem ze bez nich byloby lepiej. moj M po dzisiejszej klotni przyniosl mi zestaw KFC - tak zamiast kwiatów, no i sie wkupil:D

a na forum gidze same baby to ty chlopa moja droga i tak nie znajdziesz...chyba ze w wieku niemowlecym:(
 
Charlene mała rzeczywiście prześliczna, i do tego na swój sposób mądra, ja bym raczej tak nie wymyśliła, żeby przynieść kupę do nocnika he he :)
 
morgaine to uczenie Dziecka od Urodzenia to chyba niezbyt dobry pomysł, ale ja tak myślę z perspektywy, że zaczęłabym koło 8 miesiąca zakładać Dziecku tetrę, ponoć kiedyś Dzieci, które chodziły w tetrowych pieluszkach uczyły się szybciej załatwiać na nocnik bo w tetrze czuje się bardziej niż w pampersie, że ma się mokro,

sorki morgaine za osobistą uwagę, ale coś mi się dziś zebrało, fajnie, że możesz się cieszyć 3 potomstwa, też bym tak chciała, ja mam tylko jedno Dziecko, a mój Mąż pracuje codziennie nawet w niedzielę od 6 do 22 żeby nas utrzymać, a i tak przynosi do domu grosze, tak, że na chleb brakuje :( ale pocieszam się, że to tylko do 1 marca, bo w marcu ja zacznę dorabiać, a on nie będzie musiał brać tyle nadgodzin, no, ale drugie Dziecko to tylko marzenie...
 
reklama
morgaine to uczenie Dziecka od Urodzenia to chyba niezbyt dobry pomysł, ale ja tak myślę z perspektywy, że zaczęłabym koło 8 miesiąca zakładać Dziecku tetrę, ponoć kiedyś Dzieci, które chodziły w tetrowych pieluszkach uczyły się szybciej załatwiać na nocnik bo w tetrze czuje się bardziej niż w pampersie, że ma się mokro,

sorki morgaine za osobistą uwagę, ale coś mi się dziś zebrało, fajnie, że możesz się cieszyć 3 potomstwa, też bym tak chciała, ja mam tylko jedno Dziecko, a mój Mąż pracuje codziennie nawet w niedzielę od 6 do 22 żeby nas utrzymać, a i tak przynosi do domu grosze, tak, że na chleb brakuje :( ale pocieszam się, że to tylko do 1 marca, bo w marcu ja zacznę dorabiać, a on nie będzie musiał brać tyle nadgodzin, no, ale drugie Dziecko to tylko marzenie...

Martusia tak to jest z tą kasą. powiem Ci że jak mnie w pracy nie będą chcieli (na razie się zarzekają że chcę) albo coś losowego się wydarzy i np ja nie wrócę do pracy, to z wypłaty tylko mojego męża będzie wystarczało tylko na życie (jedzenie, rachunki itd.) a żadnej mowy o wczasach, remontach, ciuchach porządnych dla dzieci itd nie byłoby mowy. na szczęście nie przejmuję się tym i wiem że wszystko będzie ok (wiara to pewność!!)

a żartowałam z tym uczeniem od urodzenia. co do tetry to tak, pierwsze dziecko mialam do 6 mca na tetrze, potem przeszlam na pampersy (poszlam do pracy), ale mimo to i tak syn nauczyl sie bardzo szybko spac bez pampersa (oduczony byl sikac w nocy czy podczas spania bo mu to przeszkadzalo...). niestety przy trójce dzieci mam gdzieś tetre, bede czekala do magicznych wakacji i dziecko i tak sie nauczy i tak:) tylko trochę (dużo) później.
Kuzynki dziecko na tetrze od urodzenia, wołało sisi w wieku roczku,a bez pieluchy spało już od 15go mca. Mój starszak miał 2,5 roku jak spał bez pampka, a Młody no to czas pokaże.... :) nauki nie zaczęłam bo dopiero dzisiaj Młodemu przeszła biegunka (mam nadzieję, to się jeszcze okaże). więc jakby co to najwcześniej połowa przyszłego tygodnia:). muszę się upewnić że jest zdrowy i w humorze bo inaczej efekt będzie przeciwny do zamierzonego...
 
Do góry