reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona Naszych fasolek

Carmi piekne imie:))) My przy wyborze imienia kierujemy sie jego wymowa w jezyku polskim, chce, by imie mojego dziecka bylo tak samo wymawiane w polskim jak i w niemieckim, by go po prostu nie znieksztalcac. Kieruje sie rowniez rzadkoscia imienia oczywiscie w miare mozliwosci. Imiona juz chyba mamy, ale na razie nie zdradze:tak:, poczekam do porodu. Powiem tylko, ze imie zenskie nalezy do rzadkich, meskie jest juz bardziej spotykane, ale ostatnio nie czesto nadawane.:tak:
 
reklama
Ciesze sie bardzo, Aga, ze sie podoba :)
Ja szukam nadal, ale to imie mi spokoju nie daje :)

Dla chlopca mialam wiele ale w zadnym sie nie zakochalam. Moze to byl znak, ze bedzie dziewczynka :-) Z niemieckich imion meskich podoba mi sie Torsten, ale znam jednego z pracy i na pewno nie chcialabym takiego Torstena u siebie :-pa poza tym nie daj boze by pomyslal, ze to po nim tak nazwalam, hehehehehe.
 
A my jeszcze wogole nie mamy pojecia jak nazwiemy malenstwo,w poprzedniej ciazy mialam przeczucie ze bedzie chlopak no i mial byc michalek,dopiero w 8 m, ciazy dowiedzialam sie ze chyba jednak bedzie Julia ale jak tylko zobaczylismy mala bylo pewne ze jednak Viktoria,i sie sprawdzilo bo nasza mala to taki maly uparty urwisek a Julcie raczej sa spokojne.
Teraz Michalek raczej nie bedzie bo moja najblizsza znajoma tak nazwala swojego synka,jakos nic nie mam na mysli,ale teraz mam przeczucie ze dziewczynka a na dziewczynke ,no ale wiem ze jak przyjdzie czas to imie samo do nas przyjdzie ,Jakos tak z nami juz jest...
 
www.imiennik.pl fajna stronka dla poszukujących imienia dla swojego dziecka i wierzących, że to imię determinuje cechy charakteru dziecka ;-) są tu baaaardzo szczegółowe charakterystyki imion, a także znaki zodiaku, do których one pasują
i przede wszystkim duży wybór imion:tak:
 
My mniejwiecej kierujemy sie tym samym co Wy przy wyborze imienia dla naszej fasolinki.

Mnie sie podoba Sylwia Amelia, ale moj maz nie chce Sylwii bo juz mamy jedna w rodzinie. Obstawilismy jak narazie Amanda Amelia.
Dla chlopca dalej nie mamy. Ide w zaparte, ze bedzie corcia :-)
 
Ostatnia edycja:
Nasza fasolka dostala robocze imie "Benio", wiec jesli bedzie chlopiec, to wlasnie tak zostanie - Benio od Beniamin.
Dla dziewczynki mamy wiekszy klopot z imieniem, bo zmienia sie nam ciagle - byla m.in. Jasmina, w miedzyczasie Stefka, a ostatnio Mysia wymyslila imie Klementynka i stanelo wlasnie na nim.
Ale do narodzin malucha jeszcze prawie pol roku... :-D
 
Ja z moim M toczyłam dluuuugie wojny o imię dla dzidzi. On koniecznie chciał jakieś staropolskie a ja nie mogłam słuchać jego wymysłów. :wściekła/y:
Chciałam jakieś normalne imię dla szkraba, takie by później dzieciaki się z niego nie śmiały. NO i.... po długich walkach doszliśmy do kompromisu- ma być Filip (Fifi).
Cały czas do mojego brzuszka wołamy Filip i więcej tematu imienia nie poruszamy. Tak na prawdę znajomi się z nas śmieją pytając "A co zrobicie jak nie będzie Filip???"
Wtedy pada odpowiedź "To będzie Filipinka" :-D;-):happy:
Co będzie to będzie- nie ważne- oby było zdrowe.

PS. jeśli nie będzie Filipa to będzie Natalia;-)
 
kamireszel - my tez zdecydowalismy sie na Filipa:-) A na usg juz 2razy pani doktor stwierdzila, ze synus, wiec pewnie juz tak zostanie:-D







 
Narazie nie znam płci,ale wszyscy mówią,że brzuszek wygląda na synka. Ja bym chciała Martynkę-te imię podoba się nam obojgu.Mam jeszcze Martusię i Agatkę.Ale jakby co do Martynki nie musze mojego S przekonywać.A chłopiec i tu mały problem,mój Luby chciałby Ireneusz,ale średnio mi się podoba próbuje go przekabacić na Jarosława,bo zdrobnienie podobne. W zanadrzu jeszcze Cezary,Dawid,Mariusz.,Wiktor.Ale jeszcze sporo czasu mamy...
 
reklama
Hej. A ja ostatnio wkońcu wybrałam imię dla dzidziusia jak okaże się synkiem : Patryk Albert, powiedziałam o tym mojej mamie a ona na to że i tak to będzie dziewczyna :-) tak czy owak mężusiowi się imiona spodobały bo nie mogło być inaczej :-D
 
Do góry