reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Laski szybka akcja - mam do oddania 4 op po 7 amp Prolutex, wazny do maja, kilka op Divigelu i Cyclogestu wazne znacznie dluzej, 2025. Czy ktos potrzebuje? nic za to nie chce tylko zeby sie nie zmarnowalo i komus przynioslo dzidzie. Przechowuję leki prawidlowo, nie ma obawy. Mieszkam we Wroclawiu ale moge tez wyslac. Dajcie znac bo to kupa oszczędności, a mi sie nie przyda i po terminie wywale.
Ja chętnie przygarnę cyclogest i prolurex
Jeżeli to aktualne
 
reklama
Ja dokladnie mialam taki sam.
Melapola ja suplementuje to samo ale 2 razy dziennie. Czy to nie za mało? W poprzedniej ciąży (okolice 30 tygodnia) jak powiedziałam lekarzowi, że suplementuję magnez to mnie potwornie opieprzył, mówiąc że to metal ciężki, i kazał odstawić. Ja zgłupiałam bo w Polsce lekarze raczej zalecają w ciąży suplementację magnezem.
 
2-3x dziennie jest ok ale ciekawi mnie tor myslenia tego doktora od metali ciezkich 🤣🤣 ja bym wziela na Twoim miejscu od teraz 3x, zmniejsza to ryzyko przedwczesnych skurczow. Ale nie bralas za malo, mi moja dr w czasie ciazy gdzies w polowie wlasnie ciut zwiększyla :)
 
U mnie dziecko rośnie. Na tą chwilę 600gram. Chwilowo jest z dzieckiem ok, natomiast mam cukrzycę po byku. Norma (godzinę po wypiciu glukozy) od 70 do 140. Mój wynik to 230. Anemia ciążowa też jak się patrzy - podwyższono mi dawki żelaza. Jutro powtarzam test cukrzycowy a potem czeka mnie spotkanie ze specjalistą od cukrzycy. Martwi mnie jedna sprawa. Dziecko zawsze jest dokładnie w tej samej pozycji. Nigdy jej nie zmienia. Moja poprzednia ciąża była inna, córka za każdym razem była w innym miejscu. Mam podejrzenie (po przeczytaniu Google) że może mam za krótką pępowinę (to wada występująca często przy pępowinie dwunaczyniowej) i to krępuje ruchy dziecka. Zapytałam o to dziś lekarza, ale zignorowano moje pytanie mówiąc, że to tak może być że dziecko cały czas w tej samej pozycji. Melapola co o tym myślisz? Jak miałaś z Anią?
 
U mnie dziecko rośnie. Na tą chwilę 600gram. Chwilowo jest z dzieckiem ok, natomiast mam cukrzycę po byku. Norma (godzinę po wypiciu glukozy) od 70 do 140. Mój wynik to 230. Anemia ciążowa też jak się patrzy - podwyższono mi dawki żelaza. Jutro powtarzam test cukrzycowy a potem czeka mnie spotkanie ze specjalistą od cukrzycy. Martwi mnie jedna sprawa. Dziecko zawsze jest dokładnie w tej samej pozycji. Nigdy jej nie zmienia. Moja poprzednia ciąża była inna, córka za każdym razem była w innym miejscu. Mam podejrzenie (po przeczytaniu Google) że może mam za krótką pępowinę (to wada występująca często przy pępowinie dwunaczyniowej) i to krępuje ruchy dziecka. Zapytałam o to dziś lekarza, ale zignorowano moje pytanie mówiąc, że to tak może być że dziecko cały czas w tej samej pozycji. Melapola co o tym myślisz? Jak miałaś z Anią?
Trochę zaczelam sie zastanawiać jak to bylo ale w zasadzie Ania chyba tez specjalnie się nie przemieszczała, a juz na pewno nie kopała :)
Cukrzyce faktycznie masz po byku, insulina się aż prosi i czujnik Freestyle Libre tez - u nas są chyba nawet teraz refundowane w ciązy, a tam gdzie jestes to sprawdź bo to akurat warto mieć - bezinwazyjny calodobowy pomiar glikemii. A anemia duza? Jesli w tym temacie miałabym cos doradzic to ja bralam zelazo Feroplex - do picia. Jest drogie ale mega lepsze niz inne i nie powoduje zaparc ale co wazne dobrze sie wchlania.
Gratuluje 600g szczescia!
 
Trochę zaczelam sie zastanawiać jak to bylo ale w zasadzie Ania chyba tez specjalnie się nie przemieszczała, a juz na pewno nie kopała :)
Cukrzyce faktycznie masz po byku, insulina się aż prosi i czujnik Freestyle Libre tez - u nas są chyba nawet teraz refundowane w ciązy, a tam gdzie jestes to sprawdź bo to akurat warto mieć - bezinwazyjny calodobowy pomiar glikemii. A anemia duza? Jesli w tym temacie miałabym cos doradzic to ja bralam zelazo Feroplex - do picia. Jest drogie ale mega lepsze niz inne i nie powoduje zaparc ale co wazne dobrze sie wchlania.
Gratuluje 600g szczescia!
Też dostałam żelazo do picia. Rano do picia a wieczorem tabletka. Jeśli chodzi o cukrzycę to wjedzie insulina. W poprzedniej ciąży też na insulinie byłam ale dopiero od 32 tygodnia. Nie wiem co tu zaproponują w sensie kontrolowania tego.
 
reklama
Też dostałam żelazo do picia. Rano do picia a wieczorem tabletka. Jeśli chodzi o cukrzycę to wjedzie insulina. W poprzedniej ciąży też na insulinie byłam ale dopiero od 32 tygodnia. Nie wiem co tu zaproponują w sensie kontrolowania tego.
A po tamtej ciązy cukrzyca calkiem zniknela?
 
Do góry