reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Tak, ja tak byłam. Co chciałabyś wiedzieć?
Jakiego lekarza mogłabyś polecić? Jestem teraz w innej klinice, ale mam poczucie ze nie opiekują się tam pacjentkami należycie (ale może to moje błędne odczucia). Jestem po dwóch transferach, pierwszy się nie udał, drugi owszem, ale w 7 tyg poroniłam :( została ostatnia blastocysta i myśle ze daje tej klinice ostatnia szanse. Jeśli się nie uda to chce spróbować gdzieś indziej. Czytałam na googlach opinie i Medart ma najlepsze. Ty się tam leczylas na niepłodność czy prowadzilas ciąże? Możesz mi podpowiedzieć który lekarz od nich jest najlepszy?
 
reklama
Jakiego lekarza mogłabyś polecić? Jestem teraz w innej klinice, ale mam poczucie ze nie opiekują się tam pacjentkami należycie (ale może to moje błędne odczucia). Jestem po dwóch transferach, pierwszy się nie udał, drugi owszem, ale w 7 tyg poroniłam :( została ostatnia blastocysta i myśle ze daje tej klinice ostatnia szanse. Jeśli się nie uda to chce spróbować gdzieś indziej. Czytałam na googlach opinie i Medart ma najlepsze. Ty się tam leczylas na niepłodność czy prowadzilas ciąże? Możesz mi podpowiedzieć który lekarz od nich jest najlepszy?
Ja byłam u szefa, dr Żaka. Trafiłam tam z polecenia znajomych wrocławskich lekarzy, po 7 transferach w 2 czeskich klinikach. Od razu wiedziałam ze będzie adopcja zarodka przebadanego genetycznie.
Nie czekałam nic, od nowego cyklu przygotowanie. Dość częste kontrole wzrostu endometrium, w 2 dniu cyklu, potem po tygodniu i jeszcze ze 2x przed transferem, tak samo badania hormonów - mają lab na miejscu, wyniki z pobrania o godz 20 są tego samego dnia do pobrania z netu, wysyłasz je doktorowi smsem i on odpisuje czy ok.
Pierwszy transfer - ciąża biochemiczna, w kolejnym cyklu decyzja o histeroskopii i badaniu na kom. CD 138. Drugi transfer udany, ciąża poroniona w 20 tyg z powodu stanu przedrzucawkowego. Trzeci transfer- jestem w 32 tyg ciąży :)
Ciąże prowadzę gdzie indziej, bo jestem z Wrocławia wiec daleko, poza tym przy problemach w drugiej nie miałam poczucia zaopiekowania. Chodzę do perinatologa. Dr Żak jest specyficzny i jeśli oczekujesz empatycznego doktora który potrzyma za rękę i będzie pocieszał to nie on. Moje wizyty na które jechałam w obie strony 4 godziny trwały max 7 minut. Nie wierzy w badania immuno ani nic w tym stylu i ich nie zaleca. Ma specyficzne poczucie humoru.
Ja jednak zostałam bo nie szukałam przyjaciela tylko konkretnego fachowca który nie ma być milutki a skuteczny. I był. Jest mądry, na bieżąco z wiedzą medyczną i nowymi doniesieniami (jestem lekarzem, umiem to ocenić bo sama czytałam wszystkie najnowsze prace naukowe w temacie). Ja go polecam. Natomiast uwaga na pana dr który potem w ciąży robi genetyczne i połówkowe usg - masakra jaki cham. Dlatego prowadzenie ciąży po 1 trymestrze warto przenieść…
Mam nadzieje ze pomogłam, w razie pytań pisz
 
Dziękuje za odpowiedz, gratuluje ciazy ❤️
Troszkę mi rozjasnilas. Bo na googlach opinie ma świetne ta klinika, ale żeby gdzieś się dziewczyny wypowiadały na formum to nie nogę znaleść. I nie wiem czy to nie są opinie jakieś fejkowe 🤷‍♀️
 
Dziękuje za odpowiedz, gratuluje ciazy ❤️
Troszkę mi rozjasnilas. Bo na googlach opinie ma świetne ta klinika, ale żeby gdzieś się dziewczyny wypowiadały na formum to nie nogę znaleść. I nie wiem czy to nie są opinie jakieś fejkowe 🤷‍♀️
Wiadomo, ze jak się udało to się miejsce poleca i odwrotnie. Ja jestem zadowolona :) nie ma klinik ani lekarzy idealnych ale tez dla mnie ważne było to ze to nie sieciówka. Muszą ciężej pracować na sukces. Minusem jest trudność w dodzwonieniu sie do rejestracji żeby umówić wizytę, wtedy trzeba wysłać SMS na podany nr komórkowy i pani oddzwoni. Dość wygodne.
 
Prawie spakowana :) a na usg przepływów idę jutro rano, trzymaj kciuki. Ktg robię co kilka dni i odpukać ok. A Ty jak się czujesz, masz już imię?
Mam nadzieję, ze bedzie wszystko Ok. Anka nie moze tyle stresu dostarczac.
Ja nadal cichutko mysle. ze na kolejnym usg bedzie ju 100% pewnosci plci, bo moze byal jakas minimalna szansa na omylkę ( choc dr mowila. z duzym przekonaniem). Proces oswajania sie. pomylka mojej intuicji trwa hihii
Zastanawiam sie kiesy bede schodIzic z Besinsu - mam 3x1 nadal i zabraknie mi na 1 tydzien ( usg na 11 lip ) Nie wiem czy 2x 1 byloby tez ok ( to juz 14 tydzien). Teraz redukuje estrofem bardzo delikatnie. Co myslisz? Jak bylo u Ciebie?
 
Mam nadzieję, ze bedzie wszystko Ok. Anka nie moze tyle stresu dostarczac.
Ja nadal cichutko mysle. ze na kolejnym usg bedzie ju 100% pewnosci plci, bo moze byal jakas minimalna szansa na omylkę ( choc dr mowila. z duzym przekonaniem). Proces oswajania sie. pomylka mojej intuicji trwa hihii
Zastanawiam sie kiesy bede schodIzic z Besinsu - mam 3x1 nadal i zabraknie mi na 1 tydzien ( usg na 11 lip ) Nie wiem czy 2x 1 byloby tez ok ( to juz 14 tydzien). Teraz redukuje estrofem bardzo delikatnie. Co myslisz? Jak bylo u Ciebie?
Ja brałam Divigel do końca 13 tygodnia ale progesterony dużo dłużej, z ostatniego zeszłam dopiero po 26 tygodniu. Ale tez miałam znacznie wyższe dawki, brałam Cyclogest dopochwowo 3x i zastrzyki Prolutex 2x. Najpierw w 19 tyg zamiana globulek na besins 2x1, potem odstawienie jednego zastrzyku, po 2 tyg zostały same tabletki z których tez zeszłam w maju.
 
Ja brałam Divigel do końca 13 tygodnia ale progesterony dużo dłużej, z ostatniego zeszłam dopiero po 26 tygodniu. Ale tez miałam znacznie wyższe dawki, brałam Cyclogest dopochwowo 3x i zastrzyki Prolutex 2x. Najpierw w 19 tyg zamiana globulek na besins 2x1, potem odstawienie jednego zastrzyku, po 2 tyg zostały same tabletki z których tez zeszłam w maju.
Tak, zdecydowanie wieksze sawki miałaś. Ja ju od chyba 2 tyg mam odstawiony cyclogest. Zobaczymy jaki bedzie plan redukcji.
Masz juz z gorki! :-)
 
reklama
Do góry