reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych przyszłych bobasków :)

reklama
Pomysł na imię dla dziewczynki - Helenka. Z chłopcem gorzej - na razie pojawiły się luźne propozycje: Wojtuś albo Staś.
 
U nas będzie kłopot.
Jeśli za dwa tygodnie ( będzie skończony 16t) lekarz ujawni płeć to nasz dylemat zmniejszy się o połowę. Póki co zero spójności w rodzinie hii .Na pewno będzie jedno. Moje dzieci nie mają drugich imion
 
No właśnie ja osobiście próbuję uniknąć dwóch imion jak się da. Mąż mi powiedział, że mają taką tradycję, że drugie imię daje się po rodzicach, a ja pierwsze słyszę :p Po dziadkach to rozumiem ale sama nie wiem bo jak tu wybrać coś żeby nikogo nie urazić ?
 
No właśnie ja osobiście próbuję uniknąć dwóch imion jak się da. Mąż mi powiedział, że mają taką tradycję, że drugie imię daje się po rodzicach, a ja pierwsze słyszę :p Po dziadkach to rozumiem ale sama nie wiem bo jak tu wybrać coś żeby nikogo nie urazić ?

U mnie jest tradycja nadawania imion z książek (po jakimś bohaterze lub heroinie, weź tu bądź mądry człowieku jak mi się same czarne charaktery podobają [emoji12]), ale niekoniecznie, bo my się wyłamaliśmy. Często też drugie imię jest nadawane przez kogoś z rodziny. W naszym wypadku moja siostra dostąpiła zaszczytu [emoji16] jest wiec Nicholas Anthony (mówimy Nikoś Antoś, nie podoba mi się polski odpowiednik Mikołaj, choć moja ciotka zacięcie tak do niego mówi, a on wogóle nie reaguje [emoji23])


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas nie ma tradycji nadawania drugiego imienia :) jeżeli będzie dziewczynka to nie będzie miała a jeżeli chłopak to obiecaliśmy takiemu znajomemu emerytowi że damy po nim drugie imię, on z żoną starał się 3 razy i zawsze była to ciąża pozamaciczna więc sami nie mają dzieci i nas o to poprosił bo uważa się mimo wszystko za wielkiego szcześciarza i chciał zostawić gdzieś ślad po sobie, więc jakby był syn to będzie Adam Ryszard :)

p19uflw1jarcljhd.png
 
reklama
U nas dzieci dostaja imiona po rodzicu ;) chlopcy maja drugie imie po mezu, wiec cora bedzie miala po mnie. Ja tez mam drugie po mamie, taka tradycja ;)

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
Bardzo ładna tradycja :)

My z mężem nie mamy drugich imion, córce też nie daliśmy, więc i kolejnemu obywatelowi damy tylko jedno.
 
Do góry