reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Dziewczyny ,wczoraj mialam usg i jest zarodek 6tydz.Jestem na cyklu sztucznym Estrifem i progesteron.i fr od jutra juz zleciła całkowite odstawienie Estrofemu boję sie krwawienia czy jeszcze gorzej.Myslalam,ze Estrofem tez nalezy kontynuować do 12tyg.ciąży tak jak progesteron.Progesteron zostaje dalej.Jak to bylo u Was ,kiedy lekarz zalecil odstawić Estrofem?
GRATULACJE!!!!!
Ja estrogeny (Divigel) bralam 4x2 do chyba 8-9 tyg i potem do 12 tyg redukowala mi moja doktor dawke. Progesteron do 26 tygodnia zalecala dr prowadząca choc klinika in vitro tez kazala odstawic po 1 trym. Na szczescie sluchalam mojej.
 
reklama
Dziewczyny ,wczoraj mialam usg i jest zarodek 6tydz.Jestem na cyklu sztucznym Estrifem i progesteron.i fr od jutra juz zleciła całkowite odstawienie Estrofemu boję sie krwawienia czy jeszcze gorzej.Myslalam,ze Estrofem tez nalezy kontynuować do 12tyg.ciąży tak jak progesteron.Progesteron zostaje dalej.Jak to bylo u Was ,kiedy lekarz zalecil odstawić Estrofem?
Ja osobiście do końca 8 tygodnia brałam 3 Estrofemy 2mg dziennie. Potem, na 9 tydzień zredukowałam do 2 Estrofemów dziennie. I w 10 tygodniu zredukowałam do 1 Estrofemu dziennie. Także wraz z ukończeniem 10 tygodnia całkowicie odstawiłam Estrofem, a od 8 tygodnia go stopniowo redukowałam.
 
Dziewczyny ,wczoraj mialam usg i jest zarodek 6tydz.Jestem na cyklu sztucznym Estrifem i progesteron.i fr od jutra juz zleciła całkowite odstawienie Estrofemu boję sie krwawienia czy jeszcze gorzej.Myslalam,ze Estrofem tez nalezy kontynuować do 12tyg.ciąży tak jak progesteron.Progesteron zostaje dalej.Jak to bylo u Was ,kiedy lekarz zalecil odstawić Estrofem?
Progesteron też na własną rękę brałam do 20 tygodnia. Też klinika mówiła że do końca 12 tygodnia, ale jak potwierdziłam już ciąże to lekarz prowadząca powiedziała, że spokojnie zaleca pociągnąć progesteron dłużej. Z tym, że jakoś po 12 czy 14 tygodniu zaczęłam go redukować bo byłam na wysokich dawkach dziennie (2 zastrzyki z Prolutexu i 800mg Utrogestanu dopochwowo dziennie).
 
hej! Wszystkiego co dobre na Dzien Kobiet zyczy Adaś z mamą! Mnostwo optymizmy, sily do walkino marzenia, bezstresowych wynikow i usg :-) Jestescie wielkie!!
Moj facet rosnie cudownie, ale pokochalismy MM, bo laktacja nie ruszyla:-( A ja spie na stojąco wszedzie i szumiś na mnie dziala bardziej niz na Adama:-)
 
hej! Wszystkiego co dobre na Dzien Kobiet zyczy Adaś z mamą! Mnostwo optymizmy, sily do walkino marzenia, bezstresowych wynikow i usg :-) Jestescie wielkie!!
Moj facet rosnie cudownie, ale pokochalismy MM, bo laktacja nie ruszyla:-( A ja spie na stojąco wszedzie i szumiś na mnie dziala bardziej niz na Adama:-)
Wzajemnie!! Co do laktacji to dobrze, ze MM bo w naszym wieku laktacja nie jest taka oczywista…
Jaki Adaś juz duzy?? Spi cos w nocy? Ania za tydzien 8 miesiecy, wazy juz 8,7…
 
Wzajemnie!! Co do laktacji to dobrze, ze MM bo w naszym wieku laktacja nie jest taka oczywista…
Jaki Adaś juz duzy?? Spi cos w nocy? Ania za tydzien 8 miesiecy, wazy juz 8,7…
Masz co dzwigac!! Wg mojego bicepsu to ja dzwigam ok 6,5 kg. Dowiem sie po świętach bo będziemy na szczepieniach, wiec ważenie będzie.
Nocki mamy super, je tak ci 4 lub 5 h, ale ja mam jakis deficyt snu. Odespie po jego 18tce 8-)
 
Ja osobiście do końca 8 tygodnia brałam 3 Estrofemy 2mg dziennie. Potem, na 9 tydzień zredukowałam do 2 Estrofemów dziennie. I w 10 tygodniu zredukowałam do 1 Estrofemu dziennie. Także wraz z ukończeniem 10 tygodnia całkowicie odstawiłam Estrofem, a od 8 tygodnia go stopniowo redukowałam.
Dziękuję
 
Masz co dzwigac!! Wg mojego bicepsu to ja dzwigam ok 6,5 kg. Dowiem sie po świętach bo będziemy na szczepieniach, wiec ważenie będzie.
Nocki mamy super, je tak ci 4 lub 5 h, ale ja mam jakis deficyt snu. Odespie po jego 18tce 8-)
My mamy bilans w 9 miesiacu jeszcze przed swietami wiec tez poznam dokladne parametry bo na wadze dla niemowląt w domu Anka wyczynia takie cuda, że waga jest orientacyjna 😝 zazdroszczę że Adas przesypia tyle godzin, moja dopiero teraz wydłuza sen. Mamy alergie, reflux i problem z ciagle otwartą buzią. Rehabilitacja 2x w tygodniu i dojdzie jeszcze logopeda teraz. Nie ma nudy😀
Adas ile juz ma?
 
reklama
Dziewczyny,te dojrzałe 40+od ,ktorego tyg.ciąży zaczełyście mieć bolące lub tkliwe piersi.Pytam ponieważ czy czy wiek kobiety i cykl szczuczny ma znaczenie.Ja narazie nie odczuwam nic ,aż sie boje ,że wszystko ustaje. Wiem strach bedzie towarzyszył caly czas tym bardziej,że jestem po stratach.Więc szukam objawow ciąży
 
Do góry