reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imiona Naszych fasolek

Kiedyś nie wydawało mi sie konieczne nadawanie 2 imion, ale w sumie to fajny zwyczaj no i chyba wiekszoś z nas na forum daje podwójne imiona o ile sie nie mylę :-)
U mnie tylko syn ma dwa imiona a dziewczynki maja jedno i teraz niewiem chyba tez zostaniemy przy jednym imieniu.....bo jak jkest długie jedno imie długie nazwisko to nie wyobrazam sobie zeby jeszcze drugie imie było.
Ja tak mam długie jedno imie długie drugie i nazwisko tez długaśne wiecznie kłopot zeby zmiescic sie wszedzie z podpisem.Ale to tylko moje zdanie
 
reklama
Dziewczyny co sądzicie o imieniu Dawid, Jakub i Mateusz? Bo z moim Z mamy wielki dylemat. Trudno jest nam się zdecydować a chcemy dać tylko jedno imię.

Stawiam na Mateusza:tak: Mój mąż nosi to imię i jest to po prostu złoty chłopak: rodzinny, pomocny, życzliwy, wesoły... (Dalej nie będę reklamować, żeby Was nie kusić;-)) I z tego, co wiem, podobnie jak syn Blumetki, nigdy nie sprawiał problemów wychowawczych:happy:

Jednak pierwszy pomysł zawsze najlepszy. Własnie z mężem sobie na GG pisalismy i stwierdzilismy zgodznie, że podobaja nam sie imiona Maksym i Bruno no i chyba przy tej wersji dwu imiennej zostaniemy :-) Zawsze młody jak mu sie jedno nie spodoba to zamiennie drugiego może uzywać. Gorzej jak oba imiona będą w jego ocenie do bani :baffled:

Piękne imiona - oryginalne i mało popularne, takie właśnie lubie:tak: Poza tym wychodzę z tego samego założenia, co Ty i również zamierzam nadać dzidzi 2 imiona, by miała wybór, którego chce używać. Ja mam tylko jedno i zawsze nad tym ubolewałam. A jak im się nie będą wybrane przez nas imiona podobać, to zawsze mogą urzędowo zmienić po skończeniu 18 lat;-)

U mnie tylko syn ma dwa imiona a dziewczynki maja jedno i teraz nie wiem chyba tez zostaniemy przy jednym imieniu.....bo jak jest długie jedno imię długie nazwisko to nie wyobrażam sobie żeby jeszcze drugie imię było.
Ja tak mam długie jedno imię długie drugie i nazwisko tez długaśne wiecznie kłopot żeby zmieścić się wszędzie z podpisem.Ale to tylko moje zdanie

Pewnie masz rację, że to może przysparzać dużo kłopotów, więc moje dzieciaczki będą miały przechlapane, bo "niestety", wolą moją i męża zostaną obdarzone dwoma imionami i długim nazwiskiem:-p
 
Tricolor najwyżej będą dwaj Bruno na czerwcowym wątku ale co tam;-)

Będzie tak naprawde tylko Twój bo mój przede wszystki będzie Maksym :tak::-) Bez stresu kochana ;-) A poza tym daleko od siebie mieszkamy :-D

U mnie tylko syn ma dwa imiona a dziewczynki maja jedno i teraz niewiem chyba tez zostaniemy przy jednym imieniu.....bo jak jkest długie jedno imie długie nazwisko to nie wyobrazam sobie zeby jeszcze drugie imie było.
Ja tak mam długie jedno imie długie drugie i nazwisko tez długaśne wiecznie kłopot zeby zmiescic sie wszedzie z podpisem.Ale to tylko moje zdanie

Maksym ( 6 literek ) Bruno ( 5 literek ) i nazwisko ( 10 literek ). Dlatego między innymi jest Maksym, a nie Maksymilian. Ja mam trochę gorzej bo imię Agnieszka ( 9 literek ) i 2 nazwiska ( 8 + 10 literek ). Jak widzisz nie trzeba mieć dwóch imion, żeby nie mieścic sie w rubrykach ;-):-D

Synek mojej sasiadki jest Mateusz i jest doś ... marudnym dzieckiem, ale myslę, że to nie kwestia imienia tylko charakteru więc nie ma reguły tylko nasze dobre lub złe skojarzenia :-)
 
Dziewczyny co sądzicie o imieniu Dawid, Jakub i Mateusz? Bo z moim Z mamy wielki dylemat. Trudno jest nam się zdecydować a chcemy dać tylko jedno imię.

Mateusz to moj faworyt...zawsze mowilam ze jak bede miala syna to bedzie tak mial na imie...dopoki nie poznalam swojego meza, ktory o takim imieniu w ogole nie chce slyszec...hihi:-D W koncu ustalilismy ze jak bedzie chlopak to On wybierze (Igor i o zadnym innym imieniu nie chce slyszec:blink:) a jak dziewczynka to ja...a ze bedzie dziewczynka to bedzie Iga....chyba juz sie nie zmieni bo wszyscy mowia do brzuszka Iga:-D No chyba ze po porodzie cos mi sie jednak odmieni....do wyboru jest jeszcze Martyna i Marieta:-)

Ja jestem przeciwnikiem dawania dwoch imion...u mnie w rodzinie wszyscy maja jedno imie, u meza tez i nasze Malenstwo tez bedzie mialo jedno:-)
 
U nas zostaje Oliver chyba hmm :) co do dawania drugiego imienia to nasze dzieci maja zawsze po kims z rodziny Alex ma po mnie Viktor ma po mezu Małgosia ma po mamie chrzestnej a Oliver bedzie miał po moim tacie chociaz juz nie zyje (podobno nie daje sie po zmarłych ale to moja wielka miłość i był wspaniałym czlowiekiem do tego urodziny ma 14 czerwca ):)
 
A mnie wczoraj mój wujek, który podobno rzadko się w tych sprawach myli, przepowiedział, że będę miała dziewczynkę:szok: Czyżby więc i mój Benio miał się okazać nie-Beniem:confused: No nic, najwyżej będzie Łucja Anastazja + 9 liter nazwiska, która też nie będzie się mieściła w rubrykach;-) Ale jak to mówią, nie ma tego złego... i gdyby faktycznie Benio okazał się dziewuszką, to przynajmniej będę miała okazję poubierać jej te wszystkie różowe sukienunie po starszej kuzynce, których mam stosy:-p
 
reklama
a mi wszyscy przepowiadali dziewuszke i wszyscy sie mylili , no chyba ze małemu ptaszyna odleci jakimś cudem:-D Tak naprawde to wszystkie przekonamy sie na własne oczy już niebawem:-):-)
 
Do góry