reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona Naszych fasolek

Dziewczyny, a czym właściwie sie kierujecie przy wyborze imienia ? Ja kupiłam sobie juz dośc dawno imiennik i jak tylko jakies imie wpadło mi do głowy zaraz sprawdzalam co ono oznacza, dla jakiego znaku zodiaku jest najlepsze itp. Chyba przesadzam bo tak naprawdę samo imie nie determinuje tego jakim człowiekiem będzie w przyszłosci jego posiadacz lub posiadaczka :-) W moim wypadku i znak i imię idealnie oddaja moje cechy charakteru, ale to chyba czysty przypadek.
Teraz kiedy już na 99% wiem, że bede miala synka przynajmniej pole manewru sie zawężyło, ale i tak mam duzy problem z wyborem imienia, które bedzie nam sie podobało, bedzie mozna je ładnie zdrobnić, nie bedzie powodem w przyszlosci do jakis głupich zartów i gierek słownych ... uff, jakie to ciezkie ;-)
 
reklama
Tricolor ja zawsze marzyłam zeby mieć Oliviera ale ze wyszla taka sytuacja jaka wyszla patrze po plakietkach w sklepach i szukam i odkryłam imie Alan kiedyś miałam kolege o tym imieniu bardzo ciepły facet niestety miał wypadek i jezdzi na wozku zamknał sie w sobie i oczywiscie kontakt sie urwał ale był nieziemsko przystojny :)

a ewentualnie dla dziewczynki wynalazłam Esther :)
 
Agata077 świetne imiona dla dzieciaczków. U nas imion atak często się zmieniają że strach. Ostatnio mój mąż powiedział że jak będzie dziewczynka to będzie miała na imię Zosia. (ale myślę że się pomylił bo chodziło mu o Zuzię :-D, ale jak powiedział Zosia to Zosia :-)). Imienia dla synka nie mamy bo jakoś oboje tak się nastawiliśmy an córkę, że nie wiem jak się przestawimy, chociaż teraz staram się na dziecko mówić ono a nie ona :-)
 
Przede wszystkim imie dla mnie musi byc w miare malo popularne. Najwazniejsze dla mnie jest, by uniknac sytuacji, ze dziecko bedzie jednym z kilku dzieci w klasie o tym samym imieniu. Mieszkamy w Niemczech, wiec chcialabym to wykorzystac i nadac dziecku jakies wyjatkowe imie, ktore mi sie od dlugiego czasu i podoba i ktore np. sama chcialabym nosic. Mam juz swoja faworytke, imie ktore chodzi za mna od kilku lat, ma piekne znaczenie i chyba przy nim zostaniemy.
Jest taka stronka niemiecka z rankingiem imion dla dzieci i mozna obserwowac, co jest akurat na topie i jakich imion unikac :) Na niej sprawdzam imiona, jakie mi wpadna do glowy.
Wazne dla mnie tez jest, by imie wymawialo sie najlepiej tak, jak sie pisze, by dla rodziny w Polsce nie bylo problemem. No i musi dobrze brzmiec z nazwiskiem.
Obowiazkowo szukam tez znaczen imion w internecie, bo kto wie, gdzie mi sie dziecko kiedys osiedli, wiec zeby nie oznaczalo czegos smiesznego w innym jezyku.


Acha, na zdrobnienia nie zwracam uwagi, bo chyba poza Polska nie sa one tak uzywane.

NAsza coreczka na 90% otrzyma imie Liv :)
 
Ostatnia edycja:
Ja imiona dla moich dzieciaczków wymyśliłam jeszcze będąc panną. Jak wyszłam za mąż, to musiałam tylko przekonać męża, że i jemu się one podobają... A teraz, kiedy wreszcie jestem w ciąży i próbuję Go zagadnąć o imię dla naszej pociechy, to słyszę tylko: "przecież już wszystko ustaliliśmy". Chyba przez te 5 lat narzeczeństwa, tak się ich biedak nasłuchał, że już się przyzwyczaił, że jego dzieci będą nosić takie właśnie imiona:-D
No a czy to będzie Łucja Anastazja, czy Beniamin Gabriel dowiemy się w czerwcu, bo oboje chcemy mieć niespodziankę;-):tak:
 
Ja imie dla chłopca ma juz wymyslone od dłuzszego czasu. Ma byc Orson. Pierwsze dziecko miało miec naimie Olivia i tez tak było choc do porodu było to wielka niewiadoma. Pozniej jak corka podrosła to ogladałysmy razem bajke "Orson i Olivia" i jak zaszłam w 2 ciaze to miał sie urodzic Orson. Ale jak byłam w 5 miesiacu ciazy okazało sie ze to dziewczynka. Trzecia tez jest dziewucha. Teraz cały czas po cichu liczy ze bedzie moj upragniony Orsonek choc najwazniejsze zeby było zdrowe.
 
Dzieki dziewczyny za tyle odpowiedzi :-)

Niedawno rozmawialam z mezem na temat imienia. W pierwszej ciązy nie bylo problemu. Dalismy Hubert bo nam sie bardzo podobało, a na drugie Jacek po męzu. Teraz padł pomysł żeby dać malemu na imię Artur ( drugie imie męza ). Juz sama nie wiem. Całe szczęście mamy jeszcze dużo czasu na wybór imienia i oswojenie sie z nim :-) Ciekawe czy zostanie Artur czy znajde inne imię, które od razu wpadnie mi w ucho.

Tak swoja drogą naprawde oryginalne i ładne imiona powymyslalyście dla swoich pociech :-) Ja jednak jestem wieksza tradycjonalistką, ale nie do tego stopnia zeby synkowi dać na imie np. Czeslaw czy Zygmunt ;-)
 
tricolor u nas jest taki problem ze imie musi pisac sie i brzmiec tak samo w dwoch jezykach tak samo wiec wybór jest niewielki Alan pisza i mowia tak jak slysza Esther rozni sie tylko jedna literka H ale mowia tak samo .... stad nasz wybor
 
reklama
A my z mezem niezmiennie tkwimy przy Igorze (znaczy maz tkwi:-))...juz sie nawet przyzwyczailam do tego imienia, chociaz zawsze chcialam Mateusza:-) Jak bedzie dziewczynka to dostanie prawdpodobnie na imie Iga....chcemy zeby imiona nie byly zbyt popularne...co do znaczenia to jakos sie nie zastanawialam nigdy ale moze sprawdze w jakims imienniku :-)
 
Do góry